Vai pazīsti Latvijas augus?

‘Šo man uzdāvināja draugs, KAS tas ir un kā to kopt?’ 'Kā sauc manu skaistuli?'
Lauris
Pievienojies: Thu Feb 21, 2013 8:51 pm

Re: Vai pazīsti Latvijas augus?

Postby Lauris » Mon Jul 14, 2014 5:23 pm

Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Jul 14, 2014 6:24 pm

Lauri, man šis ziediņš izskatās pēc vienā Raimonda Paula dziesmā dikti popularizēta kultūrauga. :)

Lauris
Pievienojies: Thu Feb 21, 2013 8:51 pm

Postby Lauris » Mon Jul 14, 2014 6:26 pm

Varētu tā būt.

Flokse

Postby Flokse » Wed Jul 16, 2014 8:19 pm

Tad tas būs sējas lins (Linum usitatissimum) - vispār jau kulturāla puķe, kas vietām ir paklīdusi savvaļā. Ļoti vērtīgs augs, kurš noder ne tikai apdziedāšanai dziesmās. Lini tiek kultivēti jau vismaz 6000 gadus un tos cilvēki ir izmantojuši savas miesas piesegšanai jau Mezopotāmijā un Senajā Ēģiptē. Noderīga ir arī linu eļļa, kas ir pilna ar nepiesātinātajām taukskābēm. Savukārt linu sēklas noder pie visādām gremošanas sistēmas vainām.

Minēšanai augs, kurš ir sastopams gan visās ceļmalās, gan arī dažos dārzos.

Attēls

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Sun Jul 20, 2014 6:26 pm

Neliels mājiens attiecībā uz šo jauki čemurziedi. Tam ir arī kulturāla forma, kuru var audzēt mazdārziņā un droši izmantot pārtikā kā garšaugu.

Kurma
Pievienojies: Thu Mar 24, 2011 7:09 pm

Postby Kurma » Sun Jul 20, 2014 7:42 pm

Maajiens nepaliidz. Dillei taas siikaas lapinas buutu vairaak diegveida, pastinakam plataakas, vairaak ar dzelteniem ziediem nezinu...

Flokse

Postby Flokse » Tue Jul 22, 2014 8:08 pm

Kurma, bilde nav īsti labi izdevusies, bet tikai viens no taviem minētajiem pie mums ir plaši sastopams savvaļā. Nu tam arī vajadzētu būt īstajam. :)

Kurma

Postby Kurma » Thu Jul 24, 2014 9:46 pm

Aha, taatad pastinaks. Bet gar'saugs tikai piedod gar'su, kameer no pastinakiem varot taisiit gan biezeni, gan viinu.

Te mans pienenveidiigais, ziedini ir valaa tikai no riitiem
Attēls

Flokse

Postby Flokse » Sun Jul 27, 2014 4:21 pm

Kurma, tie pieneņveidīgie tak visi vienādi. Man vienīgā versija ir salātene.

Pastinaki, starp citu, pie mums savvaļā ir ļoti izplatīti, bet ne gluži tie, ko izmanto biezenim, bet kuturālā pļavas pastinaka Pastinaca sativa savvaļas pasuga P.s. ssp. sylvestris.
Pastinaks vispār ir ģeniāls augs. Te jau minēja piemērotību biezeņiem, bet tos var lietot arī pie matu perēkļainās izkrišanas (pasarg' dievs no tādas), kolikām un stenokardijas lēkmju aizkavēšanai. Bet noderēs arī ēstgribas un omas uzlabošanai, pie halucinācijām un var izmantot kā dzimumsfēras stimulantu.
Meža pastinaku lieto pie galvas sāpēm, nervozitātes, bezmiega, tūskām un nierakmeņiem.

Uzmanīgi!!! Pastinaki satur furokumumarīnus, kas sensibilizē ādu pret gaismas iedarbību, tāpēc ļoti jāuzmanās no kontaktiem ar pastinakiem saulainā laikā, var tikt pie ādas iekaisumiem. Tas ir īpaši bīstami blondīnēm, protams, tikai dabiskajām. :)

Kurma

Postby Kurma » Tue Jul 29, 2014 12:44 pm

Paldies par versiju! Man bija 2 citas, bet taveejaa man arii patiik loti labi. Es nezinu, kas tas ir. Pieseejusies pilna izniikuso avenu vieta. Izskataas, ka biteem patiik.

Return to “Identificējam nezināmo”