Falenopša saknes

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
kristianae
Pievienojies: Fri Feb 03, 2012 10:24 pm

Falenopša saknes

Postby kristianae » Fri Feb 03, 2012 10:49 pm

sveiki. vēršos pie jums pēc palīdzības.
šito falenopsi man uzdāvināja pagājušajā jūlijā. kopš tā laika vienīgais , kas ir noticis ir nokrituši ziedi. ne lapas aug, ne jauns ziedkāts, ne saknes. es biju ievērojusi vienu gaisa sakni, kura tā kā bija īsa un lēnām augoša bet tagad arī tā ir tāda tā kā noklatusi.
viena doma man bija ka falenopsis vēl jauns un maziņš, spriežot pēc lapām, tāpēc jāļauj augt bet kopējā stāvokļa nemainība jeb drīzāk pasliktināšanās un nelabas aizdomas, man lika viņu ņemt no poda ārā un skatīties.
esmu jau lasījusi par nopuvušām saknēm, bet es nezinu vai šādi izskatās viņas nopuvušas. man šķiet ka nē.
jebkurā gadījumā, pievienoju dažas bildes, un gribētu dzirdēt pieredzējušākus viedokļus. ko man tagad darīt? mērcēt saknes citroseptā vai apbērt ar saberztu ogli vai kanēli? un tad likt atpakaļ podā? griezt neko nost jau nevajag, jo nokaltušas zemes saknes nav, tikai nav vairs zaļā krāsā bet mīkstas un dzeltenīgi brūnas.

lūdzu lūdzu palīdziet. un paldies jau iepriekš!
Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

un te viens tāds brūnums parādījies. iepriekš tādu nebiju ievērojusi. tas ir kaut kas īpašs?
Attēls

paldies
ja vajag apskatīt lielākas bildes, tad var paskatīties picasa albumā :
https://picasaweb.google.com/1027286391 ... directlink

Anita
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Re: falenopša saknes

Postby Anita » Sat Feb 04, 2012 12:18 am

Man jau liekas, ka flopsītim nav ne vainas:)
trešās fotogrāfijas kreisajā pusē var redzēt sapuvušu sakni - tukša, bez mīkstuma, brūna.To un citas tādas pašas gan vajadzētu griezt nost. Griezuma vietas apbērt ar ogli vai kanēli, lai apžūst un tad jau augu var likt izdezinficētās( ar karstu ūdeni izplaucētā) podā ar jaunu substrātu.

Tas pleķis atrodas pie vidējās lapas pamatnes?viņš ir brūns vai drīzāk tumši sarkani lillīgs?:)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Sat Feb 04, 2012 8:10 pm

Man arī, līdzīgi, kā Anitai, izskatās, ka flopsītim nav ne vainas! Vienkārši viņš pārcieš samērā grūto mūsu ziemu / apkures sezonu. Tas ir laiks, kad mēs negribot viņiem mēdzam nodarīt visvairāk nelaba.
Piekrītu Anitai, - augu var apkopt un pārlikt jaunā podā.
Papildus tam gribēju piebilst, ka man liekas, minētās jaunās gaisa saknītes savīšanai par iemeslu var būt īpaši sausais ziemas telpu gaiss. Kad pārliksi viņu jaunā podiņā, pirmo laiku (7-10 dienas) nelaisti nemaz. Var viegli apsmidzināt un raudzīties, lai auga tuvumā būtu mitrāks gaiss - paplātes ar akmetiņiem un ūdeni. Ja pavisam grib aprūpēt paŗstādīto augu, var uzmeistarot improvizētu mājas siltumnīciņu pirmajam laikam. Kaut vai 4 bambusa kociņus podā un plēvi pāri. (jāatceras pa laikam pavēdināt un jāskatās, lai iekšā neveidojas kondensāts)

Lai veicas! un gadīsim ziņas, kā augam klājas pēc laiciņa!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Feb 06, 2012 5:40 pm

No savas puses gribu piebilst, ka pie mums bieži tirgo falenopšus, kuri ir ar augšanas regulatoriem mākslīgi stimulēti pāragri ziedēt, kas augam rada pārlieku stresu un slodzi. Tāpēc ir pilnīgi normāli, ja augs pēc ziedēšanas kadu laiku atjēdzas un adaptējas jaunajiem dzīves apstākļiem. Adaptācijas periods va ilgt arī kādu gadu.
Saknes, izņemot to vienu, par kuru Anita jau norādīja, izskatās normālas. Jāņem verā, ka falenopšiem zaļas ir tikai tās saknes, kuras aug gaismā. Tās saknes, kuras atrodas substrātā, ir bāli dzeltenīgas un tas ir pilnīgi normāli, jo hlorofils, kas piešķir zaļo krāsu augos var izveidoties tikai gaismā.

