"Vitrīna" vai orhidārijs. Vai ir vērts?

Kastes, kabīnes, pielāgoti akvāriji un toveri. Profesionālie un pašu veidotie. Problēmas, ar kādām saskaramies.
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: "Vitrīna" vai orhidārijs. Vai ir vērts?

Postby Inga » Sun Sep 30, 2012 10:57 pm

Jzed wrote:......

.......

Vēl par zaļajām aļģēm. Vai ar tām var cīnīties ar parastajiem akvārija ķīmijas līdzekļiem? Piedāvājumā veikalos ir daudz un dažādas ķīmijas, kas novērš aļģu veidošanos. Vai var ieliet tādu arī orhidārija apakšā ūdens tvertnē? Nav pārāk dārgs un it kā zivīm un ūdens augiem tie nekaitē...

būtu labi ar kādu akvārijistu aprunāties, ko viņi paši saka par savu pieredzi.
mēs te plānojam vienu no biedrības tikšanās reizēm veltīt orhidāriju / apgaismojumu utt tēmai, uzaicinot lektoru no akvāriju profiem, vabrūt tad aŗi varētu uzjautāt?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri Oct 12, 2012 1:49 pm

Ja jau ieskrējos šodien uz bilžu likšanu, tad ielikšu arī te. Nopirkās man terārijs vulgaris - bīdāmas stikla durtiņas, strīpa ar sietu jumtā, vēdināšanai. Tā kā esmu līdz ārtprātam ne-tehniska būtne, tad nekādus pilnveidojumus neveicu. Vakarā ar smidzināmo sataisu miglu, no rīta atveru durtiņas dažu cm šķirbā. Naktī gaisa mitrums virs 90%, pa dienu nokrītas līdz 65%. LED lampa uzstutēta no augšas, turas uz koka puļķīšiem :roll:, zem lampas - gaismu prasīgie augu, malā, kur gaismaz mazāk - bulbīši u.c. pieticīgākie.
Tagad, kad pagājis nepilns mēnesis, var redzēt, ka augiem patīk, parādās jauni dzinumi, veselīgas saknes. Kaut kas būs jādomā par gaismošanu, tāpēc ar nepacietību gaidu lekciju.
Attēls
Attēls
Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Fri Oct 12, 2012 4:38 pm

Dace, interesanti, interesanti. :) Tad jau pastāstīsi te kā tev veiksies pa ziemu ar šī pasākuma ekspluatēšanu.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Oct 12, 2012 7:29 pm

Dace, nu lieliski! no pieredzes zinu, ka kaste vulgaris strādā ļoti pat labi. Man no 2010.gada bija kaste kā kaste, darbojās līdzīgi kā tev, augi priecājās par mitrumu, audzēja brašas saknes, arī ziedēja; bet gaismas prasīgākie tomēr noprotestēja pret gaismas trūkumu.
Ja nebūtu tās sasalšanas sekas, droši vien ka tā arī turpinātos.
Un pie reizes saliku arī gaismas. Tagad pavisam interesanti, nu jau iet 5.nedēļa - brasavola tūlīt ziedēs, sigmatostalix zied ar 26 ziedkātiņiem, spokam 10 jaunas saknes, bulb.plumatum aŗi tūlīt ziedēs, mazais equestris zied, vaniļa, mana bēdīgā vaniļa, paaugusies par 3 lapām un 6 cm!!! Tā, ka milzīgs paldies akvāristu kluba puišiem par konsultāciju.

Return to “Orhidāriji”