Celogīnes pārstādīšanas fotoreportāža

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Celogīnes pārstādīšanas fotoreportāža

Postby Flokse » Mon Jul 11, 2011 5:40 pm

Tagad atliek vienīgi gaidīt, kas notiks tālāk - dzīvos vai nē. :D

Protams, domāju, ka pārējām pasākuma dalībniecēm arī būs, ko teikt. Iespējams, ka es sev piemītošās hroniskās aizmāršības dēļ neesmu pieminējusi kādu būtisku šī pasākuma detaļu. :)

Vēl gribēju piebilst, ka šis nav nekāds celogīņu pārstādīšanas paraugdemonstrējums vai standarts, bet vairāk tāds kā negadījums no dzīves, tāpēc labprāt dzirdētu arī citu celogīņu īpašnieku komentārus par viņu pieredzi ar šo orhideju pārstādīšanu.

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Mon Jul 11, 2011 9:52 pm

Ļoti laba reportāža! Kā vienmēr šo to noderīgu var pamācīties. Paldies!

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue Jul 12, 2011 7:40 am

Ļoti korekta reportāža :lol: Kur palika moments ar lāpstu :lol:

Ineta Freimane
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 7:48 pm

Postby Ineta Freimane » Tue Jul 12, 2011 10:12 am

Lai nebūtu pārpratumu, momentu ar lāpstu vajadzētu likt jaunā sadaļā - Humors - :lol:
Bet reportāža tiešām korekta un labi protokolēta bildēs. Paldies Floksei!

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Tue Jul 12, 2011 11:11 am

9.bildē redzamais atdalanis ir divreiz lielāks pēc bumbuļu skaita kā mana pati pirmā orhideja, tieši ar šo orhideju es aizsāku savu kolekciju. Sākums bija 3 vecie bez saknēm, bez lapām, bez nosaukuma un pilnīgi bez jebkādām zināšanām un nojausmas ko ar to iesākt. Bet nu jau gan aug, gan zied un piedevām ir tik stipra, ka izcieta manus pirmo gadu ekstrēmās audzēšanas eksperimentus.

Flokse

Postby Flokse » Tue Jul 12, 2011 4:48 pm

Inese, dace, Ineta - paldies!
Moments ar lāpstu šobrīd ir iekļauts LOKAs foto arhīva slēgtajā fondā un nav paredzēts publiskošanai. Tāpat kā vēl dažas bildes, kas attēlo manipulācijas, kuras ar te daudz pieminēto celogīni izveica dažas personas, kuras es šoreiz vārdā nesaukšu. :D

Ja nu vienīgi visas attēlā redzamās personas parakstās uz publicēšanu un mēs forumā izveidojam humora sadaļu, jo citādi kāds to noteikti pārpratīs.

Egon, izklausās cerīgi. Varbūt, tiešām tas nabaga augs pārdzīvos šitādu saplosīšanu gabalos. Kādā substrātā dzīvo jūsu flaccidas?

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue Jul 12, 2011 5:02 pm

Paldies, Flokse! PIevienojos pārējiem, ka reportāža atspoguļo patieso darba gaitu.
Paldies Dacei un Inetai par palīdzīgo roku auga sadalīšanā. Pateicoties jums, augs netika brutāli pluinīts vai, nedo' Dies' , sacirsts, bet gan maigi atritinātas garumgarās bumbuļu virtenes.

hm.. pie kā palika tās ...nu, pakaļbumbas? un vai kāds uzņēmās mēģināt tās iedzīvināt?
Egon, kā šos vecos tuberīdijus vislabāk dēvēt?

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Tue Jul 12, 2011 8:54 pm

Santa. Manām flacidām pie pārstādišanas tika vecais falenopšu substrāts ( tos pārstādu apmēram reizi 5 gados). Lai gan tagad nemaz neatceros, kad viņas pārstādīju.
Neizskatās, ka būtu dikti plosīts vai dalīts ar lāpstu.
Inga. Te nu iespēja radīt latviskotu orhideju jaunvārdu. Piem. pakaļbuļbas vai vecbuļbas. Nezinu kādēļ, bet man tieši flacidu pseidogumus daudzi sauc par banāniem.
Tā eksemplāra bez lapām, saknēm saimniecei būtu laba iespēja dalīties informācijā kā notiek auga attīstība.

Flokse

Postby Flokse » Tue Jul 12, 2011 9:17 pm

Inga, man šķiet, ka vecbuļbu komplektiņš palika pie Anitas. Vajadzēs viņai pajautāt, kas ar tām notiek tālāk.

Egon, skaidrs par celogīni. Izskatās, ka viņa nav pārāk prasīga pret audzēšanas apstākļiem.

Tā ar lāpstu mums bija tikai draiskā fotosesija. Kad satiekas vecā cāļa kompānija no zaļās sērgas, tad parasti mums iet jautri. :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue Jul 12, 2011 11:57 pm

Egon vecbuļba - termins man samērā patīk, tikai tas buļba tā nelatviski skan. Laikam turpmāk lietošu - v e c b u m b u ļ i :) Jā, un lāpstu mēs tiešām nelietojām, atcerējāmies kaut vai to vācieti, kurš ar lāpstu dalīja dārza kurpītes.!

Flokse 2009.gadā dabūtās celogīnes banānbumbas es iestādīju substrātā, kas varētubūt salīdzināms ar 'veco flopšu substrātu', savukārt pērn dabūtā no BD man jorojām tajā pašā podā, kas laikam nozīmē to pašu - granti un putuplasta bumbiņas. Mans eksemplārs bija vismazākais no visiem, un plānoju pārstādit nākošpavasari.

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”