Katlejas pārstādīšana māla podā - fotoreportāža

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Flokse
Posts: 2991
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Katlejas pārstādīšana māla podā - fotoreportāža

Postby Flokse » Thu Jun 12, 2014 8:42 pm

Pēdējā laikā daļu no savām katlejām pamazām sāku pārstādīt caurumainajos māla podos, kas sarunvalodā ir iesaukti par duršlakiem. Te uzreiz ir jāpiebilst, ka šīs katlejas aug telpās ar centrālapkuri un ziemas periodā tajās parasti ir ļoti zems gaisa mitrums. Pagaidām izskatās, ka pārstādītajām katlejām caurumainie podi patīk tīri labi. Tās veido jaunus dzinumus un čakli dzen saknes. Protams, lai varētu pateikt ka tad tur īsti ir ar tām katlejām un māla podiem, būs jāpagaida vēl kādi 15 gadi. Tad būs pilnīga skaidrība. :)

Māla podi ir poraini un ūdens caurlaidīgi. Pēc laistīšanas tie piesūcas ar ūdeni, kas pēc tam iztaviko no visas poda virsmas. Līdz ar to karstā laikā augu saknes podā acīmredzot jūtas labāk, jo tik stipri nesakarst. Salīdzinot ar platmasas podiem, orhidejas māla podos siltā laikā ir jālaista biežāk un bagātīgāk. Savukārt aukstā laikā ir jāuzmanās, lai tās nepārlaistītu un jārēķinās, ka sakņu sistēma būs vēsākos apstākļos nekā augot plastmasas podā.
Vēl jārēķinās, ka māla podi ir smagāki nekā plastmasas un aizņem vairāk vērtīgās vietas uz mūsu palodzēm. Ja tomēr kādreiz nāksies augu pārstādīt, tad pods būs jāsadauza, jo saknes būs saaugušas krustām un šķērsām tam gan pa ārpusi, gan iekšpusi.

Tā nu mūsu maija tikšanās reizē kolektīvi pārstādījām nocenotu Depo katleju.

Augs nebija īpaši labā stāvoklī, bet vēl dzīvs. Lūk, šāds.Pods, kurā katleja tika pārstādīta - viens no caurumainajiem māla podiem ar apmēra 15 cm diametru.

Svarīga piezīme, pirms pārstādīšanas podu ir kārtīgi jāizmērcē! Daži podus iemēc jau iepriekšējā vakarā pirms stādīšanas. Tā kā es piemirsu to izdarīt, tad pamērcēju apmēram kādu pusstundu. Tas bija pilnīgi pietiekoši.Substrātu veidoja zaļas, dzīvas, svaigas sfagnu sūnas un rupjas priežu mizas (no Composana firmas orhideju substrāta) apmēram puse uz pusi. īstas skaidrības par labāko sfagnu un mizu attiecību man vēl nav. Pagaidām tikai eksperimentēju. Vēl pievienoju nedaudz mazos gabaliņos sasmalcinātas kokogles, bet varbūt, ka to nemaz nevajag.
Atceramies, ka tik daudz sfagnus substrātam var pievienot tāpēc, ka augs tiek stādīts māla podā, kas izžūst daudz ātrāk nekā plastmasas pods.Katleju izķeksēju no vecā poda. Diemžēl praktiski visas vecās saknes bija gājušas bojā. Tad tās nedaudz aptīriju, bet daļu atstāju, lai augu varētu bez problēmām nostiprināt jaunajā podā.Pārstādot, atbilstoši ieteikumiem krievu orhideju forumos poda centrā saliku priežu mizas, bet sfagnus izvietoju gar poda malām. Tā kā sfagni ilgi saglabā mitrumu, tos ieliekot poda vidū,tie vēl ilgi būs slapji, lai gan mizas malās jau būs izžuvušas. Tā var atkal viegli augam nopūdēt saknes, ja tas jau nav izdarīts.

Tāds izskatījās darba rezultāts. Varu piebilst, ka katleja pēc pārstādīšanas uzreiz atmodās no miera perioda un tagad jau dzen divus jaunus dzinumus. Droši vien tā ir tikai sakritība, bet vienalga ir jauki redzēt, ka darbam ir kāds pozitīvs rezultāts.Kā tikt pie tādiem podiem, var izlasīt blakus tēmā - Māla podi.

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”

Who is online

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: 1 un 0 viesis