Māla podi

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Māla podi

Postby egons » Sun Oct 02, 2011 12:36 pm

Uzrakstīju garu penteri, bet pievienošanas brīdī viss izgaisa. Varbūt pēc laika parādīsies un tad apraksts būs 2 eksemplāros.
Kā jau rakstīju, šie bija pirmie, tādi kā eksperimenta podi. Nākotnē būs nelielas izmaiņas. Visiem stādāmajiem podiem sānos būs gaisa caurumi. Tas variants, kur podiņi aplipināti ap ūdens trauku nākotnē varētu būt savādāks. Podiņš gareniski pārgriezts uz pusēm un šīs pusītes pielipinātas pie ūdens trauka. Pašam man patīk ūdens vāzītes ar rievotu virsmu, kur pieķerties saknēm. Podus jau izmēģināju. ūdens ārā netek, bet poda virsma un pielipinātie podiņi ir smuki mitri. Vēl priekš sevis jau pasūtīju tādus kā acāliju podus, tikai seklākus ar lieliem caurumiem. Vēl tur bija tādi kā dekoratīvie, bet derīgi arī orhidejām. Pods, kas satīts no tādas kā māla desiņas. Tos šoreiz nevarēja dabūt, jo nebija apdedzināti. Izteicu varbūtību, ka vēl varētu būt interese. Keramiķe teica, lai atsūtot vēlamos izmērus. Saprāta robežās tas cenu neietekmējot, jo darbs pie visiem apmēram vienāds. Tā kā viss ir roku darbs, divi pilnīgi vienādi nebūšot. Cena no 1,5 ls līdz 3,5ls. Lētākie -ūdens vāzītes audzēšanai ārpusē. Dārgākais tas ar pielipinātajām sānu ausīm. Duršlaki: 2-3 ls Ja grib ar glazūru, tad visas cenas dubultojoties.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Māla podi

Postby Inga » Sun Oct 02, 2011 8:33 pm

Egon?
es līdz šim biju iedomājusies tikai negalzētus podiņus. Bet bildēs ļoti glīši izskatās glazētais arī.
Ko saka Tava pieredze, ko Tu domā par glazētiem podiem orhidejām?

egons

Postby egons » Mon Oct 03, 2011 11:02 am

Nu vispār jau arī es biju domājis plikus māla podus. Tos 2 keramiķe bija uztaisījusi kā paraugus, jo pastāv jau arī estētiskie orhideju audzētāji. Šai ziņā es tā pa prasto, man galvenais puķe, viņas labsajūta, tad varētu būt noformējums. Glazētais savā ziņā varētu būt līdzvērtīgs plastmasa podam, elpos tikai caur caurumiem, saknes noteikti tā nepielips pie poda kā neglazētam. Nenoliedzami acij tīkamāk, bet cena arī dubultā. Kaut gan meklējot meistaru man viens bija gatavs taisīt līdzīgus formā neglazētos podus cenā no 7 ls uz augšu gabalā, pie kam dzīvo no manis 3 x tālāk. Tad gan nodomāju, ka lētāk pasūtīt no kādas audzētavas, laikam bija 7 eiro.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Oct 03, 2011 3:35 pm

Podi izskatās super! - gan caurumainie, gan tie ar ūdens trauku, gan vāzītes. Jautājums par tām ūdens vāzītēm - cik augstas viņas ir? Es biju iedomājusies, ka varētu būt augstākas un šaurākas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Oct 03, 2011 4:31 pm

Podi patiešām izskatās simpātiski.

Man arī šķiet, ka orhidejām nav jēga ieviest glazētus podus. Galu galā māla podus lielākais plus ir tas, ka tie elpo un līdz ar to vasarā vairāk iztvaiko mitrumu, kas savukārt nodrošina piemērotākus apstākļus vēso orhideju sakņu sistēmai (to es neizdomāju, bet izlasīju vienā saitā par pleioņu audzēšanu, bet izklausās diezgan loģiski :)).

Vēl gribēju piebilst, ka ne visām orhidejām saknes ieaug podos. Piemēram tai botāniskā dārza celogīnei, kuru mēs šovasar dalījām saknes nepavisam nebija pielipušas pie māla poda, kurā tā bija augusi sazin cik gadus un izņemt to no turienes ārā nebija nekādas problēmas.

egons

Postby egons » Tue Oct 04, 2011 1:06 pm

Dace! Bet es jau rakstīju, ka var pasūtīt sev vēlamos izmēros. Šitos es sūtīju sev. Manā nākamajā pasūtījumā ir paredzēti arī mazāki, tievāki un augstāki.

dace

Postby dace » Tue Oct 04, 2011 2:35 pm

Egon, un kad būs nākmais pasūtījums :roll: Ļoti gribētos pamēģināt. Īpaši tos ar ūdens traukiem, jo apkures sezona tuvojas un gaisa mitrums atkal nokritīsies katastrofāli...

egons

Postby egons » Tue Oct 04, 2011 7:43 pm

Nu vispār jau vēl šoruden pie viņas braukšu, kad būs gatavi uzlabotie varianti. Es jau nevienam nevēlos uzbāzties, bet esmu devis pietiekami skaidru mājienu, ka podus var pasūtīt arī citi. Izdomā ko gribi un dod ziņu, vai nu šeit vai draugos. Paretam jau uz Rīgu braucu un varu aizvest. Varbūt arī uz kādu no LOKAs tikšanās reizēm.

dace

Postby dace » Wed Oct 05, 2011 7:27 am

Forši!!! Mēģināšu izdomāt kādus izmērus labāk vajag un došu ziņu!

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Oct 05, 2011 9:56 am

Egon, paldies, ka uzņemies pasūtīšanu! :)
Nosaki, lūdzu, datumu, līdz kuram drīkst Tev pieteikties uz kādu podiņu!

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”