Pavasara darbi - pārstādīšana un mizu blokiem

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: PAvasara darbi - pārstādīšana un mizu blokiem

Postby Flokse » Fri Jun 07, 2013 4:23 pm

Nu skaidrs. Domāju, ka saknes var piesegt arī ar jumta sūnām. Vienīgi mitrums tāpat būs jākontrolē uzmanīgāk nekā nepiesegtām orhidejām, jo arī ar šīm sūnām substrāds visticamāk žūs ilgāk nekā nepiesegts.

Lauris
Pievienojies: Thu Feb 21, 2013 8:51 pm

Postby Lauris » Thu Feb 13, 2014 2:52 pm

Vai plūmes un bumbiera zari būtu labi bloki?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Thu Feb 13, 2014 4:08 pm

Par plūmi es šaubos, jo tā tomēr ir kaulenis ar tieksmi uz sveķošanos, bet bumbiere ir ļoti laba blokiem!

Lauris
Pievienojies: Thu Feb 21, 2013 8:51 pm

Postby Lauris » Thu Feb 13, 2014 4:35 pm

Liels paldies par atbildi!

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Postby amarkrinija » Tue May 24, 2016 8:28 pm

Tā nu esmu beidzot nonākusi arī pie savas bloka idejas. Nopirku akvāristu veikalā šādu izskaleni, tagad tik jāizdomā, kādu orhideju tur uztupināt. Man ir viena lieka Twinkle, kas peredzēta eksperimentam, taču tā, manuprāt, labāk augs un izksatīsies uz korķa mizas bloka.
Mans koks nav pārāk liels, tā kā vieta pietiks vien kādai mini katlejai vai dendrobijai.
Varbūt varētu dot padomu sugu/hibrīdu izvēlē? Man bija padomā Dendrobium hibiki vai Sophronitis, bet pēdējais, cik lasīts, laikam nepacieš īsti palodzes apstākļus, smuks jau gan bez gala. Mini katleju hibrīdi? Mini oncīdja?
Siltajā sezonā turu savus augus uz balkona kūrotā un gaisa mitrums vasarā tad ir visai paliels, ja tas ko izsaka.

Šeit bildes ieskatam, par kādu ir runa.

Attēls

Attēls
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri May 27, 2016 4:15 pm

Grūti ko ieteikt, nezinot augšanas apstākļus. Varu tikai pastāstīt, ka man vislabāk uz blokiem aug enciklijas (maria, citrina, bractescens), diezgan labi aug sīkie dendobiji - jenkins, bellatum, dickasoni, tad vēl visādi sīkulīši kā schoenorchis fragrans, phal.braceana, aerangis luteo alba u.c. Pa pasūtījumiem meklēju catt.aclandia, kurai arī vajadzētu labi justies uz bloka. Ja gaisa mitrums ir liels, tad jau var izvērsies un stādīt dajebko, nu labi, tupelītes droši vien nevajadzētu :D ...

amarkrinija

Postby amarkrinija » Fri May 27, 2016 6:45 pm

Nu gaisa mitrums pašlaik nav diez ko liels, tikko apskatījos - ir 45% pie 24 grādiem uz balkona, jo zem mums kaimiņi ieslēdz savu kondišku un tad siltais, sausais gaiss ceļas uz augšu. Mājās nav labāk.
Vasarā gaisa mitrums atkal ir visai augsts, bet arī temperatūra sākot no +27 līdz +35, vidēji +30. Dzīvoklī vasarā ir gaisa kondiška, līdz ar to vēsummīles dzīvo pa iekšu (piemēram, cristata), bet gaiss arī saussāks. Ziemā otra galējība. Gaisa mitrums liels ārā, bet temperatūra dienā vidēji +8...10, ļoti siltās ziemās +15. Intermediate man dzīvo pa iekšu no novembra līdz aprīlim. Dzīvoklī jau gaiss silts, un atkal uz kādiem 40% gaisa mitrums. Ja izmazgāta veļa žūst, tad, protams, augstāks. :D Logi un balkons ir novietots Austrumu pusē līdz pusdienas laika saulei (vai tā līdz trijiem dienā vasarā).
Iedomājos par Slc, tas tāds Sofronīšveidīgais, bet varētu varbūt neiebilst pie augstākas temp un palodzū apstākļiem. Ir kādam kas sakāms? Vēl par Howeara Lava Burst iedomājos vai kādu Tolumniju.
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Fri May 27, 2016 6:50 pm

Dace, paskatīšos tevis ieteiktās orhidejas. Ja ne šitam blociņam, tad vismaz nākošajiem noteikti kaut ko uztupināšu no tām. Pagaidām skatos, visgrūtākais pasākums ir laistīšana. Var jau būt, ka ar sfagnu apkārt būs labi un 1x dienā pietiks. Man ir viena oncīdija onusta, piegādāja uz mini priežu mizas bloka, kaut vispār bija aprakstā korķa miza, tas nu tā, bet ar kailām saknēm. Es raujos uz pušu, lai viņa neizkalstu. Vispār bija doma pārtupināt no jaunam, tik šoriez ar sfagnu krēsliņu un sedziņu. Vai netraumēs saknes? Vai vispār pārstādīt podā? Zinu, ka mini oncīdijas labāk aug uz mizu blokiem, bet esmu redzējusi bildes, arī šai konkrētajai, podā.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Fri May 27, 2016 7:56 pm

Amarkrinija, man uz blokiem ir tikai pāris sīkdendrobiji (Dendrobium hibiki un jenkinsii), bet gan jau vari uz to uzsēdināt arī kādu nelielu katleju.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Wed Jun 15, 2016 9:54 am

Vakar uztupināju Twinkle pārīti uz korķa mizas bloka. Jau sen gribēju viņas uzmontēt, tik negadījās ceļā piemērots bloka kanditāts.
Ceru, ka Bonija un Klaids, kā es šamos dēvēju, smuki saaugs un viņām tur patiks.
Abi augi pirms tam auga atsevišķi vienā podā jau no iegādes brīža.

Attēls

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”