PĀRSTĀDĪŠANA PĒC SAKŅU PUVES

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Vi Bella
Pievienojies: Sun Feb 02, 2014 9:03 pm

PĀRSTĀDĪŠANA PĒC SAKŅU PUVES

Postby Vi Bella » Sat Feb 08, 2014 8:03 pm

Sveiki, lūdzu dalieties pieredzē!
Es mēģināsu pievienot bildes divas orgidejas "Phaleonopsis"
Nogriezu sapuvušās saknes, nevaru saprast kā pareizāk būtu rīkoties:
1) pārstādīt jaunā substrātā;
2) likt uz burkas ar nedaudz ūdeni un "maisu galvā" lai izveidojas jaunas saknes??
Nogrieztās saknes dezinficēju sākumā ar kanēli, bet vienai orhidejai ar malkas oglīti!
Pievienotie faili
100_2275.JPG
Violetā orhideja, bija jauns ziedkāts pēc pirmās pārstādīšanas, otrajā reizē pārstādot nogriezu jauno ziedkātu. Lapas mazliet savītušas
100_2266.JPG
Baltā orhideja, nesen kā beidza ziedēt, ļoti ātri nokalta ziedkāts. Pati augšējā lapa ir savītusi?!!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: PĀRSTĀDĪŠANA PĒC SAKŅU PUVES

Postby Flokse » Sun Feb 09, 2014 9:51 pm

Vi Bella - īsti nesapratu, kas ir domāts ar savītušu lapu. Vai tā bija vienkārši savītusi, vai arī mainījusi krāsu un nokaltusi?
Bet domāju, ka pirmo var mierīgi pārstādīt svaigā substrātā, nolikt maksimāli gaišā un siltā vietā un nodrošināt pietiekamu gaisa mitrumu.
Otrā izskatās tāda aizdomīga, es tādu mestu ārā.

Vi Bella

Postby Vi Bella » Tue Feb 11, 2014 12:29 am

Flokse, 2 bildē tā orhideja pati pirmā lapa ir mazliet tāda kā savītusi, bet pārējās tādas stingras.
1 bildē orhidejai visas lapas ir tādas nestingras, itkā trūktu mitrums. Zinu ka tā ir, kad piemetās sakņu puve.
Jautājums, 1 bildes orhidejai, cik daudzas saknes es varu ielikt substrātā, man liekas, ka visas ir gaisa saknes? Kā būtu pareizāk rīkoties ar to pārstādīšanu? Kā esteres mājas lapa raktīts izmantot keramzītu un maisiņu galvā? Vai kā bija šijā blogā parastaja orhidejas substrātā??!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Feb 11, 2014 5:49 pm

Ja tās ir gaisa saknes, tad labāk visas atstāt virs substrāta, bet augu vienkārši nostiprināt ar mietiņiem vai piesienot. Ērtāk ir izmantot parasto substrātu un maisiņu, bet sakņu ataudzēšanai labi noder arī keramzīts. Vienīgi tas neesot labs ilgtermiņā.

Vi Bella

Postby Vi Bella » Tue Feb 18, 2014 7:31 pm

Paldies Flokse!

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”