Pieredze ar pašgatavotajiem substrātiem

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Pieredze ar pašgatavotajiem substrātiem

Postby Inga » Tue May 28, 2013 10:20 am

vispār jau sausā centrālapkures izdedzinātā gaisa problēmu nevarēs atrisināt ar lēnu žūstošu substrātu, var sanākt vēl sliktāk.
Falenopsis grib abus - ātri žūstošu, labi ventilētu kāju daļu un mitru gaisu (kājas siltumā, galva vēsumā).

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Postby amarkrinija » Wed May 29, 2013 12:40 pm

Inese wrote:Kokosa gabaliņus es pasūtīju internetā no Anglijas. Pasūtīju daudz un dažādas frakcijas. Gan kokosu, gan mizas, gan sfagnu utt. Tagad kādus gadus varēšu nedomāt kur to ņemt.

Ko dod tie kokosa gabaliņi substrātam? Uzlabo gaisa caurlaidību, nodrošina ilgāku substrāta mitrumu? Esmu redzējusi pirktajiem falenopšiem substrāts bieži ir mizas ar šiem kokosa gabaliņiem. Ieinteresēja.
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

kristine
Pievienojies: Wed Jan 15, 2014 4:47 pm

Postby kristine » Sat Feb 01, 2014 7:27 pm

Pec neveiksmigiem meklejumiem veikalos pec gataviem orhideju substratiem,nolemu to gatavot pati.Par cik UK ar priedem ir pasvaki es parka samekleju ozolu mizas tas izzavesu sagriezisu mazakos gabalos klat liksu perlitu mazdruscin ,kokogli,sasmalcinatas pistaciju un valriekstu caumalas un sagrieztus pudelu korkus (pat nevajag dzert vinu jo tie ir noperkami veikala).Ko jus sakat par sdu substratu orhideju audzesanai .

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Feb 03, 2014 1:48 pm

Kristīne, manuprāt ozola miza nav tas labākais variants, jo tajā ir daudz miecvielas, kas nebūtu vēlamas orhidejām. Varbūt var dabūt bērzu mizu? Vai tiešām UK veikalos nav mulča? nav jau vajadzīgs speciāls orhideju substrāts, pilnīgi pietiek ar mizu mulču.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Feb 04, 2014 5:47 pm

Jā, parastā ozola mizas diez vai būs piemērotas orhidejām. Varbūt Egons var par šo tēmu piebilst kaut ko vairāk.
Ir lasīts, ka substrātam var izmantot korķozola mizas, bet tas jau tas pats pudeļu korķis vien ir.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Tue Feb 11, 2014 2:58 pm

Man jautājusm stādīšanas un substrātu jautājumā. Ir miltonopši, kurus laikam vajadzētu paŗstādīt (jo lasīju, ka to dara katru gadu pēc ziedēšanas), taču pagāšgad to neizdarīju. Tā kā neizskatās, ka šogad ziedēs (mans subjektīvais viedoklis), un man nepatīk sakņu stāvoklis vecajā substrātā, kā arī pats substrāts, gribētu tagad pārstādīt. Bet vai labāk tomēr nevajadzētu gadīt līdz vēlam pavasarim vai vasaras sākumam, kad būšu 100% droša, ka neziedēs vairs šogad? Kas notiek, ja pārstāda pirms ziedēšanas (bet ar vēl neesošu ziedkātu :lol: ), vai tas apturētu viņu vēlmi zieēt?
Un kādu substrātu taisīt? Man pašlaik ir necausrpīdīgos plastmasas podiņos, bet var arī māla?
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Feb 11, 2014 5:51 pm

Man nav miltoniopši, bet vispār pirmo reizi dzirdu, ka tos vajag pārstādīt katru gadu. No kurienes tāda informacija?

amarkrinija

Postby amarkrinija » Tue Feb 11, 2014 6:15 pm

Nu visur internetā, kur vien ir pieminēta pārstādīšana un arī manā orhideju grāmatā (angliski), bet latviski par miltonopšiem info maz atrodama.
Daži no uzskatāmiem piemēriem:
Miltoniopsis do well in a water retaining mixture. Small orchid bark mix, rock wool mix and New Zealand sphagnum moss mediums work well. It is important that the pot has adequate drainage. These plants like to be somewhat pot-bound so allow room for only one year's growth. Repot once per each year, preferably in the spring.

Potting should be done after flowering when the new growth is starting. Miltoniopsis should be repotted every other year as they are intolerant of stale conditions. The cool growers (Miltoniopsis) do well in small pots.

Un šis
The second most important factor in the successful cultivation of Miltoniopsis is repotting in fresh medium annually. Usually by the twelfth month after potting, most of the potting media used start to break down and deteriorate. This causes the circulation of air to the roots to become restricted, and the more the potting medium deteriorates, the more moisture is held by the old medium. As a result, many of the fine roots which Miltoniopsis have will start to rot and turn soft and brown.

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”