Orhideju pavasara migrācija

Dažādi risinājumi vasaras periodam. Plusi un mīnusi. Jautājumi un problēmas. Āra kaitēkļi un cīņa ar tiem.
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Orhideju pavasara migrācija

Postby Flokse » Sat May 07, 2011 8:20 am

Laiks vēl pagaidām tāds nenoteikts, bet pleiones man jau trīs nedēļas dzīvo laukā un jūtas labi. Tagad deportēju arī sekstaino celogīni un Kinga dendrobiju.
Vēl laikam varētu izmest ārā no siltās vietiņas bletilu, vairāk vēso orhideju man nav, tāpēc citām būs jāpagaida līdz kārtīgai vasarai.

Kā jums iet ar orhideju pavasara migrāciju lauka virzienā? :)

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Re: Orhideju pavasara migrācija

Postby egons » Sat May 07, 2011 10:31 am

Nu bletilas bija vienīgās, kas salu pārcieta bez bojājumiem, cimbīdijām apsala ziedi, kaut kas arī no pumpuriem, arī jauno dzinumu smailes. Visvairāk cieta pleiones. Gandrīz visas lapas beigtas. Nosala arī visas 4 lielās enģeļtaures ar pumpuriem. Bet kaut kas tāds jau gadās reizi 20 gados. Katrā gadījumā šādu aukstumu mēs nebijām gaidījuši.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Sun May 08, 2011 10:25 pm

cik ta' jums bija grādi? .. trakums gan :( par bazūnēm gan nebēdā, tās jau aši atkopsies un sakuplos.

Flokse, man ir izceļojušas cimbīdijas (kopš Lieldienām), Kinga dendrobijs (īstais), Berry Odas vēl tup mājā, pleiones un bletilas. Aizvakar izstiepu nobiles un šodien apcepās jauno dzinumu lapas.
Drīzumā ārā izceļos -
- masdevālijas
- celogīne cristata
- daži kambrijveidīgie

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Mon May 09, 2011 12:51 am

Man masdevallijas, pleiones un cristata jau 2 dienas tup uz balkona.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Mon May 09, 2011 12:40 pm

Inga, pussešos no rīta vairs bija tikai -2, bet tad jau leca saule un sāka atkust.Vispār šito ziemu un pavasari esam nokļuvuši kaut kādā aukstumpunktā. Tie ziedi kas bija noliekušies virs baseina praktiski nav cietuši, citi gan. Kā tagad varu droši teikt, salizturība atkarīga arī no šķirnes, dažam cimbīdijām lapas stipri apsalušas dažām nemaz. Par pleionēm labāk neko neteikšu.

Flokse

Postby Flokse » Mon May 09, 2011 5:27 pm

Traks aukstums, ja pat pleiones apsala.:(
Mums Jelgavā temperatūra vienkārši nenokrita tik zemu. Drusciņ virs nulles turējās, tāpēc pleiones neapsala.

Bletilas laikam ir visdzīvelīgākās. Man šķiet, ka Ilmārs šogad viņas mēģināja pārziemināt dārzā. Kad būsim pie viņa, tad būs jāapjautājas vai tiešām tas var izdoties. :)

Inga, Berry Odu es vēl laukā nenesu. Nezinu kāpēc, bet es šo uztveru vairāk kā mēreno nevis pilnībā auksto orhu.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue May 10, 2011 8:52 am

Flokse, jā man arī Berry Odas liekas siltākas. Viena man ziedēja vissiltākajā laikā pie apkures, viena tagad dzen ziedkātus.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon May 23, 2011 11:21 am

Vakar pa dārzu rosoties man radās jautājums par c. cristata un citām saules + aukstuma mīļotājām. Kur jūs viņas ārā izmitiniet? Man stāv uz plaukta pie rietumu sienas, bet tā pa dienu riktīgi uzkarst. Ja iekarināšu koku zaros - saule netiks klāt... Kas ir būtiskāk?

Flokse

Postby Flokse » Sun May 29, 2011 8:32 am

dace, par c.cristata runājot, tai saule + aukstums ir nepieciešami uzziedināšanas periodā, kas viņas dabiskajos augšanas apstākļos ir ziema. Savukārt vasarā viņai ir nepieciešams siltums, mitrums un vidējs gaismas daudzums, jo šajā periodā viņas dzimtajā pusē ir musonu lietus periods. :)
Tāpēc domāju, ka vari šamās mierīgi iekabināt kokā, bet, protams, pēc iespējas gaišākā vietā un jānodrošina arī kārtīga laistīšana.

Par citām vēsajām orhidejām tāpat ir jāzina, no kurienes viņas ir cēlušās, lai varētu mēģinat nodrošināt kaut ko mazliet līdzīgu viņu dabiskajiem augšanas apstākļiem.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon May 30, 2011 7:25 am

Flokse, Paldies par info! Es kaut kā savā prātā biju iedomājusies, ka c.cristatai tomēr tādas vasaras kā pagājušā ir par karstu. Šīs ziemas neziedēšanu un kroplīgās buļbas es pierakstīju vasaras karstumam, jo rudens un ziemas periodā es varu vēlamo režīmu kaut cik nodrošināt.

Return to “Orhidejas vasaras kūrortā”