Daudz cietis falenopsis

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Aquitania
Pievienojies: Mon Oct 31, 2011 8:57 pm

Daudz cietis falenopsis

Postby Aquitania » Mon Oct 31, 2011 9:05 pm

Man ir daudz cietis falenopsis - zieds nolauzts (tas nieks), lapas aplauztas, pods pavisam izjucis... Saknes gan labas. Kā būtu vislabāk orhideju apčubināt? Noteikti iestādīšu hidrokultūrā, tā vismaz zinu, ka mitruma ir taisni laikā; citādi sapūdēšu un/vai sakaltēšu. Un daži citi falenopši tādā pie manis aug :) Orhidejas jaunā mājvieta - visparastākais Rīgas dzīvoklis ar dienvidu un ziemeļu logiem.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Daudz cietis falenopsis

Postby Inga » Mon Oct 31, 2011 11:39 pm

Aquitania, liekas, tas nabags par futbola bumbu piekalpojis :)
Ja nopietni, nekas traks jau neliekas. Es nezinu kā citi, bet es apgrieztu aplauzīto lapu (-as), ja brūces lielas, var mazliet piepūderēt ar aktīvo ogli vai kanēli, kam vienlaicīgi ir antiseptiska un savelkoša iedarbība. Tomēr ar kanēli jābūt uzmanīgam, jo tā antiseptiskā iedarbība ir mazāk izteikta, nekā 'savelkošā' tādejādi ir risks nodarīt vairāk skādi kā labumu.
Nu bet es tālāk rīkotos, kā jau pati saki ja dotajos apstākļos falenopši labi aug hidrokultūrā, tad stādītu tā. Tad kādu laiku saudzējoša režīmā, vairāk gaisa mitruma, norobežotu no tiešiem saules stariem, pilnīgi nemēslotu kādu laiku. Apmēram tā.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Nov 01, 2011 9:56 pm

Aquitania, es pie visa Ingas teiktā tikai vēl gribēju piebilst, ka tagad ziemas periodā to falenopsi var mierīgi turēt uz dienvidu puses loga, jo no novembra līdz februārim ar sauli mums ir gaužām trūcīgi un falenopši novembrī un decembrī parasti no saules apdegumiem necieš. :)

Aquitania
Pievienojies: Mon Oct 31, 2011 8:57 pm

Postby Aquitania » Wed Nov 09, 2011 9:33 pm

Klau, man te atkal jautājums radās - flopsītis ietupināts keramzītā, ļoti lēnu garu radinu pie ūdens. Pagaidām vēl praktiski sauss. Lapas nav nevienas, visas nācās nogriezt. Vai orhidejai būtu jātaisa siltumnīciņa un keramzīts jāmitrina vairāk?

Flokse

Postby Flokse » Thu Nov 10, 2011 11:05 am

Domāju, ka siltumnīciņa pie reanimācijas vienmēr nāk tikai par labu. Ar keramzīta lietošanu diemžēl man nav pieredzes. Ja tās būtu mizas parastās, tad tās mazliet samitrinātu, bet ļoti, ļoti uzmanīgi, jo bez lapām falenopsim būs stipri mazāks ūdens patēriņš.

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Tue Nov 15, 2011 10:49 am

Mana pieredze ar tīra keramzīta izmantošanu falenopšiem diemžēl nav iepriecinoša (centos sekot Esteres mājaslapā sniegtajiem norādījumiem un fotogrāfijām) - sākumā labi veido saknes un aug, tomēr pēc kāda laika pašas garākās saknes (kuras saņēma visvairāk mitrumu) keramzītā sāka atmirt, augi izveidoja daudz gaisa sakņu, un faktiski nonācu pie tā, ka augam keramzīts bija tikai kā mitra stiprinājuma vieta, bet reāli tas mitrumu un barošanu varēja saņēmt tikai caur gaisa saknēm. Tagad pakāpeniski tos falenopšus, kurus biju iestādījis keramzītā, esmu pārcēlis atpakaļ uz priežu mizām - tomēr visplašāk izmantots un līdz ar to labi prognozējams substrāts. Izlemt palīdzēja arī Egona komentārs par viņa eksperimentiem ar orhidejām keramzītā.
Bet katram jau mums ir atšķirīgi augšanas apstākļi, līdz ar to pašam jāskatās un jāvērtē, kādu substrātu izmantot.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue Nov 15, 2011 1:23 pm

es arī keramzītu parasti izmantoju intensīvajai terapijai, t.i., kad slimnieks ir izveidojis daudz jaunu saknīšu (kādus 2-3 cm garas), tad pārlieku mizās, un orhideja pati izlemj, ar kurām saknītēm iestiprināties podiņā, kuras paliek gaisā.
Sliecos domāt, ka keramzīts kalpo kā papildu mitruma avots, jo īpaši, ja tam visam uzliek stikla (plastmasas) kupolu un sanāk kā siltumnīciņa.
Kā rīkoties ar flopsi, kuram vispār nav lapu... grūti teikt. Gaidīsim ziņas, kā 'pacientam' klājas :)

Anita
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Postby Anita » Tue Nov 15, 2011 2:07 pm

man tādi divi bezlapainie ar nedaudz saknēm aug podiņā ar mizām...abiem ir parādījušies sānu keiki un diezgan sparīgi aug.Teikšu godīgi, nekādu siltumnīcas efektu viņiem netaisīju :) kaut kā viņi paši izdomāja, ka vajag audzēt keikēnus :) , jo kaut kā ir jāizpaužās, ja gribās augt.Mazajiem bērniņiem arī pašiem jau ir izveidojušās mazas saknītes.

Anita
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Postby Anita » Tue Nov 15, 2011 2:10 pm

Mana pieredze ar tīra keramzīta izmantošanu falenopšiem diemžēl nav iepriecinoša (centos sekot Esteres mājaslapā sniegtajiem norādījumiem un fotogrāfijām) - sākumā labi veido saknes un aug, tomēr pēc kāda laika pašas garākās saknes (kuras saņēma visvairāk mitrumu) keramzītā sāka atmirt,

pašā "orhideju saslimšanas" sākumā arī es ieliku kādus četrus flopsīšus keramzītā, vadoties pēc Esteres informācijas ...diemžēl visi četri arī palika bez saknēm un gāja bojā:(
Prieks, ka Esteres orhidejas labi aug tādā audzēšanas veidā,bet man liekas, ka tam vajag īpaši zaļus īkšķīšu :)

Flokse

Postby Flokse » Tue Nov 15, 2011 4:50 pm

Statistikai es arī varu piebilst, ka orhideju audzēšanas sākumā vienu falenopsi gan mērcēju citroseptā, gan iebāzu keramzītā, bet vienalga tas tomēr beigās atstiepa ķepas (saknes). Ar mizām man kaut kā veicas labāk.

Tomēr domāju, ka ja jau ir iegūta praktiskā pieredze audzēšanā keramzītā, tad to atveseļošanas periodā mierīgi var darīt.

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”