Audzēšanas veidi.

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Re: Audzēšanas veidi.

Postby Jzed » Wed May 25, 2016 10:26 am

Paldies!

Izskatās ļoti vienkārši!. Man gan pašam ir lielāka sāpe ar nevis orhidejas izkrišanu no poda ar visām saknēm, bet gan ka tās uz vienu pusi (loga gaismas virzienā) noliekušās gāžas ar visu podu. Tad nu jāmeklē visādas stutes un izteikti smagi podi. Tad iedomājos, varbūt pie nākošās pārstādīšanas podiņa apakšā jāsaliek kādi akmeņi smagumam? Tikai kādus var likt lai nekļūst sārmaina vide? Dolomītu liekot pafiņiem kam Ph līmeni vajag lielāku, bet kā ar granītu? Ir kādam kāda pieredze?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri May 27, 2016 4:20 pm

Jā, katram sava bēda :D . Orhidejām tā neesmu darījusi, bet, piemēram naudas kokam, esmu likusi akmeņus poda virspusē, lai stabilāks. Orhidejām varētu būt, ka labāk likt poda apakšā, lai ar smagumu netraumētu saknes. Manuprāt, mūsu pašu oļi varētu būt gana labi, diez vai tie varētu ko mainīt substrāta pH vidē.

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Mon Jun 06, 2016 11:15 am

Es vienam falenopsim poda apakšā saliku jūras krastā salasītos oļus, laikam granīta, nu jau kuro gadu aug un nesūdzas. Mērķis gan bij nedaudz cits, poda izmēra samazināšana. Steidzami vajadzēja reanimēt un nebija piemērota izmēra poda pie rokas. Vienīgais pie pārstādīšanas ir ļoti jāuzmanās ar saknēm, jo tās mēdz pieaugt pie akmeņiem un tad nākas traumēt. Vienu brīdi liku akmeņus parastā plastmasas (dekoratīvā) poda apakšā, bet lielajam falenopsim tas nepalīdzēja, ietupināju smagā paplatā māla podā. Laikam tā ir vairāk vai mazāk visu lielo falenopšu "slimība" - gāzt podus :D

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”