Veneras kurpite!

Jaunu un vecu augu pārstādīšana, dalīšana, pavairošana. Audzēšanas veida maiņa. Substrāti, mizas, bloki.
Edite
Pievienojies: Fri Mar 06, 2015 2:28 pm

Veneras kurpite!

Postby Edite » Fri Mar 06, 2015 2:42 pm

Labdien, man pirms paris nedelam atveda- uzdavinaja veneras kurpiti, kura paslaik nezied. Es vinu uzreiz parstadiju pasas sagatanotas priezu mizas. Pagaja kada nedela, un vinai paradijas vieglas viituma paziimes(es vinu nekalteeju), pamazam saka vist arvien vairak abi dzinumi un sorit jau viens bija atdalijies- nokritis(tam bija nogriezts ziedkats). Kas varetu but par vainu un ko dariit?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Veneras kurpite!

Postby dace » Fri Mar 06, 2015 4:33 pm

Kurpītes, jeb Paphiopedilum, atšķirībā no daudzām citām orhidejā, aug zemē, tāpēc arī substrātam jābūt savādākam kā, piem., falenopšiem. ja stādi priežu mizās, tām jābūt smalkākām, ļoti labi der arī jau daļēji sadalījies substrāts, es, piemēram, mēdzu lietot veco falenopšu vai katleju substrātu, kas paliek pāri pēc pārstādīšanas. Daļai kurpīšu vēlams kaļķu piedeva substrātam. Vēl jāatceras, ka kurpītēm vajag mitrāku vidi kā tiem pašiem falenopšiem.
Par noziedējušo dzinumu nevajag bēdāt, jo tam tāpat bija palēnām jāatmirst, kaut gan tam nevajadzēja notikt tik strauji. Kas vēl? Bez foto grūti novērtēt situāciju, bet ja jaunais dzinums sāk palikt ļengans, varbūt vērts ir izmantot maisiņa metodi - ielikt augu ar visu podu caurspīdīgā maisiņā un aizsiet galu ciet. Katru dienu uz dažām stundām atsiet un izvēdināt. Tas palīdz saglabāt augstu gaisa mitrumu ap augu un veicina sakņu veidošanos. Tikai jāuzmanās no nopūdēšanas!!!

Edite
Pievienojies: Fri Mar 06, 2015 2:28 pm

Postby Edite » Sat Mar 07, 2015 3:22 pm

Liels paldies!!!
Man neizdodas ielikt bildi. Bet es jau nopirku orhideju augsni no visadiem smalkiem gabaliniem un parstadiju, uzliku podam virsu caurspidigu plastmasas trauku. Un tad lau laikam jagaida, kas notiks...
Vina man tada gurdena- nemaz nestav, gul uz saana. Bet traukaa vina ir "uzstuteeta".
Man veel viens jautaajums- ko man darit ar to otru dzinumu, kas "nokrita"? Ir verts tureet maisinaa? Taa jau itkaa nav sacokurojies!

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Mar 09, 2015 11:41 am

Augu vajag nofiksēt, lai nešūpojas! Es parasti to daru ar bambusa kociņu palīdzību. Ja šūposies, tiks traumētas jaunās saknītes.
Man grūti saprast, kas domāts ar "nokrita" dzinums... Ja vecais un jaunais dzinums atdalījās, tā nav liela bēda. No vecā dzinuma, ja tas ir dzīvelīgs, var augt citi jauni dzinumi. Vari iestādīt atsevišķā podiņā, vari atstāt kopā, bet arī tāpat - stingri nofiksētu.

Return to “Stādīšana un pārstādīšana”