Kādas bumbas tapšana

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Gunita
Pievienojies: Mon Mar 28, 2011 2:39 pm

Re: Kādas bumbas tapšana

Postby Gunita » Sat Oct 15, 2011 12:05 pm

Inga Anita
Paldies, ka padalījāties ar ideju un praktisko pieredzi. Ļoti patika Jūsu bumbas. Arī tādu taisīšu,lai gan vēl nav neviena iemītnieka....bet kā zināms, tukša vieta nepaliks nekad :lol:

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sat Oct 15, 2011 8:47 pm

Kurma, man arī sāk likties, ka tās bumbas būs jāpiesargā no baobabu ieviešanās. :)

Anita
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Postby Anita » Sun Oct 16, 2011 9:31 pm

khm...:) man ir tapusi vēl viena pusbumba :) kad āķis lūpā, tad apstāties ir grūti :)
Fotoaparāts, kā vienmēr, bija aizgājis līdz Rīgai :( tāpēc darba procesu nesanāca nofotografēt, bet rezultāts būs redzams :)
Šoreiz par pamatu ņēmu putuplasta bumbas pusi, ar asu nazi izveidoju daudz caurumu, bet tā, lai neizjūk un nesalūst. Ar smalkas un elastīgas drāts palīdzību piestiprināju sūnas kā šujot ar adatu.Sūnas ir visapkārt ārpusē un iekšpusē. No striķa un tās pašas drātiņas izveidoju piekaramo mehānismu :) fotogrāfijā to labi var redzēt.

Pagatavotajā sūnu "podā" iekšā ieliku substrātu un iestādīju tajā Celogīnes pakaļbumbuļus, kurus kāds mazais Zaļās sērgas knipucis :) veiksmīgi izraustīja no parastā piekaramā poda :)
Attēls
Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Oct 17, 2011 6:19 pm

Anita, arī šī bumba izskatās feini!

Vispār baigi labi ir tas, ka jūs atrādat savus darbus. Domāju, ka te būs gūta iedvesma ne vienai vien interesantai bumbai, kuras vēl tikai taps nākotnē. :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Mon Oct 17, 2011 6:37 pm

Anita, - labais! man tiešām patīk.

man radās doma kādam uz pavasara pusi projektiņam!

Anita

Postby Anita » Mon Oct 17, 2011 10:09 pm

Paldies, paldies! :)

Inga
vai tik pa ziemu nebūs izpildīti visi pavasara projekta darbiņi :mrgreen:

naturlik
Pievienojies: Tue Feb 07, 2012 5:57 pm

Postby naturlik » Tue Feb 07, 2012 6:16 pm

Anita, cik biežii jūs aplejiet to pirmo bumbiņu?

Anita

Postby Anita » Fri Feb 10, 2012 12:22 pm

abas bumbas nākas laistīt katru dienu, jo ļoti ātri izžūst ... man mājās ir ļoti sauss gaiss un nav iespēja vienā telpā nodrošināt gan vajadzīgo siltumu, gan mitrumu.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Feb 10, 2012 3:09 pm

starp citu, Anita? Tu tajā pusbumbā iestādīji celogīnes pakaļbuļbas? kā viņām klājas? ko dara?

Anita

Postby Anita » Sat Feb 11, 2012 6:02 pm

Rudens pusē izdzina divus jaunus dzinumiņus, bet kad tie izauga kādus 3-4 cm gari, augšana apstājās.Tagad viss stāv uz vietas, bet tā tam laikam jau jābūt.Skatīšos kas būs pavasarī, bet man ir tāda aizdoma, ka pārstādīšu tomēr plastmasas podiņā, jo tajā var iebērt vairāk substrātu(saknēm ir vairāk vietas kur izvērsties) un tas tik ātri neizžūs.

Mans secinājums par šādām sūnu bumbām ir tāds, ka viņas var taisīt un izmantot tikai tādā gadījumā, ja mājās ir iespēja nodrošināt regulāra mitruma un siltuma daudzumu.Manā apaļajā bumbā iekšā ir čiekuri un priežu mizu gabaliņi un izmērcēta,manā sausajā mājā, tā uztur mitrumu tikai pāris dienas.

Pusbumba izžūst vēl ātrāk :(

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”