Pus-hidroponiskā metode

Viss par audzēšanas metodi bez augsnes, neorganiskā materiālā ar piespiedu barošanu.
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Pus-hidroponiskā metode

Postby Inga » Thu Oct 11, 2012 1:49 pm

Ienāca prātā doma - pirms kādiem 3-4 gadiem daudz tikām runājuši un strīdējušies par orhideju audzēšanu keramzītā vai līdzīgos neorganiskos substrātos. Kā ir tagad? Vai tagad vēl kādam no jums ir orhidejas hidroponikā? Ja ir - kā jūtas? Ja esat pārlikuši tradicionālākos audzēšanas veidos - kāpēc tas tomēr izrādījies piemērotāks?

Ceru,ka kāds apmierinās manu interesi, šī ir vienkārši tēma, par ko parunāties :)

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Pus-hidroponiskā metode

Postby Flokse » Thu Oct 11, 2012 9:14 pm

Tēma interesanta.
Mana pieredze ar keramzītu gan nav liela. Pirms gadiem pieciem vienu reizi pamēģināju iestādīt bez saknēm palikušu falenopsi keramzītā, bet iznākums bija letāls. Savukārt otrs falenopsis, kuru iestādīju mizās, mierīgi aug vēl šodien. Tāpēc arī turpmāk izmantoju mizas. Pieļauju, ka toreiz pie negatīvā rezultāta vairāk bija vainīgs mans pieredzes trūkums nekā keramzīts un nedaudz patrenējoties arī hidroponikā varētu iegūt labus rezultātus. Bet nezinu vai ir vērts to darīt, jo arī mizās viss parasti aug tīri labi.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Fri Oct 12, 2012 10:05 am

Pirms gadiem paļāvos uz ieteikumu un ar keramzītu + hidroponiku aizrāvos aktīvi. Rezultātā pazaudēju ļoti daudz orhideju, reāli izdzīvoja tās kuras paspēju pārstādīt atpakaļ mizās. Tādēļ mana attieksme pret šo substrātu un audzēšanas metodi vēl joprojām ir izteikti negatīva. Arī pirms dažiem gadiem slaveno epivebu esmu izmetis, palicis vienam augam, kuru nekādi nevarēju izķībināt, bet arī tur podā vairumā ir priežu miza. Ir man viens īpašais bloks no epiveba, ko savulaik saņēmu dāvanā, bet tur ir principa lieta un šim blokam pievēršu īpašu uzmanību, lai uzziedinātu. Kaut gam arī šeit epivebs sen cauraudzis ar sūnu un tā nu pats aizgājis tradicionālās augšanas virzienā.

Inga

Postby Inga » Fri Oct 12, 2012 7:39 pm

Es arī citur skatos, ka tā vairs nav modes lieta, keramzīts.

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Fri Oct 12, 2012 9:50 pm

Man nav gluži keramzīts, bet gan pasmagas, ļoti apaļas un akurātas neglazēta māla bumbiņas. Tādās ir iestādīta laelia jongheana. Pa virsu sfagna mazliet. Bet nestāv ūdenī kā hidroponikā. Vienkārši leju tāpat kā visu citu. Šobrīd aktīvi auzē jaunās saknes. Skatīšos kas notiks tālāk.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Mon Oct 15, 2012 9:17 am

Sveiki!

Gadu atpakaļ nolēmu paslinkot un izmēģināt kā ir ar šo metodi. Paņēmu trīs falenopšus un ieliku tos keramzītā. Podiņi - speciālie no Depo ar līmeņa indikatoru, keramzīts no Hydroponics.eu. Mēslošana gandrīz tāda pati kā citām manām orhidejām - rotēju trīs dažādus - Greenworld orhideju mēslojums - tad Vito, tad DCM orhideju mēslojums (pat par spīti, ka tur ir urīnviela, bet šī specifiskā "smarža" šim mēslojumam lika noticēt, ka tur ir kas ļoti labs klāt) , tad skaloju ar tīru RO filtrētu ūdeni. Izņēmums ir tikai, ka šīm orhidejām to gatavoju nedaudz koncentrētāku nekā substrātā audzētām.
Ilgu laiku nekas nenotika - tikai izdzina kādu lapu (tās gan auga treknas un spēcīgas) vai sakni, bet nesen visām trim sāka augt ziedkāti - pirmie šajā metodē. Varbūt pie vainas šai domāšanai bija nevis pati hidro metode, bet vispārīgie apstākļi- ieliku dzīvoklī gaisa mitrinātāju, arī pāris stundas dienā papildus apgaismoju ar prožektoru...

