Orhideju pavasara migrācija

Dažādi risinājumi vasaras periodam. Plusi un mīnusi. Jautājumi un problēmas. Āra kaitēkļi un cīņa ar tiem.
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Orhideju pavasara migrācija

Postby dace » Tue Apr 05, 2016 8:45 pm

Pa brīvdienām iznesu kinga dendrobiju ārā, bet tad nobijos (ir man sāpīga pierdze ar pavasara salnām) un ienesu atpakaļ iekšā.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Wed Apr 06, 2016 8:39 am

Sveiki!
Es jau vispār nezinu vai ko varu nest ārā uz savas lodžijas. šajās dienās saulē termometrs jau rāda virs 30 grādiem naktī nokrīt līdz ~ 8 grādiem. Saule spīd no lēkta līdz ~ 13:00, bet nekādu aizkaru priekšā likt negribas - tomēr "dzīvoklis ar skatu"...

Vai tomēr nebūtu jāskatās uz kādu spēcīgāku ventilatoru ko likt uz lodžijas? Savādāk tur uz grīdas aizvējā un aiz stikla tiešām ir pamatīgs "cepiens".

dace

Postby dace » Thu Apr 07, 2016 3:15 pm

Vai nav iespēja turēt logu pusatvērtu, lai vēdinās dabīgi?
Ir jau orhidejas, kurām 22 grādu diennakts svārstības ir vienkārši ideāli! :)

dace

Postby dace » Mon May 02, 2016 12:08 pm

Vakar iznesu dārzā daļu no vēsajiem dendrobijiem un coel.cristata. Lai dzīvo vasaras sezona!

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Tue May 03, 2016 7:11 am

Arī manas cimbīdijas, dendrobijas un dažas celogīnes no vēsās verandas izgājušas dārzā! Tuvojas orhideju mītnes lielā logu mazgāšana. Tomēr, tās kuras mājo siltumnīcā vēl nesteidzas parādīties. Pievienojos Dacei - lai dzīvo vasaras sezona!

Jzed

Postby Jzed » Tue Jun 21, 2016 12:59 pm

Sveiki!
Šogad atkal tā pati sāpe kas citu gadu. Uz lodžijas man ir arī daudz citu puķu - atraitnītes, pelargonijas un vēl dažas citas kurām es nezinu nosaukumu. Viss jau būtu labi - skaisti zied, bet atkal tās ir pilnas ar ērcēm. Es paņēmu vienu atraitnītes lapu un paliku zem mikroskopa un tur ~ 5*5 mm laukumā saskaitīju 6 ērces. Visas dzīvas un bezkaunīgi ložņā. Tad jau atkal arī manas orhidejas būs pilnas ar tām.

Nomigloju puķes ar Neemazaal, bet diez vai ar to būs līdzēts tādai invāzijai.
No kurienes gan tās ērces tur uzrodas. Vai tiešām ar pašiem augiem? tie gan pirkti visdažādākās vietas, bet pārsvarā uz tirgus.

dace

Postby dace » Wed Jun 22, 2016 7:17 am

No kurienes uzrodas ērces, man ir noslēpums (tāpat kā putekļu rašanās :) ), bet jā - viņas ir visos stādaudzētavu stādos. Tā tas vienkārši ir... Un tā kā vasarā cenšos iznest dārzā lielāko daļu savu orhideju, tad neizbēgami katru vasaru arī tajās ērces ir, bet esmu sapratusi, ka labums no augu būšanas svaigā gaisā ir lielāks kā ērču postījumi. Ķīmiju cenšos nelietot, vasarā katru/katru otro nedēļu nosmidzinu visu ar Bioefekta preperātu Bacilons - nevaru teikt, ka tas atrisina problēmu pilnībā (galu galā ērces ierodas no kaimiņiem atkal un atkal), bet kaitēkļu daudzumu ierobežo gan. Rudenī pirms nešanas iekšā, tad gan uzleju ko niknāku.
Vēl jau ir dzirdēta laba pieredze ar plēsējērcēm, man gan nav tā arī nav sanācis izmēģināt.

Jzed

Postby Jzed » Wed Jun 22, 2016 2:08 pm

Jā, viena lieta ir dārzā, kur pa zemi visas sīkās labās un sliktās radības ložņā. Man lodžija ir 6 stāvā... Ērces taču nelido.

Varbūt visas smukumpuķes pirms mājās nešanas ir kārtīgi jānomiglo??

kristine
Pievienojies: Wed Jan 15, 2014 4:47 pm

Postby kristine » Wed Jun 22, 2016 7:17 pm

Gribas pajautat ka ir ar flopsisiem,vai jus vinus nesat ara uz vasaras nometni.Paldies.

dace

Postby dace » Wed Jun 22, 2016 7:24 pm

Kristīne, nē, falenopšus gan ārā neturu. Latvijas mainīgais klimats un vēsās naktis, manuprāt, viņiem par labu nenāk. Iznesu tikai uz pāris dienām, lai profilaktiski nomiglotu , un tad nesu atkal iekšā.

Return to “Orhidejas vasaras kūrortā”