Bulbophyllum medusae

Bulbofīli, cirkopetāli un to hibrīdi
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Bulbophyllum medusae

Postby Inga » Wed Apr 18, 2012 9:22 am

Šis ir viens no maniem ilgi kārotajiem bulbofīliem. Diemžēl konkrētais eksemplārs acīmredzot pārcietis smagu ceļu, ilgstošu uzturēšanos kastēs un dzīvošanos pa izstādēm, tagad jūtas 'bēdīgs', bet tāpēc ne mazāk lolojams :)

Gribētu dzirdēt jūsu domas, kā viņu piedabūt pie labs veselības. Problēma ir tajā, ka lapas brūnē,arī bumbuļi arvien vairāk zaudē zaļo krāsu un kļūst līdzīgi pavasara kartupeļiem siltā pagrabā :( ir idejas, ko darīt?

Iegūts izstādē, izcelsme - http://www.aaorchids.com/ kas visādā ziņā ir pazīstama kā nopietna audzētava, ar cienījamu kvalitāti.

Attēls

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Re: Bulbophyllum medusae

Postby Inese » Wed Apr 18, 2012 10:08 am

Es no shiem aaorchids nevareju atkauties Drezdene. Ieskapeja man sho to, koes nemaz nekaroju. Ari pasauss un pakaltis. Bet nu jau atgustas. Reiz man bija ari b.medusae tieshi shaadaa kondiicijaa. Vairs nav. Neizvilka. Vnk sakalta, kaut ari veicu visus reanimeshanas darbus. :(

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Apr 18, 2012 11:48 am

O, Inese, paldies par uzmundrinājumu :D
es vēl pacīnīšos, tad jau redzēs, kurš te radības kronis :) reizēm man protams liekas, ka visu kroņu kronis ir ... sēnes, bet tas jau cits stāsts.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Wed Apr 18, 2012 12:50 pm

Attēls

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Wed Apr 18, 2012 1:02 pm

Attēls
Inga. Šobrīd šāds izskatās mans pagajušo gadu pie Lenga nopirktais B. medusae. Kad atvedu, bija stipri līdzīgs Tavējam, Ilze teicās, ka velti zemē nomesta nauda. Pirmajā bildē redzamā lapa ar garenisko plīsumu bija viena no divām kas pārdzīvoja atvešanu un pieradināšanu, citas nobira . Bumbuļi arī vairāk atgādināja žāvētu plūmi. Sapakoju tukšumos starp plikajām saknēm sūnu, iekāru blakus strautiņam un tādi nu mēs esam. Kā redzi buļbu krāsa nav īsti zaļa. Lapas dabā ir zaļākas (zibspuldze pabalināja).
Inese. Nu ņemot vērā Tavu entuziasmu, nedomāju, ka bija grūti pierunāt uz sākumā negribētu pirkumu. :D Kaut gan arī es pērkot Ingas medūzu, paklupu turpat pie viena vīteņveidīga mini bulbofīla, kurš dotajā brīdī arī nometis visas lapas, tagad viņs atgādina uz diega savērtu zaļu pērlīšu virteni.

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Wed Apr 18, 2012 4:41 pm

Inga, nenjem ljaunaa manu uzmundrinaajumu. Tas tik noraada uz to, ka man rokas shkjiibas. Tev viss izdosies!
Egon, shitie bija tie dullie, kas atlikuma vietaa deva augus nevis naudu. Nu pati jau vainiga, ka nedevu precizi.

Return to “Bulbophyllums”