Pus-hidroponiskā metode

Viss par audzēšanas metodi bez augsnes, neorganiskā materiālā ar piespiedu barošanu.
ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Re: Pus-hidroponiskā metode

Postby ANCE » Tue Oct 16, 2012 1:50 pm

Inga, kādas saknītes, iebāzta tilandsija. To arī nespēju atdzīvināt. Vēl joprojām sēroju par zaļo falenopsīti - mana maza vājībiņa ir augi ar zaļiem ziediem!

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Tue Oct 16, 2012 5:00 pm

Sveiki!

Man šie trīs izmēģinājuma trusīši ir keramzītā kopš Janvāra beigām. Tiešām ilgs laiks pagāja kamēr atkopās un sāka dzīt ziedkātus.

Vēl viena piebilde - Esmu pilnīgi pārsteigts, ka visi falenopši izdomāja izdzīt saknes līdz pašai apakšai un tagad tās pastāvīgi ir ūdenī.

Jānis.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue Oct 16, 2012 11:06 pm

[quote="ANCE"]Inga, kādas saknītes, iebāzta tilandsija. ............./quote]
brrrrrrrrrrrrr, šausmas!

Jzed

Postby Jzed » Fri Apr 04, 2014 11:23 am

Sveiki!

Īss situācijas apraksts šodien.

No trim falenopšiem, kas man ir keramzītā jau 2,5 gadus viens pirm pāris mēnešiem gandrīz zaudēja visas saknes un to pārstādīju substrātā. Tagad dzen jaunas saknes un lapas un ceram būs dzīvotājs. Otrs man lēnām aug, bet ne tik labi kā citas, bet trešais tur jūtas ļoti labi un zied vienkārši lieliski. Pilnīgi atšķirīgi rezultāti kaut arī visas trīs orhidejas ir pilnīgi identiskos apstākļos - tie paši podi, tas pats keramzīts un visas trīs auga blakus viena otrai un ir vienāds laistīšanas un mēsošanas režīms.

Pielieku ilustrācijai skaistuli. Nepieliku mērogam ko citu, bet kopīgais orhideju augstums ir ~ 70 cm. Keramzīta poda diametrs - 14 cm.

Attēls

Jānis.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri Apr 04, 2014 3:12 pm

Oho! :shock: Iespaidīgi!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Apr 06, 2014 8:00 pm

Jāni, ļoti interesanti rezultāti. Šadi praktiskie eksperimenti ir visai noderīgi pieredzes iegūšanai.
Šķiet, ka audzēšana keramzītā ir līdzīga loterijai - gadās, ka augi jūtas labi, bet dažreiz tomēr ne visai. Tad jau labāk izmantot vecās , labās mizas, ar kurām parasti nav nekādu pārsteigumu.

arabs
Pievienojies: Wed Sep 25, 2013 9:09 am

Postby arabs » Tue Jan 27, 2015 2:19 pm

Es arī biju iedvesmojusies un paeksperimentēju ar šo metodi. Iestādīju vienu falenopsi, tam uzreiz nepatika, sāka nīkt. Fiksi to pārstādīju atpkaļ mizās. Pārējie eksperimenta "trusīši" bija katlejas. No trim katlejām tikai viena līdz šim brīdim sakarīgi aug un zied, vismaz pagaidām.

Jzed

Postby Jzed » Mon Nov 09, 2015 3:30 pm

Beigas eksperimentam!!!

Diemžēl beidzās bēdīgi. Neskatoties uz spēcīgajām gaisa saknēm un vēl jo projām periodisko ziedēšanu, saknes keramzītā tomēr ir pilnīgi pagalam. Falenopši, varētu tā teikt, izkrita arā no keramzīta. Nu mēģināšu tos reanimēt klasiskajā mizu substrātā. Tātad izturēja nepilnus četrus gadus.

Laikam tomēr ar citām nemēģināšu neskatoties uz vēl jo projām šur tur redzamajām slavas dziesmām šai metodei.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Mon Nov 09, 2015 10:28 pm

nu man jau liekas, ka tikai fragmipēdijas ilgtermiņā šito spēj izturēt.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue Nov 10, 2015 11:38 am

Nu jā, eksperimentos arī negatīvs rezultāts ir rezultāts :) Tomēr interesanti, ko savādāk dara hidroponikas metodes slavinātāji? Jo nevar taču būt, ka viņi spītīgi nobeidz savus augus turpinot ieteikt šo metodi citiem...

Return to “Hidrokultūra”