Mīkstmieši uzglūn

Dažādi risinājumi vasaras periodam. Plusi un mīnusi. Jautājumi un problēmas. Āra kaitēkļi un cīņa ar tiem.
Flokse
Posts: 2991
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Mīkstmieši uzglūn

Postby Flokse » Tue Jul 12, 2011 5:23 pm

Domāju, ka visi orhideju īpašnieki zina šo faktu, ka orhidejas satur diezgan daudz cukura. Principā tādam sīkumam varētu arī nepievērst uzmanību, tomēr laikam pateicoties šai īpatnībai orhideju lapas savā ēdienkartē iekļauj dažādi maitiski rijīgi radījumi ar noslieci uz veģetārismu, piemēram, ir dzirdēts par kāmjiem, kas mīl pārtikt no falenopšiem un tamlīdzīgi.

Tomēr visbriesmīgākie no dzirdētajiem stāstiem ir bijuši saistīti ar gliemežiem un notikuši laikā, kad orhidejas ir mitinājušās savās vasaras ganībās. Tāpēc arī tēmu ieliku šeit, bet neiebildīšu, ja moderators to pārvietos pie kaitēkļiem - protams, ar nosacījumu, ja iemācīsies pārvietot tēmas. :)

Tātad sāksima ar to, ka orhu (un līdz ar to arī mūsu) ienaidnieks ir jāpazīst. Ar gliemežiem bieži vien ir tā ķeza, ka viņi, kā jau mīkstmieši būdami, pēc savas dabas ir ļoti slapstelīgas radības. Pa dienu guļ, bet pa nakti rij (orahas un visu pārējo), kniebjas un vairojas uz nebēdu. Tas kā viņi vispār var pavairoties būdami hermafrodīti arī ir interesants stāsts, bet ja pāriešu pie konkrētām detaļām, tad mani no šī foruma laikam izbanos uz līdzenas vietas. :D

Nu lūk, ņemot vērā gliemežu dzīves īpatnības var gadīties, ka mēs viņu ofensīvu pamanam tad, kad jau ir par vēlu. Tāpēc ielikšu dažas bildes, kur var redzēt skaistu un svaigu gliemežu oliņu dējumu orhidejas podā. Pievērsiet uzmanību tam, ka oliņas ir nelielas, caurspīdīgas, ir ļoti daudz un parasti tiek vismaz daļēji iestūķētas substrātā vai augsnē.
Pievienotie faili
Gliemežu oliņas 2.jpg
Gliemežu oliņu dējums kolmonāras podā

Flokse
Posts: 2991
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Mīkstmieši uzglūn

Postby Flokse » Tue Jul 12, 2011 5:26 pm

Te būs gliemežu dējuma tuvplāns. Zinoši cilvēki teica, ka vainīgais šajā gadījumā esot kailgliemezis.
Pievienotie faili
Gliemežu oliņas 1.jpg

Flokse
Posts: 2991
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Mīkstmieši uzglūn

Postby Flokse » Tue Jul 12, 2011 5:29 pm

Lai gan tagad esot nācis modē gliemežu kaviārs, mēs nekādas svietmaizītes smērēt negājām, bet substrātu rūpīgi noskalojām ar ūdens strūklu.

Pēc tam būtu vēlams pieskatīt vai kāds sīkaļa nav izdzīvojis. Lai gan agrajās attīstības stadijās mazie gliemezīši nenodara pārāk lielu postu, tomēr viņi neglīti apskrubina orhideju lapu epidermu un mēdz būt sasodīti kaitinoši vienmēr parādoties tad, kad tev jau šķiet, ka esi no šiem grauzējiem ticis vaļā.
Pievienotie faili
Gliemeži.jpg
Ko citu, lai ar tiem rīmām iesāk?

User avatar
Inga
Posts: 1932
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Mīkstmieši uzglūn

Postby Inga » Tue Jul 12, 2011 8:39 pm


Ineta Freimane
Posts: 271
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 7:48 pm

Re: Mīkstmieši uzglūn

Postby Ineta Freimane » Tue Jul 12, 2011 8:47 pm

Inga, ar 4-5 dienām pietiek, ja vēl trāpa pareizajā laikā tad ar vienu nakti ir gana. Tas tā no manas mazās pieredzes ar šitiem mūdžiem, labi ka ne uz orhidejām.

egons
Posts: 1157
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Re: Mīkstmieši uzglūn

Postby egons » Tue Jul 12, 2011 9:08 pm

Es ar šiem radījumiem cīnos ar nolasīšanu. tumšajā diennakts laikā ieslēdzu gaismu un salasu ārā izlīdušos. Īpaši uzmanību var pievērst tām vietām, kur dienā manīta gliemežu gļotainā taka un nedarbi. Esmu novērojis, ka patīk staigāt pa iestaigātu ceļu. Labi var pievilināt un pēc tam savākt ar alu lēzenā traukā. Vai ar pārgrieztu kartupeļa šķēlīti, tur arī šie salien. Metaldehīdu cenšos vairs neizmantot, ja nu vienīgi kādreiz nokaisu starp podiem. Orhideju saknes esot uz viņu ļoti jūtīgas un arī iedarbība īslaicīga.
Manuprāt maita Nr. 2 ir mitrene, kura pat neskaitās kaitēklis. Tā savu posta darbu parasti veic uz saknēm un pavisam jaunajiem dzinumiem.


Return to “Orhidejas vasaras kūrortā”

Who is online

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: 1 un 0 viesis