Kādus gatavos orhideju substrātus jūs lietojat?

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Kādus gatavos orhideju substrātus jūs lietojat?

Postby Flokse » Sun Mar 27, 2011 6:41 pm

Tā kā pavasaris ir labākais laiks orhideju pārstādīšanai, tad gribēju parunāt par mūsu praksē biežāk izmantotajiem orhideju substrātiem. Es pēdējā laikā izmantoju substrātu, kuram uz iepakojuma ir zaļa falenopša attēls un visumā esmu apmierināta, jo tajā vismaz pārsvarā ir normālas priežu mizas. Lietoju to gan falenopšiem, gan dendrobijiem - vienīgi mēdzu dažreiz pašķirot vieniem rupjākās mizas frakcijas, bet otriem sīkākās.

Būtu interesanti uzzināt arī pārējo foruma dalībnieku pieredzi - kādus substrātus jūs pērkat un kāda ir pieredze.

Pievienoju arī substrāta iepakojuma bildi, lai gan pieminot zaļo falenopsi, visi parasti zina, par ko iet runa.
Pievienotie faili
substrats.jpg

admin
Site Admin
Pievienojies: Sat Feb 05, 2011 1:15 pm

Re: Kādus gatavos orhideju substrātus jūs lietojat?

Postby admin » Tue Apr 05, 2011 6:19 pm

Es arī lietoju šo zaļo.
Vēl Juglā, veikalā Janvilla, kādu laiku bija somu ražojums, baltā pakā - man patika, frakcija ne rupjākā, bet tāds ļoti .. brīvi drenējošs. Bildes nebūs, jo paka jau izmesta. Ja vēl kādreiz redzēšu, pirkšu un nobildēšu.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Apr 06, 2011 8:16 am

O, arī es šo vienīgo no gatavajiem substrātiem atzīstu par labu esam. Pagājušajā gadā vienu brīdi šis bija nopērkams DEPO, bet tagad vairs nav... Kur jūs pērkat?

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Wed Apr 06, 2011 3:29 pm

Es pamatā palieku pie paša gatavotā priežu mizas substrāta un jumta sūnas, neesmu apmierināts ar epivebu, plānoju to mest ārā no visiem podiem kuros ir, jo novēroju, ka ( kaut arī izmantoju lietus un atkaļķotu ūdeni) uz viņa tomēr izsēžas sāļi un neizskalojas, sūnas vispār viņu nemīl. Bet tās man ir indikators orhidejas labsajūtai.

Flokse

Postby Flokse » Wed Apr 06, 2011 4:03 pm

Pašgatavotie substrāti bez šaubām varētu būt vislabākie, bet kā zināms, tad cilvēks pēc savas dabas tak ir diezgan slinks radījums, līdz ar to gatavie substrāti dažreiz ir gaužām noderīgi. :D

Dace, vai patiešām šitas substrāts vairs nav nopērkams? Tā gan nav laba ziņa tādam paslinkam cilvēkam kā es.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Apr 06, 2011 11:54 pm

dace, es pirku te jau minētajā Janvilā, Juglā. Ja būšu, varu paķert vairākus maišeļus.

Flokse, es jau ceru, ka var gan.

Flokse

Postby Flokse » Thu Apr 07, 2011 11:15 am

Ja zaļais ir kaut kur redzēts, tad jau viss ir kārtībā. Kaut kur tak būs nopērkams.

Vēl Juglā, veikalā Janvilla, kādu laiku bija somu ražojums, baltā pakā - man patika, frakcija ne rupjākā, bet tāds ļoti .. brīvi drenējošs. Bildes nebūs, jo paka jau izmesta. Ja vēl kādreiz redzēšu, pirkšu un nobildēšu.

Šitā paka man arī vēl viena bija aizķērusies, tāpec ievietošu arī tās bildi.
Šitas ir tāds interesants substrāts - mizas komplektā ar kaut ko smalkāku, tajā skaitā arī ar pumeku. Pie tam mana iekšējā sajūta saka, ka šis substrāts ir apstrādāts ar kaut kādu fungicīdu - varbūt arī nē, bet smaka tam ir diezgan pretīga.
Šo substrātu izmantoju orhidejām ar smalkākām saknītēm - oncīdijveidīgajiem un dendrobijiem, piemēram, Berry Oda man aug iekš šitā.
Pievienotie faili
substrats 3.jpg
Te būs šī substrāta tuvplāns - var redzēt tos pumeka gabaliņus.
substrats 2.jpg

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Thu Apr 07, 2011 1:55 pm

Inga, ja pērc sev, paķer, lūdzu, arī man kādu maišeli! Man līdz Juglai kā līdz mēnesim...

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Apr 08, 2011 12:54 pm

Labi, Dace, paķeršu, To zaļo, vai ne?

Flokse, man kaut kā tie pumeka gabaliņi un pat tā smaka ļoooti simpatizēja. Nez, intuitīvi likās, ka būs ok. man šajā somu substrātā auga mazuļi, un ļoti smuki atkopās no slavēnā Roelkes pasūtījuma saņemtais Den. densiflorum bēbītis.

andis
Pievienojies: Mon Mar 14, 2011 3:22 pm

Postby andis » Fri Apr 08, 2011 3:55 pm

Tas iepakojums ar zaļo flopsi virsū ir dabūnams Ulmaņgatves DEPO...pats pirku šonedēļ.
Arī ļoti patika priekš stādīšanas, jo pārstādīju vienu minimini flopsi - varēja pašķirot gan lielākus gabaliņus, gan mazākus.

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”