Sfagnu sūna?

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Sfagnu sūna?

Postby Flokse » Thu Nov 10, 2011 5:13 pm

Marita, neko īpašu jau ar sūnu mēs nedaram.

Dažreiz nedaudz sasmalcinātas sūnas pievienoju substrātam, ja man ir sajūta, ka vajag palielināt tā mitruma saglabāšanas spēju.
Ziemas periodā, kad gaiss ir sauss, domāju paeksperimentēt kā ir, ja nedaudz sfagnus plānā kārtiņā uzliek uz substrāta.
Sfagnos var audzēt dažas orhidejas, piemēram, masdvālijas.
Te citīem ir pieredze arī ar sfagnu izmantošanu gaisa mitrināšanai. Te ir speciāla tēma par to visu http://www.orchids.lv/forum/viewtopic.php?f=9&t=395
Vēl jau sfagnus var iesaistīt visādās citās interesantās padarīšanās, piemēram, bumbu veidošanā. Un redzēsim, kādas tad ēverģēlības galu galā Inga būs iecerējusi izveidot no te meklētajiem sfagniem. :)

Tas īsumā. Bet principā bez sfagniem arī var mierīgi iztikt.

naturlik
Pievienojies: Tue Feb 07, 2012 5:57 pm

Postby naturlik » Tue Feb 07, 2012 6:34 pm

meitenes,ka var pasutīt sfagnu? pa pastu var nosutīt? cik maksa?

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue Feb 07, 2012 6:42 pm

oi, kāpēc jāpasūta? var tepat uzjautāt meitenēm un puišiem, varbūt kādam vēl ir rudenī lasītā.
nu, ja citādi nevar - tad var jau aŗi pasūtīt ka'dā ārzemju lapā, mēdz jau tirgot, kāpēc ne?

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Feb 07, 2012 6:49 pm

Vienu brīdi sfagnu sūnu tirgoja arī Maximā komplektā ar falenopšiem, bet tā bija diezgan dārga.

naturlik

Postby naturlik » Tue Feb 07, 2012 6:50 pm

arzemju lapa?kapec arzemju?es jau netajsos no arzemem pasutit.nu sunu jau lasa purva, vai ne?te daudzi iet un tur lasa?

naturlik

Postby naturlik » Tue Feb 07, 2012 6:52 pm

Flokse, ja bija tada lieta, bet tagad nezinu kapec bet nav.vairs nepardod.nu nebija gan darga, bet par mazo karbinu 70 santimi bija

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Thu Feb 09, 2012 12:02 am

naturlik,
es ārzemju lapas pieminēju tādēļ, ka jautājumā bija par sūtīšanu un maksām :) bet visādā ziņā, es tiešām domāju, ka var sarunāt ar kādu no forumiešiem. Mums nākošā tikšanās būs 25.februārī, ja esat Rīgā, varbūt tad arī var sarunāt nodot sūnas? Pie reizes, varbūt arī lekcija ieinteresēs? (vairāk info - sadaļā pie pasākumiem)

ja galīgi neviens no purva malā dzīvojošajiem nepiesakās palīgos, es varu padalīteis ar kādu kušķīti.

bezpridelshica
Pievienojies: Wed Oct 17, 2012 3:04 pm

Postby bezpridelshica » Wed Oct 17, 2012 5:14 pm

Извините,но может кто подскажит есть ли различия между сухим и настоящим сфагнумом?
и заодно может кто продат?

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Wed Oct 17, 2012 8:36 pm

Sauss, jeb izžuvis sfagns arī ir īsts. Var būt runa par sausu (mirušu) un mitru(dzīvu) sfagnu sūnu. Ja sfagni izžūst, tie iet bojā. Izžūšanu pārdzīvo tikai dažas sugas.

bezpridelshica
Pievienojies: Wed Oct 17, 2012 3:04 pm

Postby bezpridelshica » Mon Dec 03, 2012 9:24 pm

Es biju domājusi ka pie mums veikalos pārdošana ir sfagnus, iepakots un tas ir sauss,viņu jāaplej ar ūdeni... Bet ir ari sfagnus kas tika lasīts meža- tas ir dzīvs.. kāda ir atšķirība starp viniem..

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”