kristianae

Postby kristianae » Mon Feb 06, 2012 11:56 pm

Paldies par visām atbildēm!
Tās palīdzēja un vismaz sirdsmiers ir, ka jāgaida vien, lai aug un redzēs kas būs.
Un tas brūnums, nu viņš tāds brūnīgs es teiktu. Nu kaut kas starp to rūsgano un brūnu, bet izteikts viens vai otrs tas nav. nezinu, nemāku īsti pateikt. liekas, ka vairāk uz brūno pusi. tagad kopš iestādīšanas atpakaļ jau 3 dienas neesmu lējusi, nu tad drīz pienāks brīdis.un vēlreiz paldies! (:

Anita

Postby Anita » Tue Feb 07, 2012 7:23 am

kristianae
ja tas brūnums izskatās kā lapas krāsas pigments, tad nav par ko uztraukties, ka uz lapām ir citu krāsu - tumši sarkani, lillīgi vai brūngani krāsu plankumi vai pat visa lapas pakšpuse, piem, sarkana :) ... uzmanību vajadzētu pievērst, tad, ja tā vieta sāk palikt grumbuļaina,sausa vai tieši otrādi - sāk suloties lapas iekšpusē. Tas gan norāda, ka kaut kas nav kārtībā.

kristianae

Postby kristianae » Tue Apr 10, 2012 10:25 pm

paldies visiem, kas man atbildeja uz so ierakstu! (:
tagad, kad ieverojams laicins ir pagajis, sitais mazais falenopsis, kura saknes foceju un par brunumu uztraucos, skiet ka ir labi iedzivojies, jo dzen jaunas gaisa saknes gan jau esoso galinos, gan ari no stumbra, ka ari brasi dzen jaunu lapinu vidu. no ziedesanas protams gan vel ne minas, bet es zinu,ka ar pacietibu var daudz panakt.

nakama problema - uz kuru es jau izdomaju pareizo atbildi: pacietiba - ir viens balts falenopsis ko pirms paris menesiem atradu pie majas miskaste izmestu vel ziedosu ar diviem ziedkatiem (ziema!!! ara miskaste!! bet pec maniem aprekiniem vins tur ilgak par stundu nevareja but bijis). tad nemu un parstadiju stovetu kapostu plastmasas traucina un izskatas diezgan pateicigs ari dzenot jaunu lapu pa vidu.
bet ko es seit gribeju teikt ir tas, ka kops ieksa ienesanas briza vins vel nevienu citu pumpuru uz ta viena palikusa ziedkata nav izveidojis. bet nu laikam tikai pacietigi jasez un jagaida.

katra zina velreiz liels paldies par visam atbildem un ieteikumiem!

Anita

Postby Anita » Wed Apr 11, 2012 5:44 pm

kristianae
prieks par Tavu mazo flopsīti ... redz, ka tomēr visa sāls ir gaidīšanā un pacietībā :)nepaies ne pāris mēneši, kad viņš Tevi iepriecinās ar skaistu ziedēšanu :)

tam otram flopsītim lapas nebija apsalušas? falenopši ir ļoti jūtīgi pret aukstumu. kādi tie ziedkāti ir tagad?Ja zaļi, tad gan jau kaut kas tur vēl var izveidoties, bet es gan viņus grieztu nost, lai pašam augam ir vairāk spēka atgūties no stresa un, iespējams, tādā veidā dotu stimulu veidot jaunu ziedkātu.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sat Apr 14, 2012 10:05 pm

kristianae, prieks, ka ar tavu falenopsi viss ir kārtībā. Pēc tādas pārstādīšanas līdz ziedēšanai būs kādu laiku jāpagaida - iespējams, ka arī vairāk par pāris mēnešiem, bet nekur jau tā nepaliks. Gan jau būs arī ziedi. :)

kristianae

Postby kristianae » Mon Apr 16, 2012 8:50 pm

anita,

ja, tie ziedkati vel ir zali, un izskatas ka kaut kada dziviba jau vel tur bus. man liekas ka naks ara viens sanu atzars, ta ka forsi.

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”