Coelogyne cristata fanu atbalsta grupa

Ieskaitot Dendrochilum, Otochilus, Pholidot, Pleione un to hibrīdus
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Coelogyne cristata fanu atbalsta grupa

Postby dace » Mon Feb 13, 2017 4:52 pm

Juhūūū! Kad Kurma ieliek kristatas bildi, pavasaris jau ir tuvu :D Tava ir visstraujākā! manējai vēl tikai 5-6cm gari ziedkāti.
Par lapām - kamēr viņa zied, es nedarītu neko. Ja ļoti kristu uz nerviem,ņemtu mazās šķērītes un tos brūnos galus šņikātu nost. Ar miglošanu es nodarbojos tikai vasarās, kad ar to var darīt ārā, svaigā gaisā.

Kurma
Pievienojies: Thu Mar 24, 2011 7:09 pm

Postby Kurma » Mon Feb 13, 2017 8:18 pm

Vai nav kaut kādas, nu kā viņu..sistēmiskās indes, ko var vienkārši uzliet?

dace

Postby dace » Tue Feb 14, 2017 1:30 pm

Es gan maz orientējos indēs, bet vienīgais, kas nāk prātā ir Previkur, kā arī šķidrais Trihodermīns no Bioefekta klāsta. Bet abi ir tādi vairāk profilaktiski.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Tue Feb 14, 2017 1:47 pm

Vel jau ir Topaz - sistēmiskais fungicīds. Bet vai nebūt jāzin īstā sēne kura jānobeidz???

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Postby amarkrinija » Tue Feb 14, 2017 2:32 pm

Nu tā. Piesakos beidzot kristatas mīļotāju pulcinā! :D T.i., mīļotāja bija jau krietnus gadus atpakaļ, tikai pavisam nesen arī viena tāda tika iegādāta.
Pasūtīju no vāciešiem, atnāca jau ar ziediem, kuri vairs nav pirmā svaiguma, bet vēl jūtami smaržo. Augs izskatās labi kopts un veselīgs, tikai izskatās, ka pārējie ziedkāti ceļa dēļ laikam tā arī nokaltīs. :(

Ielieku pāris bildes ar pašu augu un palietotajiem ziediem
Attēls

Un re kur mani skumjie ziedkāti, kas, acīmredzot, ceļu pie manis nebūs izturējuši

Attēls

Attēls
Attēls

Ceru, ka rūpēšos par viņu godam un pārāk nemocīšu ar karstām vasarām, un viņa mani atalgos ar ziedēšanu nākamziem. :D Pašlaik turu ārā uz balkona, pie mums dienā +10..11. Cik saprotu, jāsargā no nokrišņiem? Un ziemas saule (rīta puse līdz 12..13) tak ir bez zobiem, vai ne?
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

dace

Postby dace » Thu Feb 16, 2017 1:58 pm

Apsveicu! Un vēl ar smaržu! Cik saprotu, atkarībā no tā, kāds klons gadās, šī orhideja vai nu smaržo vai nē. Protams, manējā ir pie tām, kas nesmaržo... :( .
Nedomāju, ka viņa jāsargā no nokrišņiem vairāk kā pārējās orhas. Manējā visas vasaras pavada iekarināta ābelē un no lietus sargāta netiek.

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Postby amarkrinija » Thu Feb 16, 2017 4:33 pm

Njā, nezināju, ka ir arī tādas kristatas, kas apdalītas ar smaržu. :( Ceru, ka baltā versija būs smaržīga (jeb tur ar neko nevar zināt?), tā man tagad iekritusi vēlmju sarakstā pēc šīs diskusijas izlasīšanas no sākuma līdz beigām, hehe. Atliektik atrast izdevīgu piedāvājumu!
Vai varbūt ir zināms, kur iegādājama? :)
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Mon Feb 27, 2017 8:58 am

Attēls
Zied no janvāra vidus, vēl gatavībā divi ziedkāti un, iespējams, vēl viens. Dzīvo pie manas mammas uz vēsas palodzes.

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Wed Mar 01, 2017 2:41 pm

Arī mana cristata uzziedējusi ar sešiem ziedu kātiem.
Attēls

Attēls

dace

Postby dace » Thu Mar 02, 2017 3:00 pm

Tchibo, dacepurvina, kādas jums burvīgas un paklausīgas kristatas! Apsveicu ar ziedēšanu :)

Return to “Celogīnes”