Kādus gatavos orhideju substrātus jūs lietojat?

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Kādus gatavos orhideju substrātus jūs lietojat?

Postby Flokse » Wed Feb 20, 2013 5:57 pm

Jā, Dace, izņemot cenu viss pārējais patiešām izklausās pēc ideāla substrāta. :)
Vajadzēs ievērtēt, kad būšu Maximā.

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Postby amarkrinija » Thu May 23, 2013 4:38 pm

Man jautājums tiem, kas mizu ievāc paši. Līdz šim pirku Akernes audzētavā 4€/5L, jo lielveikalos vai mājai-dārzam tipa veikalos nepatika neviens, visi smirdēja pēc pelējuma un sēnēm, un arī konsistence tāda dīvaina -vairāk kūdraina ar mizu piejaukumu, un, ja nesmirdētu pēc pelējuma, noderētu zemes orhidejām. Jūsu minēto substrātu ar zaļo falenopsi virsū esot Latvijā tā arī nemanīju.
Manās rokās nonāca paliels gabals nokritis sauss priedes mizas gabals, tagad domāju uzjaukt pati substrātu. Cik lielos gabalos un kā jūs laužat? Dauzāt ar āmuru vai tāpat laužat ar rokām? Un cik ilgi viņu mērcēt, lai atbrīvotu no kaitēkļiem (ja tādi ir) un sveķiem, t.i., cik ilgā laikā viņa ir gatava pārstādīšanai?

Paldies!
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Fri May 24, 2013 3:57 pm

Sveiki!

To Somu substrātu ar zaļo falenopsi virsū esmu rezdējis Cenu klubā. Vēl es lietoju DCM substrātu (DEPO nopērkams), bet to gan sijāju, jo tur ir diezgan daudz "putekļu" un mēdz būt arī "viegli ietrunējušas" mīkstas mizas...

Jānis.

Flokse

Postby Flokse » Sat May 25, 2013 9:06 am

amarkrinija, šajā tēmā var palasīt vairāk par pieredzi ar pašgatavotajiem substrātiem. http://www.orchids.lv/forum/viewtopic.php?f=12&t=53
Domāju, ka pietiek pamērcēt apmēram dienu - lai tiktu vaļā no nevēlamajām dzīvības formām, kuras tur nejauši var būt aizķērušās. Sveķus gan mērcējot ārā diez vai dabūsi. Es sveķainās vietas vienkārši mēģinātu izgriezt ārā un substrātam neizmantot.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Mon May 27, 2013 1:33 pm

Flokse wrote:amarkrinija, šajā tēmā var palasīt vairāk par pieredzi ar pašgatavotajiem substrātiem. http://www.orchids.lv/forum/viewtopic.php?f=12&t=53
Domāju, ka pietiek pamērcēt apmēram dienu - lai tiktu vaļā no nevēlamajām dzīvības formām, kuras tur nejauši var būt aizķērušās. Sveķus gan mērcējot ārā diez vai dabūsi. Es sveķainās vietas vienkārši mēģinātu izgriezt ārā un substrātam neizmantot.

Paldies, ļoti noderīgi! ;) Man patrāpījās nepārāk sveķaini gabali
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Flokse

Postby Flokse » Mon Mar 10, 2014 8:26 pm

Tā kā šobrīd stādīšana varētu būt aktuāla, tad Depo apskatījos, kas ietilpst orhideju pārstādīšanas komplektā. Sastāvs izskatās labs (mazliet aizdomīga ir mizu apstrāde ar karstumu un kūdra varēja būt mazāk.), tikai tas komplekts ir nešķīsti dārgs.

Attēls

Attēls

kristine
Pievienojies: Wed Jan 15, 2014 4:47 pm

Postby kristine » Sat Apr 05, 2014 9:44 am

Labdien.Vakar lasiju vienu orhideju forumu ,un uzduros temai par substratiem.Nu par cik man si tema ir aktuala palasijos dzilak un luk meitenes ko izlasiju,ka itin labu substratu varot dabut ari zooveikalos.Substrats ,kas domats reptiliem.Es protams samekleju interneta majaslapas ar zooveikaliem,un tiesam piedavajumos atradu itin labu substratu ,kas deretu ari musu orham.Sodien savam lielam milulim gaju pec karotiem cepumiem un pie viena palukojos ari pec substratiem un atradu.Pec manam domam loti labs un gabalini ir pietiekosi lieli ka var ari graizit pec sirds patikas.Varbut kadai no jums si informacija ari noder.Atvainojos ka rakstu bez garumzimem ,bet manam datoram tadu nav .

Seit ieliksu linku, kur var apskatities kads vins ir,kads ir jusu viedoklis par so substratu.

http://content31-foto.inbox.lv/albums/l ... .sized.jpg

amarkrinija

Postby amarkrinija » Sat Apr 05, 2014 11:00 am

Paldies, Kristīn! Mana nepieredzējusī acs saka, ka izskatās labs! Bet paklausīšos, ko eksperti teiks. Kad sanāks laiks, ieiešu kādā zoo apskatīties vai ir un kāds ir. Jo viennozīmīgi labāks nekā veikalos atrodamais substr. Man šis aktuāli, jo no Akernes vestais iet uz beigām :(

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”