Saaugušu orhideju pārstādīšana

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Sandrucis
Pievienojies: Mon Dec 12, 2016 7:59 pm

Saaugušu orhideju pārstādīšana

Postby Sandrucis » Mon Dec 12, 2016 8:42 pm

Sveiki, vēlos padomu, kā pārstādīt orhideju. Mātes un meitas augi ir saauguši. Kurš ir kurš nezinu. Kā man atdalīt. Vai ziedošu var dalīt un pārstādīt?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: orhdeja

Postby dace » Mon Dec 12, 2016 10:24 pm

Sveika! Pirmkārt jau vajadzētu saprast, kas tā par orhideju. Jebkurā gadījumā ziedošu augu pārstādīt, un vēl jo vairāk-sadalīt nevajadzētu. Ja nu vienīgi, ja ziedkāti tiek nogriezti. Max ko var darīt, ir akurāti pārvelt augu jaunā podā, neizjaucot sakņu kamolu.
Vari ielikt bildi, lai varam saprast, par kādu augu ir runa?

Sandrucis

Postby Sandrucis » Tue Dec 13, 2016 10:26 am

tas ir falenopsis. taču bildi man neizdodas pievenot... taču keiki iz izaudzis no mātes auga lappas paduses. Bēnam ir 3 lielas lapas tā pat kā mātes augam. Un šķiet 3 saknītes. Izmērā mātes augu no keiki atšķirt nevar...

dace

Postby dace » Tue Dec 13, 2016 4:17 pm

Kāpēc Tu gribi viņas sadalīt un pārstādīt tieši tagad? Pagaidi, lai nozied un tad izņem no poda, atmudžini saknes, nogriez beigtās un akurāti sadali. Viena auga pārstādīšanai es ieteiktu nopirkt leišu orhideju substrātu, ko var nopirkt visos lielveikalos (orchidejos.lt ražojums). Tas ir padārgs, bet tiešāms labs.

Sandrucis

Postby Sandrucis » Tue Dec 13, 2016 5:13 pm

Tas nebūs tik vienkārši. Keiki aug mātes augam starp 2 un 3 lapu. Gribētu padomu, kā to atdalīt. Tik pagaidīšu lai nozied. Es tikai šonedēļ pamanīju keiki. Viņš riktīgi noslēpies. :) Es gribēju pārstādīt tagad, jo ir parādījies laiks. Meitai tūlīt 1 gads. Āra darbi ar nav...

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Wed Dec 14, 2016 9:24 am

Reiz palenopsis keiki izveidoja uz ziedkāta, to labi paaugušos noņēmu uz iestādīju, izauga. Bet tagad arī man divi mazie falenopši ir izveidojuši keikus-atvases no sāniem. Lapas ir, saknes vēl nav. Es domāju, ka atstāšu kā ir, lai aug abi kopā, būs kuplāks pods. Pie tam abi mātes augi ar gatavojas ziedēt. Varbūt ir kāds viedoklis par nepieciešamību šos augus vēlāk atdalīt vai tomēr atstāt, lai aug abi kopā?

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Dec 14, 2016 10:27 am

Šīs sānu atvases sauc par bazālajaiem dzinumiem. Pateicoties spējai tādas veidot, falenopši var izdzīvot gadījumos, ja tiek zaudēta galvenā dzinuma galotne. Dažas falenopšu sugas un to hibrīdi ir ar tendenci tos veidot biežāk, bet daži retāk. Ja nav kaut kāda akūta nepieciešamība falenopsi pavairot, tad šajā gadījumā ir labāk augu nedalīt, bet tikai uzmanīgi pārlikt kādā lielākā podā pēc iespējas mazāk traumējot saknes, jo saaugot vairākiem dzinumiem, ziedēšana mēdz būt krāšņāka.
Jāpiebilst, ka šis noteikti nav labākais brīdis pārstādīšanai augu dalīšanu, jo ir šausmīgi tumšs un, ja nav iekārtots papildu apgaismojums, augi pēc tam daudz sliktāk ieaug, vai arī vispār iet bojā. Labāk to darīt martā, kad ir daudz gaišāks un parasti tad āra darbi arī vēl nav pilnībā atsākušies.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Wed Dec 14, 2016 7:07 pm

Sveiki!

Ilustrācijai falenopši kas arīsacerojuši. Man jau arī liekas, ka nav nekādas vajadzības censties tos pa visu varu atdalīt. patiesībā var pat iegūt daudz kuplāku ziedēšanu.

Attēls

Tas tiešām ir falenopsis!
Šis piemērs gan nav īsti korekts, jo pirms gadiem pieciem uznāca dullums un iestādīju vienā podā divus diezgan līdzīgus saskaņotus pēc ziedu krāsas un formas falenopšus. Katram nu jau krietni sen ir vēl pa pāris bazālo dzinumu un reizēm kopā pa visiem tad ir kādi astoņi lielāki vai mazāki ziedkāti. Labi, ka abi ir saskaņojuši ziedēšanas ciklu.

Attēls

Šī šo bazālo dzinumu izveidoja tūlīt pēc diezgan skarbas pārstādīšanas. Aug ļoti strauji.

dace

Postby dace » Wed Dec 14, 2016 9:50 pm

Oho, tas nu gan ir interesants falenopšu pods! Tiešām iespaidīgi.
Interesanti, ka man nekad neviens falenopsis nav devis bazālo keiki.Diez, kas izsauc to veidošanos?

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Thu Dec 15, 2016 8:14 am

Tiešām iespaidīgs falenopšu pods. :) Mani divi mazie falenopsīši šos bazālos dzinumus sāka veidot, kad pārceļoja no centrālapkures telpām uz māju, kas tiek kurināta ar briketēm, līdz ar to siltums ir pēcpusdienā un vakarā, vai tagad tikai vakarā un naktī. Plus vēl tika uz dienvidu palodzes. Lielais falenopsis nejūtas traucēts, kā auga tā turpina augt. Tā ka es pieļauju, ka manējiem tieši apstākļu maiņa.

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”