Kāda orhideja no kambrijām

‘Šo man uzdāvināja draugs, KAS tas ir un kā to kopt?’ 'Kā sauc manu skaistuli?'
OrchidGirl
Pievienojies: Mon Aug 08, 2011 11:23 am

Kāda orhideja no kambrijām

Postby OrchidGirl » Mon Aug 08, 2011 11:29 am

labdien, paldies par forumu!
tā kā esmu pavisam nepieredzējusi, tad gribu pajautāt te, - vai ir kāda iespēja vispār noteikt tā saucamajām kambrijām - kas tā īsti ir par orhideju?
diemžēl bildes man nav, pati cambria jau noziedējusi (forumu atklāju tikai tagad).
Liela auguma, tuberīdiji gareni, ziedkāts bija kādi 60 cm, ziedi violeti, tādi kā mazliet rišainām maliņām.
es saprotu, ka nevar noteikt precīzi, bet apmēram, un varbūt ir kāds resurss internetā?

paldies!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Kāda orhideja no kambrijām

Postby Flokse » Mon Aug 08, 2011 4:30 pm

OrchidGirl, principā tā saucamajām kambrijām jeb odontoglosuma hibrīdiem lielākajā daļā gadījumu ir iespējams puslīdz ticami atrast nosaukumu, jo to vēl nav ļoti daudz, bet jāatzīst, ka ne vienmēr tas izdodas. Savukārt falenopšu un dendrobiju hibrīdu noteikšana vispār ir neiespējamā misija, jo tiem ir izveidots vājprātīgi daudz dažādu šķirņu.

Ja būtu kāda ziedoša šī auga bilde, tad domāju, ka mēs te ātri tiktu skaidrībā. Parasti meklēšanai izmntojam galerijas, kurās audzētavas piedāvā savus augus. Piemēram, šo.http://www.paramountorchids.com/Onc%20Interg1.html
Kad atrodam kaut ko līdzīgu pēc skata, tad vēl pablandāmies pa google un salīdzinam ar tur atrodamo augu ar to pašu nosaukumu bildēm. Protams, tur mēdz lekt ārā visādi brīnumi, tāpēc jārēķinās ar kļūdas iespējamību.
Principā ar laiku paskatoties uz augu tu jau apmēram zini, kas tas varētu būt - beallāra vai miltāzija - attiecīgi konkrēto hibrīdu sameklēt ir vienkāršāk.

Aldowin
Pievienojies: Fri Sep 11, 2015 5:21 am

Re: Kāda orhideja no kambrijām

Postby Aldowin » Mon Sep 14, 2015 12:26 pm

bet apmēram, un varbūt ir kāds resurss internetā?

Return to “Identificējam nezināmo”