Padalieties lūdzu pieredzē!

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
aljiisija
Pievienojies: Sun Jul 29, 2012 8:14 pm

Padalieties lūdzu pieredzē!

Postby aljiisija » Thu Jan 17, 2013 2:48 pm

Pasūtīju phalaenoša stādiņu, šodien atnāca man šāds jauks stādiņš:
http://foto.inbox.lv/aliseaunina/Mans-jaunais-mazulitis

Ko man ar viņu tagad darīt. pārstādīt vai viņš ir jāpieradina, utt. Padalieties lūdzu pieredzē, ko man darī?
Paldies!

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Padalieties lūdzu pieredzē!

Postby Inga » Thu Jan 17, 2013 3:12 pm

vai tad tas stādiņš nav ar kailām saknēm?
es droši vien iestādītu paliekošā podiņā un novietotu labā gaismā, siltumā un mitrumā.
Par šitik maza audziņa podiņu lieliski var kalpot caurspīdīgs jogurta trauciņš (ir tādi Eco , ap 300g, trauciņš caursgīdīhs, aplīmēts ar papīru).
Noņemtu to papīru, izkarsētu trauciņu, ar karstu, resnu naglu sacaurumotu apakšu un sānus.
Stādītu kā parasti, mizās. Ja nepieciešams, nostiprinātu stādiņu.
Tālāk var ievietot lielā, izturīgā polietilēna maisiņā un nolikt siltā vietā, var pa vakariem piegaismot, lai sanāk ~12h gaismas.
Jāatceras maisu ik pa brīdim pavērt un pavēdināt. Ja visapkārt ir ļoti sauss, es ieliktu maisā papildu mitruma avotu (samērcētas sfagnu sūnas bumbas, vates bumbiņas, papīra dvieļus mitrus u.tml.)

Lai izdodas, gaidīsim ziņas, kā klājas!
P.S. man protams, bažīgais jautājums - kad audziņš atsūtīts, un ko varētu būt pieredzējis ceļā? Pēdējā nedēļa mūs ar siltu laiku nav lutinājusi.

aljiisija

Postby aljiisija » Thu Jan 17, 2013 3:25 pm

Paldies! :)
Šorīt tika piegādāts un ceļoja apmēram 10 dienas. var jau notikt viss kaut kas pa ceļam, mētāts, svaidīts utt., bet stādiņš bija ļoti smuki un droši iepakota. papīrā ietīts un plastmasas trauciņā ar vāciņu un vēl iekšā ieliktas sīki sagrieztas papīra strēmelītes, domāju ka viņam nekas nevarēja notikt.
Es dzīvoju Londonā, tapēc man tā nedaudz labāk ar laika apstākļiem, nedaudz siltāk :)
Jautājums, vai maisiņā ir jāliek obligāti, vai arī var nelikt, kas no tā mainās?
Esmu iesācēja, tapēc neko daudz nezinu, bet sūtīju šo stādiņu lai izaicinātu sevi un iemācītos tādu lielu un skaistu orhideju izaudēt.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Thu Jan 17, 2013 3:55 pm

nu galvenais, lai stādiņš nebūtu salā cietis, bet to varēs manīt jau samērā drīz.
maisiņš nav obligāts, obligāts ir paaugstināts gaisa mitrums, teiksim ap 70% un augstāk. Var to nodrošināt savādāk. Es savējos lieku lielā stikla traukā, apakšā iebērtas ap 8 cm māla bumbiņas (keramzīts), puse no šī augstuma ieliets ūdens, mazie podiņi uz keramzīta, bet ūdenī nemirkst. Pāri pārlikts stikls, kuru 2x dienā uz stundu noņemu. Slēgtā telpa nodrošina, ka mitrums nepazūd.Bet par maisiņu minēju, jo tas ir vienkāršākais veids kā to nodrošināt.

aljiisija

Postby aljiisija » Thu Jan 17, 2013 4:01 pm

Skaids, paldies!

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”