Orhidārija pārvērtīibas (parāds)

Kastes, kabīnes, pielāgoti akvāriji un toveri. Profesionālie un pašu veidotie. Problēmas, ar kādām saskaramies.
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Orhidārija pārvērtīibas (parāds)

Postby Inga » Sun Sep 23, 2012 12:35 am

dzēšu parādu ;-)
sākama r alumīnija profilu sazāģēšanu pēc izmēriem un sakniedēšanu (profili no DEPO, kniedējamais un kniedes no Cenu kluba)
Attēls
visas detaļas sagatvotas - apakšējais rāmis, augšējais rāmis un sānu balsti
Attēls
tālāk tiek salikts rāmis no visām detaļām
Attēls
pie rāmja ar savilcējiem stirpinām režģi, pirksts DEPO, saucas trušu un mazo dzīvnieku siets, cinkots. Rullis maksāja ap 8.00 Ls, izmantoju apmēram pusi no tā ruļļa.
Attēls

te beidzas tehniski konstruktīvā daļa
tālāk būs mitrināšanas, ventilēšanas un apgaismojuma daļa.

Inga

Re: Orhidārija pārvērtīibas (parāds)

Postby Inga » Sun Sep 23, 2012 12:43 am

Mitrināšanai izmantoju Boineco ultraskaņas mitrinātāju. Labāk būtu kādu no lētā gala ar mehānisku palaidēju, lai taimeri var pielilt. Izmantoju to, kas jau bija mājās. Šobrīd ieslēdzu paŗis reizes dienā uz 5-7 min. Mitrums orhidārijā turas uz 80%, kad strādā mitrinātājs, tad ir pāri 95%, kas lēnām, apmēram pusstundas laikā nokrīt uz 75-80%
Ja liekas, ka pārāk daudz - atveru durtiņas abās pusēs pa 5 cm. Tad mitrums turas konstanti 80%

Boneco mitrinātāja palaidēja vietā ielikām DEPO nopērkamu gumijotu uzmavu, kurā iestiprinājām vadu cauruļkabeli.
Attēls
tās gumijoptās uzmavas var redzēt novietotas uz mitrinātāja, cauruļkabeli aŗi var redzēt. Pluss ir tāds, ka diametrs gandrīz sakrīt ar Boneco izeju, mīnuss - tas tunelis ir ļoti neelastīgs un grūti ievirzīt kā gribas.

turpināšu rīt.

Inga

Postby Inga » Sun Sep 23, 2012 12:46 am

un te - spēlējos ar mitrumu / migliņu :)
1,5 minūtes pēc mitrinātāja ieslēgšanas
Attēls

un vēl spēlējos - disko :)
sabāzu lielajā caurulē 5 mazas zaļas trubiņas, palaidu mitrinātāju un ziemā iegādātās LED gaismiņas - pilnīgs DISCO :D
Attēls

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Sun Sep 23, 2012 7:38 am

Super! Kur Tu atradi ieksh Depo tos profilus? Kad es mekleeju, neatradu. Tik tadus briesmigi biezus un platus redzeju. Cik maksaja apmeram? Un ar ko vinjus griezat? Ar fleksi? Varbut var ar specialajam knaiblem?
Tas zaljas trubinjas ir domatas mitruma izvadishanai pa dazhadam vietam? Tadi pati trubinja man ir caurspidiga, ja kas varu pacienaat. Kads ir diametrs? Man tagad pec pieredzes ir skaidra viena lieta - visam, kas saistits ar mitrinataju jabut palielaa diametraa (vismaz 1cm), citadi udens trubinjaa kondensejas un pil. Manai mitrinataja caurulei izurbtie caurumi ari ir par mazu. Bet man slinkums jaukt ara partaisit. Darishu to kad taisishu jaunu raami.
Led interesanti izskatas, bet vai davilks gaismu lidz lejai?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Sep 24, 2012 1:31 pm

Inga, malacis! Forša disko zāle :D

Inga

Postby Inga » Mon Sep 24, 2012 5:13 pm

Inese, paldies ;-)
Alumīnija profili apmēram 2 m gari maksāja šķiet 1,60 ls/gab, sakniebt gan grūti, ātrāk ar mazo metāla zāģīti sazāģēt.
Zaļās trubiņas un disco gaismas ir tikai māžošanās, jo patiesībā pa orhidāriju ejošās caurules ir tikai mazliet tievākas par to gofrēto, kas no mitrinātāj nāk ārā.
LED sen pārvietotas uz dēla palodzēm, viņa puķītēm.
Man ir gatavs vāks ar Grolux lampām. Tikai atkal jāsabildē.

Inga

Postby Inga » Tue Oct 16, 2012 10:41 pm

Lieku klāt bildes - te ir vāks ar lampām, bildēts no apakšas.
Attēls

un te- kadrs: zem lampām :)
Attēls

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Wed Oct 17, 2012 2:37 pm

Nu skaisti Inga esat baigie malači, man kaut kā pietrūkst iniciatīvas un zināšanu šajā virzienā.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Oct 17, 2012 2:47 pm

Inga, Tev tur vēl nepieklājīgi daudz brīvas vietas :lol:

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Wed Oct 17, 2012 4:44 pm

Dace, es paskatījos un arī gribēju piemetināt, ķa šis orhidārijs brēc pēc izstādes apmeklējuma vai pasūtījuma ar visām izrietošajām sekām...

Return to “Orhidāriji”