Katasetumi.

Catasetum, Coryanthes, Cycnoches, Gongora, Mormodes, Paphinia, Stanhopea un to hibrīdi
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Katasetumi.

Postby Flokse » Wed Jul 27, 2011 4:57 pm

Apsveicu, Inese!
Laikam jau pie tā, ka nākas nodarboties ar posmkāju kultivēšanu, ar laiku nonāk katrs nopietns orhideju audzētājs. :)
(Vispārizglītojošai informācijai - ērces nav kukaiņi :))

Pēc tam tak tu padalīsies ar savu pieredzi ar ērcēm - palīdz vai nepalīdz.

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Wed Jul 27, 2011 7:24 pm

egons wrote:pirkstam gals nost.

:o :lol: :lol: :lol:
Bet ja godīgi, tad es tagad staigāju ar lupu gar savām puķītēm un ar šausmām skatos, ka neredzu nevienu sarkano ērcīti. Nu pa kādai tik un viņas nemaz nēed tās sliktās!!! Parāpo garām ar aci nepamirkšķinot! Bet nelabās redzu rāpojam lielos daudzumos. Un viņas tādos ātrumos pārvietojas no viena auga pie otra, ka es būšu viņām uzklājusi baigi gardo dzīru galdu savā orhideju kolekcijā. :roll: :D Pasakiet man kāds, ka es varu nenervozēt un ka nelabās radības tiks iznīcinātas. Ak jā, un vēl nepajautāju kad es varu cerēt neieraudzīt vairs tos mošķus uz saviem augiem? Pirmo reizi ir baigais stress ar šitām radībām. Vēl jo vairāk es neko par šamiem sīki nezinu, tik no foruma.

Inese

Postby Inese » Wed Jul 27, 2011 7:26 pm

Flokse wrote:palīdz vai nepalīdz.

Nu ja nepalīdz, tad esmu pašrocīgi aplipinājusi savus dārgumus ar mošķiem, jo tie tagad ir daudz!!! :lol:

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Wed Jul 27, 2011 8:39 pm

Mums bija problēma ar eņģeļtaurēm kamēr tās vēl bija istabā.Tīklērce bija lielos daudzumos. Pēc plēsējērces palaišanas tīklērces pazuda apmēram 1-2 nedēļās. Pēc tam pazuda arī paši plēsēji. Pirmais iespaids un ne tikai man, ka drīz pēc palaišanas visi augi pilni ar ērcēm lielos daudzumos, jo arī plēsēji auž tīklus.

Inese

Postby Inese » Wed Jul 27, 2011 8:50 pm

A, nu tad skaidrs. Citadi es redzu ka man visu katasetumu un cycnoches lapu aizmugures pilnas ar tiikliem, chum un mudzh! Stress nenormaals! It iipashi ieraugot, ka tie zveeri raapo pa manas vandas ziedpumpuriem! Nu shausmas! Cerams ka pec dazham nedeljam bus tirs no zveeriem.

Inese

Postby Inese » Thu Jul 28, 2011 9:44 am

Nu tā! Šorīt izstaigāju savu "plantāciju". Skatos, ka tiešām sarkanie zirneklīši savu darbiņu dara, jo tīklu gan ir daudz, bet "slikto" zvēriņu kaut kā mazāk mana nekā vakar uzreiz pēc palaišanas. Jau tagad man ir daži secinājumi - man ne visai palīk palaišanas metode, kad jāaplipina augi ar lielu devu tīklērci (kaut pirms tam jau arī bija, bet tik daži kukainīši) reizē ar plēsējērci. Un otra lieta - es nākamreiz nelaidīšu zirneklīšus tur, kur sliktie nav ieviesušies. Tā kā man orhas neaug visas vienā čupā, bet 3 "sekcijās", tad varēju ielaist tikai pie katasetumiem. Bet nu mācās jau parasti no pieredzes. Redzu, ka tīklērce nemaz nelien uz katlejām u.c. sugām, kam lapas cietas un biezas. Arī vandas šīm ne visai laikam. Uraaa!!!

egons

Postby egons » Thu Jul 28, 2011 11:29 am

Diez kuru brīdi mums aizrādīs, ka no katasetumiem esam jau sen iebraukuši kukaiņos un liks pārvākties pēc piederības.
Inese. Atļaušos Jūs piekoriģēt. Jūs savas puķes aplaidāt ar lielu devu plēsējērču, kurām par barību bija līdzi arī tīklērces. Diemžēl šiem kukainīšiem jāēd visu laiku, bez ņammas tie ātri pārceļos uz citiem medību laukiem. Par dalīto izlaišanu arī īsti negribu piekrist, Jūs taču darbojaties ar puķēm puslīdz vienlaicīgi un kāds mūdzis var arī pārnesties. Skaidrs, ka tīkērcēm nepatīk mitrums un biezas lapas, bet ticiet man, ja dikti grib tad labi dzīvo arī uz tādām. Dažus īpatnīšus sākotnēji Jūs varat pat nepamanīt. Protams, izvēle Jūsu, bet es viņas palaidu profilaktiski arī tur kur viņas it kā nebija.

Inese

Postby Inese » Thu Jul 28, 2011 12:23 pm

Nu jaa, es jau saprotu ka jaalaizh ar visu bariibu, bet man lupa raadija un veel tomeer raada, ka tie lapsuuknji ir skaitliski daudz vairaak. Pagaidaam. Par to parnesashanu pirmaa doma jau bija tieshi taada un tapec palaidu visur, bet tagad skatoties uz tiem tiikliem tur kur vinju agraak nebija, man paliek zheel. Droshvien ka nervi pa shvaku. Pec gadiem droshvien to darishu vesa mieraa.
P.S. Es ari atvainojos par offtopic. Varbut lai moderi paarnes shito pie kaitekljiem?

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Thu Jul 28, 2011 12:50 pm

Inese, ja jau plēsējērces tur velk tīklus, tad, acīmredzot, viņas ir atradušas kaut ko ēdamu. Es piekrītu Egonam, ka arī tad, ja mēs tīklērces uz biezlapainajām orhām nepamanām, tas nenozīmē, ka viņu tur nav. Viņas ir sīkstas radības. :)

Ja patiešām no plēsējērcēm nebūs nekāda efekta, tad jau vienmēr atliek variants visu nomiglot ar kādu no akaricīdiem - vertimeku vai fitovermu.

Pēc maniem novērojumiem vēl tīklērcēm ļoti garšo dažas no dendrobijām. Bet nu jau mēs patiešām esam aizklīduši no kataseumiem diezgan patālu.

egons

Postby egons » Thu Jul 28, 2011 2:21 pm

Inese, pārceļos ar rakstīšanu pie plēsējērcēm.

Return to “Catasetum un Stanhopea”