Praktiskie darbi falenopšu pārstādīšanā - fotoreportāža

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Anita
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Re: Praktiskie darbi falenopšu pārstādīšanā - fotoreportāža

Postby Anita » Fri Apr 06, 2012 1:35 pm

Paldies par interesanto stāstījumu :) ļoti ceru, ka krustbērniņi tagad jūtās labi un pēc paris gadiņiem mūs iepriecinās ar skaistiem ziediem :)

Vi Bella
Pievienojies: Sun Feb 02, 2014 9:03 pm

Postby Vi Bella » Sat Feb 08, 2014 9:07 pm

"No savas puses piebildīšu, ka es neiegremdētu sakņu kakliņu tik dziļi substrātā, jo tā kā saknes ir nopuvušas, tas pastāv risks, ka nepareizi laistot pūšanas process turpināsies. Pēc pieredzes falenopšiem sakņu kakliņš ir ļoti vārīga vieta."
Man ir jautājums, cik dziļi vai sekli jāstāda tas sakņu kakliņš????

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Sat Feb 08, 2014 11:43 pm

Vi Bella, pārstādot falenopšus, saknu kaklinam jåbūt virs substrāta, tā, lai Tas neatrastos paståvīgā mitrumā.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Feb 09, 2014 9:44 pm

Vi Bella, atstāt falenopša sakņu kakliņu virs substrāta nepavisam nav obligāti, tas jāskatās pēc apstākļiem. Ja ir nosliece augus regulāri pārlaistīt vai arī substrāts ir ļoti mitrumietilpīgs, tad labāk būtu pārstādot sakņu kaliņu atstāt virs substrāta. Citos gadījumos tas var palikt arī substrātā.

kristine
Pievienojies: Wed Jan 15, 2014 4:47 pm

Postby kristine » Thu Mar 27, 2014 7:48 pm

Labvakar.Sodien nopirku gaisus kremkrasas podinus,un gribeju pajautat vai mani falenopsi nenems launa ja es vinus tados parstaditu.

Flokse

Postby Flokse » Thu Mar 27, 2014 9:34 pm

Sveika, kristine! Vispār jau podiņu krāsai falenopšu audzēšanā nav īpašas nozīmes.:)
Daudz svarīgāk ir tas no kāda materiāla ir taisīti podiņi - platsmasa vai māls. Ja māls, tad vai tie ir glazēti vai neglazēti. Tālāk jāskatās vai podiņos ir pietiekami daudz atveres, lai nodrošinātu liekā mitruma novadīšanu un gaisa piekļūšanu saknēm. Falenopšus var stādīt dažāda veida podos, bet jāņem vērā arī kādos apstākļos tos turēs un kādā substrātā tos ir plānots pārstādīt.

kristine
Pievienojies: Wed Jan 15, 2014 4:47 pm

Postby kristine » Thu Mar 27, 2014 9:53 pm

Podini ir plastmasas un man ir doma vel protams vinos sataist gana daudz caurumus,un substratu es taisu no mizam klat lieku mazdruscin perlita un vel sagrieztu pudelu korkus.Paldies Flokse par atbildi.

Flokse

Postby Flokse » Thu Mar 27, 2014 10:01 pm

Domāju, ka labi sacaurumotos plastmasas podiņos un mizu substrātā falenopši augs bez īpašām problēmām.

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”