Gaismas / lampas orhidārijiem

Kastes, kabīnes, pielāgoti akvāriji un toveri. Profesionālie un pašu veidotie. Problēmas, ar kādām saskaramies.
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Gaismas / lampas orhidārijiem

Postby Inga » Wed Aug 22, 2012 10:50 pm

Inese, paturpinām šeit to tēmu par lampām, citādi ar laiku pazudīs tajā vispārīgajā.
Tātad:
Tev izvēlētas 120 cm garas 54W 16mm diametra SYLVANIA spuldzes Grolux un blatās gaismas Osram 54W Skywhite

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Re: Gaismas / lampas orhidārijiem

Postby Inese » Wed Aug 22, 2012 11:38 pm

Jaa, tikai garums ja precizak ir 115cm. Kopaa 8 gab., bet kaa jau pati redzeeji, tas ir par daudz. Pietiek ar sesham. Baltaas ir liktas klaat tikai un vienigi vizualam efektam, augiem pietiktu ar Grolux. Shobrid neesmu apmierinata ar lampu izdalito siltumu. Tomer par daudz. Pashlaik domaaju ko darit.
Es taa iedomajos - negribi pamegjinat LED savam orhidarijam? Tev tak ir led panelis.

Inga

Postby Inga » Thu Aug 23, 2012 2:33 pm

Mans led panelis karājās 2 mēnešus, bet man nepatika. LED tomēr jāliek ļoti tuvu augiem, orhidārijā sanāk par augstu.

Tavā gadījumā es liktu vienu ventilatoru orhidārija ārpusē zem lampām, lai pūšu silto gaisu prom telpā.

Kāpēc Tu izvēlējies 54W nevis piemēram, 39W?

Inese

Postby Inese » Thu Aug 23, 2012 3:16 pm

Inga wrote:Tavā gadījumā es liktu vienu ventilatoru orhidārija ārpusē zem lampām, lai pūšu silto gaisu prom telpā.

Jaa, laba doma, tik kuraa vietaa tur ielikt ventilatoru zem lampam. Tur ir 5cm augsta telpa starp stikla vaaku un lampu vaaku. Faktiski lampas ir slegtaa telpaa, laikam jau tapec uzkarst. Jaizdomaa bus kaa ventileet to telpu.

Inga wrote: Kāpēc Tu izvēlējies 54W nevis piemēram, 39W?

Nu pirmkart tapec ka sirgstu ar lielummaniju. Otrkart tapec, ka kad skatijos lampas, shiim bija vispiemerotaakais garums. 39w parasti ir iisaakas. Nu vispaar, jo mazak jaudigas, jo iisaakas. Man iisaakas neder jo lasiju ka fluorescentajam lampam vislielakaa gaismas atdeve ir lampas viduu, un tatad, jo garaka lampa, jo lielaks lietderigais izgaismotais laukums. Un augu lampam vispar reala jeega saak paradities no fluorescentajam lampam kas ir vismaz metru garas. Pieljauju, ka varbut rakstu te aplamibas, jo visu shito esmu salasijusies zaalinieku, abinieku, raapulju, akvaarijistu u.c. forumos. Gan vietejos, gan nevietejos.

Inga

Postby Inga » Thu Aug 23, 2012 4:36 pm

nu tā, .. tad man ko darīt? man nemaz nav kur likt metru garās.. mēs vakar vispār izštukojām, ka man vajag
3 x 80 cm
2 x 60 cm
1 x 50 cm

no kurienes sūtīji? ebay.de?

Inese

Postby Inese » Thu Aug 23, 2012 8:34 pm

Inga, viss ko es te rakstu, nav nekāda aksioma. Es to esmu sagrābstījusi no neta. Tikpat labi Tev viss var ziedēt un augt zem īsajām lampām. Kā to zināt kamēr nepamēģina?! Un vispār, varbūt Tev paņemt vienu Envirolite tipa lampu? Piemēram šādu:
http://www.hydroponics.eu/lighting-c-24 ... -9224.html
Tā ir efektīva, patērē salīdzinoši maz elektrības, vajag tikai vienu, izgaismo lielu laukumu utt. Palasies. Es tavā vietā izskatītu šādu iespēju vai arī gāzizlādes iekaramo lampu. Piemēram šādu:
http://www.hydroponics.eu/lighting-c-24 ... -8850.html
Orhidārijam pietiktu ar 125w vai 250w.
Par cik Tavam orhidārijam ir neregulāra forma, tad fluorescentās spuldzes man liekas diezgan nepiemērotas. Bet nu visu jau var izdomāt.
Spuldzes pirku šeit:
http://www.lampspecs.co.uk/Light-Bulbs- ... ydroponics

Inese

Postby Inese » Thu Aug 23, 2012 8:44 pm

http://www.lampspecs.co.uk/
Spuldzes, daudz un dažādas. Ideāls klientu serviss. Ja spuldze atnāk saplēsta, bez jebkādām problēmām tai pat dienā izsūta jaunu paku. Un tā kamēr saņemam veselu spuldzi. Man tā gāja. UPS kurjeri pirmo paku sadauzīja drupatās. Atnāca otra - vesela. :lol: :lol: Slikti tas, ka ir papildus izdevumi par piegādi, bet labi ka tikai vienu reizi. :lol:
http://www.hydroponics.eu/
Dažādi audzēšanas komplekti, ieskaitot lampas, ventilāciju, apūdeņošanu, hidroponiku utt. Ņemam to, ko mums vajag. Pluss - bezmaksas piegāde. BET, es pasūtīju pie viņiem vienu gaismošanas komplektu un samaksāju naudu. Pagāja 3 nedēļas un mana paka vēl tikai tika apstrādāta noliktavā (to varēja redzēt pasūtījuma vēsturē onlainā). Sāku bombardēt ar e-pastiem kas par desām. Beigās izrādījās, ka mans balasts nav. Citu es negribēju. Tad nu atgrieza naudu pēc dažām dienām. Nepatika tas, ka tik ilgi man čakarēja smadzenes. Varēja tak uzreiz pateikt ka nav. Nez vai vēl ko sūtīšu, bet nu ja citur nebūs tas ko man vajag, tad riskēšu vēlreiz.

Inga

Postby Inga » Thu Aug 23, 2012 8:58 pm

ha, ha... man lampspecs.co.uk. lapa jau trīs dienas stāv atvērta :)

Inese

Postby Inese » Thu Aug 23, 2012 9:06 pm

Nu re! Tad tik uz priekšu! Bet, Inga, tiešām! Kapēc Tu gribi tieši garās fluorescentās spuldzes?

Inga

Postby Inga » Fri Aug 24, 2012 6:04 pm

NAv tā, ka es gribu tieši garās. Es skatos, vēl domāju.
Jā, un vēl - SYLVANIA dīleri Latvijā, veikals Rotiņš, mājas lapas viņiem nav. Bet akvāristos bija minēti. Aizrakstīju viņiem meilu. Redzēs.

Return to “Orhidāriji”