Kādus gatavos orhideju substrātus jūs lietojat?

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Kādus gatavos orhideju substrātus jūs lietojat?

Postby dace » Mon Apr 11, 2011 8:57 am

O, Andi, paldies, tā ir laba ziņa!

dace

Postby dace » Mon Jun 06, 2011 7:48 pm

Maximās parādījušies jauni, ļoti simpātiski :lol: substrāti. Tā arī nesapratu vai tie ir no mums zināmā leiša vai kāda cita, bet 1 paku nopirku pamēģināt. Maksā 1,79 Ls par 2l maisiņu.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Aug 10, 2011 4:24 pm

Kārtoju skapjus un, kā jau vācējas tipam, atradās vēl pāris senākos laikos pirkti orhideju substrāti, kurus biju atzinusi par ne pārāk labiem, tāpēc nelietoju. Tikai neprasiet, kāpēc līdz šim laikam neesmu viņus izmetusi ārā. :D

Iesākumā šīs firmas - Kano substrāts. Pirkts kaut kad ļoti, ļoti sen un es ceru, ka to vairs pie mums nepārdod, jo tā ir reāla draņķība, kas sastāv no keramzīta ar zāģmateriālu piedevu un mazu drusciņu kūdras (skatīt attēlā). Man pat nav ideju, ko šādā vājprātā var audzēt, bet orhidejas točna nē.
Pievienotie faili
Substrāts Kano 1.jpg
Substrāts Kano 2.jpg
Last edited by Flokse on Wed Aug 10, 2011 4:34 pm, edited 1 time in total.

Flokse

Postby Flokse » Wed Aug 10, 2011 4:34 pm

Nākamais paraugs ir Greenworld ražojums, kurš izceļas ar to, ka satur baigi daudz kūdras un mazliet mizas. Šajā es esmu stādījusi kaut ko no zemes orhidejām - ludīsijas un bletilas, tāpēc gluži ārā metams tas nav. Sliktākajā gadījumā to droši vien var izmantot papardēm (bet maz ticams, ka kārtīgam orhideju audzētājām ir palikusi kāda brīva vieta puķei, kura nav orhideja :D).
Tiesa gan citās diskusijās esmu lasījusi atsauksmes par šo substrātu, ka tas esot piemērots arī falenopšiem, ja tos audzē siltās un sausās telpās vai arī labs risinājums cilvēkiem, kas regulāri aizmirst tos apliet. Principā tā arī varētu būt, jo esmu redzējusi falenopšus, kas bez problēmām aug tīrā kūdrā, ja kopējs iemanās tos nepārlaistīt un nenopūdēt. Vienkārši katram ir pašam jāizvērtē savam raksturam un audzēšanas apstākļiem atbilstošākais substrāts.
Pievienotie faili
Substrāts Greenworld 1.jpg
Substrāts Greenworld 2.jpg

Flokse

Postby Flokse » Wed Aug 10, 2011 4:42 pm

Tagad par svaigāku pirkumu - tas ir Daces pieminētais Maximās nopērkamais smalkākas frakcijas orhideju mikslis. Izskatās diezgan labs - mizas, kaut kāda spīdīga figņa (vizla vai?), varētu būt arī kokosriekstu šķiedras. Pēc smakas spriežot ir apstrādāts ar fungicīdiem, kas varētu būt noderīgi, ja jāpārstāda orhideju, kurai substrātā ir ieperinājusies sēne (skatīt manu tēmu par epikatlejām). Uz paciņas ir pieminēts fakts, ka aizsargā pret sēnīšu slimībām un puvi, bet manā vecumā jau neviens vairs neņem par pilnu to, kas tiek drukāts uz etiķetēm. :)

Nepatika tikai tas, ka tur bija piejauktas arī kaut kādas koka skaidas (bet to varētu pieciest) un cena bija augstāka salīdzinājumā ar citiem substrātiem.

Citādi tas ir ļoti labs substrāts orhidejām ar smalkām saknītēm.
Pievienotie faili
Substrāts Fine Mix 1.jpg
Substrāts Fine Mix 2.jpg

Flokse

Postby Flokse » Wed Aug 10, 2011 4:51 pm

Šoreiz pēdējais, kuru gribēju pieminēt, ir Compo ražojuma substrāts no Depo. Tas ir patiešām kvalitatīvs un patīkams pēc skata un taustes, satur daudz rupjas frakcijas mizas. Izskatās piemērots falenopšiem un tamlīdzīgām radībām ar parupjām saknēm.

Tas, kas tur ir iekšā, pavisam noteikti nav mūsu parasto priežu mizas, bet neņemos noteikt, kas tas īsti ir. :)
Pievienotie faili
Substrats Compo.jpg
Substrāts Compo.jpg

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Wed Aug 10, 2011 7:24 pm

Flokse - ljoti labs apkopojums! Paldies! Man gan labak patik substratus jaukt pashai. Vienu bridi izmantoju kokosa chipshus dazhadu frakciju, bet ar laiku sapratu ka tie nav labaki par mizam. Tagad esmu atgriezusies pie mizam un par ljoti labam atzistu Lietuvieshu mizas. Tas nav parkaltushas, un ljoti labas frakcijas. Ja smalkas, tad smalkas. Ja rupjas, tad rupjas.

Flokse

Postby Flokse » Thu Aug 11, 2011 11:34 am

Inese, paldies! Man pašai bija interesanti papētīt dažādus substrātus.
Vai lietuviešu mizas ir tās, kuras var iegāties tajā viņu orhideju audzētavas interneta veikalā?

Principā es arī gatavos substrātus parasti neizmantoju tiešā veidā, bet mēdzu ar tiem dažādi izpildīties. Kad sanāks laiks, tad ielikšu kādu fotoreportāžu arī par šo tēmu. Bildes man jau ir, tikai tāds sīkums, ka jāapstrādā, jāievieto un jāapraksta. :)

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Wed Nov 21, 2012 7:00 pm

Es lietoju jau minētos Lietuviešu substrātus. Pagaidām nesūdzos. Pirmais fanelopsis, kuru iestādīju rupjākajā substrātā aug kā zvērs. Nesen pārstādīju vēl pārīti. Nu redzēs, kā augs. Pirms tam no mūsu pašu ražotajiem substrātiem izlasīju laukā rupjākās skaidas un ogles gabaliņus, nosklaloju no kūdras, pieliku ķieģeļu lauskas un stādīju.

dace

Postby dace » Wed Feb 20, 2013 9:17 am

Šorīt Maximā pamanīju jaunu orhideju substrātu komplektu, kas mani ļoti patīkami pārsteidza. Tas ir somu ražojums, kas sastāv no rupjas frakcijas mizām, kokogles, perlita un baltās kūdras. Katrs materiāls iepakots atsevišķā maisiņā tā, ka subtrātu var katrs sajaukt pēc vajadzības. Vienīgais, kas ļoti nepatika, bija cena - 5,99Ls. Bet visu jau nevar gribēt...

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”