Celogīņu hibrīdi

Ieskaitot Dendrochilum, Otochilus, Pholidot, Pleione un to hibrīdus
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Celogīņu hibrīdi

Postby Flokse » Thu Mar 29, 2012 4:54 pm

To, ka es esmu celogīņu fane, droši vien būs ievērojuši visi, kas regulāri lasa šo forumu. Tāpēc uzsāku jaunu tēmu par celogīņu hibrīdiem. Lai arī šīs ir brīnišķīgi skaistas puķes, tomēr ilgu laiku tās tika ignorētas gan no kolekcionāru, gan selekcionāru puses. Pēdējā laikā stāvoklis ir nedaudz uzlabojies, bet vienalga celogīņu hibrīdu nav īpaši daudz.

Viens no vecākajiem celogīņu hibrīdiem ir Coelogyne Intermedia. Tas ir reģistrēts 1913. gadā un ir izveidojies C. cristata apputeksnējot ar C. tomentosa (laikam jau tie taureņi bija aizlidojuši ne tur, kur pienākas). Rezultāts ir patiešām simpātisks.

Pagājušajā gadā Tallinas botāniskajā dārzā orhideju izstādē varēja apskatīt ziedošu bildē redzamo C.intermedia balto versiju.

Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Celogīņu hibrīdi

Postby Flokse » Thu Mar 29, 2012 5:02 pm

Man pagaidām vēl nav neviena celogīņu hibrīda, bet ja būs, tad es par to noteikti uzrakstīšu.

Ja kādām tāda celogīne jau ir, tad mēs šajā tēmā varam par tām parunāties. :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Mar 30, 2012 11:56 pm

Jā, šis tiešām ir skaistulis! (es domāju, hibrīds :) )

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon May 12, 2014 4:55 pm

Man jau 3 gadu pavasarī kā pulkstentiņš uzzied Coel.speciosa x coel.molinirachis. Šogad pārmaiņus zied 3 ziedkāti. Tam ir raksturīga revolvertipa ziedēšana, bet nekādīgi neizdodas noķert mirkli, kad vienlaicīgi ziedētu vismaz 2 ziedi..

Attēls

Attēls

Return to “Celogīnes”