Coelogyne ochracea/nitida

Ieskaitot Dendrochilum, Otochilus, Pholidot, Pleione un to hibrīdus
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Coelogyne ochracea/nitida

Postby dace » Mon May 12, 2014 4:49 pm

Saziedēja mana skaistule. 5 ziedkāti, smarža pa visu māju!

Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon May 12, 2014 9:01 pm

Superīga skaistule, tagad varu iedomāties kā smaržo. :)

dace

Postby dace » Wed May 18, 2016 8:54 am

Pēc aizpagājušās vasaras tīklērču uzbrukuma (daļa lapas joprojām nav atkopušās) un pagājušā gada neziedēšanas, šogad mana celogīnīte dāvāja veselus 9 ziedkātus! Smarža pa visu māju :D

Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Thu May 19, 2016 9:23 pm

Dace, fantastiska ziedēšana!

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Postby amarkrinija » Tue Feb 14, 2017 2:49 pm

ANCE wrote:Manējā vasarā palika Rīgas dzīvoklī; pusēnā, pie ūdens spaiņiem, miglas pūtēja, strūklaciņas, sfagnu sūnu traukiem u.c.

Varat, lūdzu, pastāstīt vairāk - kas tie par miglas pūtējiem? Viņus tā var arī dzīvoklī pa tiešo, bez orhidārijiem utaml.? Un strūklaka, tā ir domāta tā pati dekoratīvā, uz galda liekamā, ja? Sen jau esmu par tādu aizdomājusies, tikai nezinu, vai arī dod kādu efektu. Mana problēma ir vasaras - es dievinu vēso "mākoņu mežu" orhidejas, kuras gada vēsajā periodā, cik noprotu, visai labi aug šejienes āra apstākļos, bet ar vasaras +30...un uz augšu mums ir kā ir. :( Doma ir turēt vēsās celogīnes (un citus vēsummīļus - "radiniekus") mājās pie līdzīga, kā Ances aprakstītā, "mitrā stūrīša". Ieteikumi? 3 ventilatori?

Lai cristata nebūtu skumji, ar lielu atlaidi sanāca pasūtijumā paķert līdzi arī ochracea. Rādās, ka tie ir ziedkāti, kas nāca līdzi komplektā, ja? Eh... Gaidam, gaidam... :roll:
Kā ar laistīšanu, cik bieži? Kādu gaismu? tas man vairāk tāds kā "aklais" pirkums - nezinu neko par šo celogīni, vien, ka krāšņi, ļoti smaržīgi ziedi un vēsummīle. :D

Attēls

Attēls
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

dace

Postby dace » Thu Feb 16, 2017 1:56 pm

Apsveicu, Amarkrinija! Šī ir viena patiesi burvīga celogīne! Jā, šiem vajadzētu būt ziedkātiem, jo šai celogīnei vispirms izaug ziedkāts un tad tālāk veidojas par jauno dzinumu. Aug man viņa kopā ar kristatu līdzīgos apstākļos - vasarā dārzā, ziemā vēsumā uz palodzes (5-10 grādi).

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Fri Feb 17, 2017 10:39 am

Amarkrinija! Domāju ka gaisa mitrinātājus var likt visur, varbūt vienīgi ne zem īpašiem sausuma režīma priekšmetiem. Apskati manus mitrinātājus sadaļā - specifiskas lietas - tehniskie palīglīdzekļi. Manā gadījumā bļodā ielikta maza dārza strūklaciņa.

Return to “Celogīnes”