Smarža ko grūti aprakstīt.

Bulbofīli, cirkopetāli un to hibrīdi
egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Smarža ko grūti aprakstīt.

Postby egons » Sun Jun 05, 2011 10:44 am

Šī, neapšaubāmi visspēcīgāk un visefektīgāk smaržojošā orhideju grupa kaut kā mūsu forumā vēl līdz šim nav sākta aprunāt. Izmantojot karstumu laukā un patīkamo vēsumu istabā gribētu iekustināt šo sadaļu. Šīs grupas orhidejas gan nav mana topa augšdaļā, daļēji tam par iemeslu ir tas, ka kopā ar pirmajiem bulbofīliem atnāca arī neveiksmes, bet tomēr dažas vēl joprojām sastopamas manā kolekcijā. Ne pirmais, bet šobrīd pats vecākais no maniem bulbofīliem/ B.ornatissimum/, zied katru gadu. No Drēzdenes atvestais cūkausis /B.beccarii/ beidzis ieturēt pēcceļojuma pauzi un pašlaik veido nu jau palielu spicumu. Pašlaik viņš aug māla poda+kokosa puļķa apvienojumā. Tur gan nav paredzēta ilggadīga augšana, jo stumbrs ir ložņājošs un starp ikkadējiem bumbuļiem ir vidēja sprīža liela atstarpe. Protams, šī lielā atsparpe augusi Taivānā, redzēs kas būs pie manis. B. medusae veido 2 sānu zarus, no kuriem viens aug spēcīgi, otrs ņe to riba ,ņe to mjaso. Ingūnas dāvinātais B.ambrosia sadzinis daudz jaunus dzinumus, ceru uz nākamo pavasari sagaidīt arī ziedus. Viens beznosaukuma ( kādreiz atveda reanimēšanai) arī aug un vairs neizskatās pēc mirēja. Jau vairākus gadus savu sieviešu ietekmēts sāku skatīties B.phalaenopsis virzienā. Pagājušo rudeni Berlīnē apčamdīju, bet nobijos no izmēriem, cenas un brrrrr smaržas. Bet šo pavasari mani nostādīja fakta priekšā, izrādās, ka Inga esot puspakluso saņēmusi :D mazu lapiņu ar šis puķes nosaukumu topošajam Itālijas pasūtījumam. Lai gan cena tik ļoti atšķīrās no Berlīnē un vēl dažas audzētavās redzētās, ka baidos, vai puķes saskatīšanai palīgā nebūs jāņem lupa.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Smarža ko grūti aprakstīt.

Postby Inga » Tue Jun 07, 2011 12:56 am

Egon? nezinu tagad vai priecāsies, vai skumsi. Šodien saņēmu galējo aprēķinu mūsu pasūtījumam, un mazajā lapiņā minētais augs par labo cenu vairs nav, esot izpirkts pēdējā izstādē, maija vidū :(
Kaudio neoraktizē aizvietot augus uz savu galvu, viņš uzskata, ka katrs pats zinās, ko gribēs.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Re: Smarža ko grūti aprakstīt.

Postby egons » Wed Jun 08, 2011 12:33 pm

Paldies Inga, ir jau sameklēta cita audzētava. Bet, ja Tev ar viņu ir vēl kāda sarakste, vai viņam nav tas pats augs, varbūt lielāks, par kādu ne tik draudzīgu cenu. Man jau kauns atzīties, bet ilgstoša morāla terora ietekmē pie šis domas, ka viņš mums būs, esmu pieradināts. Ja pasūtīšu vienu augu kur citur, pieskaitot pastu un visu citu, tāpat būs padārgāk.

Return to “Bulbophyllums”