Varbūt palīdzēja arī tas, ka sāku pievienot laistāmajam ūdenim nedaudz speciāla skābinātāja uz fosforskābes bāzes (no tā paša veikala). Orhidejām barības vielu uzņemšanai vajag viegli skābu vidi, bet keramzīts ir sārmains. Te nu ir šī brīža rezultāts.

Attēls

Ko tālāk? Nezinu - es saprotu, ka orhidejas tomēr nav tomāti vai cita zāle, kuras var ļoti labi izdzīt vienai ražai audzējot bez augsnes. Tomēr vēl paskatīšos kā ies tālāk un varbūt noriskēšu ar vēl kādu. Varbūt kādu kambriju tur vēl pārcelšu. Galvenokārt jau vēlējos samzināt laiku, kas jāpatērē laistīšanai (šobrīd visas mērcēju podiņos, kas prasa daudz laika) un arī tas, ka šādos apstākļos orhidejas pašas var vieglāk atrast saknēm piemērotāko mitruma zonu - Nav jāskaita dienas starp laistīšanām sevišķi, ja vēl ir dažādi substrāti un vienu dienu vairāk saules, tad pavisam apmācies...

Bet kā jau teicu - nesteigšos - paskatīšos kas notiks ar šīm.

Jānis.

GreenApple
Pievienojies: Wed Mar 23, 2011 6:42 pm

Postby GreenApple » Mon Oct 15, 2012 10:27 am

Man visilgāk šajā metodē auga viens falenopsītis, bet pēc četriem gadiem tomēr pateica - nē. Vēl divi citi falenopši nē pateica jau pēc diviem gadiem. Sākums gan bija daudzsološs. Par laimi visi dzīvi joprojām, aug, zied un nesūdzas.

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Mon Oct 15, 2012 1:43 pm

Attēls

Šādu mazu mīļu un zaļu falenopsīti pagājušā gadā atvedu no Drēzdenes izstādes - it kā visādi labumi sabāzti, bet nekā, ātri vien iznīka. Ar to arī beidzās mana pieredze hidroponikā. Domāju, pie tās nekad vairāk neatgriezīšos.

Sandra
Pievienojies: Thu Mar 17, 2011 7:34 pm

Postby Sandra » Mon Oct 15, 2012 4:02 pm

Aizejiet uz puķu vairumtirdzniecības bāzi pie Dominas un paskatieties kā tur flopši un pat katlejas sabāztas krāsainos akmentiņos (pie tam sīkos, cietos) un traukos bez neviena cauruma, bet pārdevējs - puisis centās apgalvot, ka tām puķēm tur patīk un noteikti augšot. :D Kad teicu, ka šie flopši un katlejas tur izturēs max. 3 mēnešus, tad viņš brīnījās un teica, ka nevarot būt. :D
Bet es esmu nobilli audzēju hidroponikā (keramzītā) un tai pat ļoti patika (es to skaidroju ar to, ka viņai tur bija mitrāks), bet tā, kas bija blakus mizās, tai likās par sausu un visu laiku meta lapas nost un audzēja keiki. Par cik man ir ļoti silts un sauss dzīvoklis, bet nobile tomēr ir aukstā orhideja, tad atdevu citiem audzēt abas nobiles.

Inga

Postby Inga » Tue Oct 16, 2012 11:08 am

Jāni, cik sen jau flopsīši ir keramzītā? Lapas patiešām izskatās apmierinātas ar dzīvi un spožas!
ANCE - interesanti izskatās (--ījās..) Tavs keramzītā mītošais mazais audziņš! Tā visa masa tur ir saknītes?
Es jau nesaku, ka viennozīmīgi keramzītā audzēt ir slikti, lūk, Sandras un arī Jzed piemērs lieliski apstiprina to, ka var būt visādi, katram savi apstākļi, --tur tā sāls. Vienkārši vienu brīdi likās, ka hidroponika ir teju vai panaceja visās orhideju problēmās.

Return to “Hidrokultūra”