Celogīne (cristata) - pavairošana, dalīšana

Ieskaitot Dendrochilum, Otochilus, Pholidot, Pleione un to hibrīdus
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Celogīne (cristata) - pavairošana, dalīšana

Postby Inga » Tue Feb 08, 2011 12:28 pm

Vai kādam no šī foruma ir pieredze (veiksmīga!) celogīnes pavairošanā?
Kā piespiest atdalīto rizoma gabalu ar bumbuļiem smuki ieaugties? Man pērn atsūtīja ļoti veselīgus, smukus pareizi atdalītus bumbuļus, iestādīju un gaidu. Pa vasaru izauga 4 mazi jauni bumbulīši, bet saknes joprojām viņiem neredu, turklāt viņi 'slienas gaisā', kāpj ārā no poda.

Bet man tā gribētos, lia sanāk!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Celogīne (cristata) - pavairošana, dalīšana

Postby Flokse » Tue Feb 08, 2011 6:55 pm

Atbilstoši teorijai tai C. cristata, kad viņa veidoja jaunos bumbuļus tā kā vajadzēja komplektā izveidot arī jaunas saknes.
Man ir grūti par to kaut ko komentēt, jo pašai pagaidām nav pieredzes ar cristata pavairošanu, jo savējio eksemplāru pagaidām vēl neeesmu mēģinājusi sadalīt frakcijās. :)

Iespējams, ka tev ir vēl jāpagaida un jāpaskatās, kas notiek tālāk. Ja tā cristata gribēs dzīvot, tad bez saknēm šamā tak nekādi neiztiks. :)

Inga

Postby Inga » Tue Feb 08, 2011 10:01 pm

Paldies!
vienīgi man liekas, ka dikti jau nu ilga tā domāšana - nu jau būs vairāk kā pusotru gadu. Bet nost ar' nevīst.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Sat Feb 12, 2011 12:56 pm

Ja vecajiem bumbuļiem saknes bija labas, tad visu vajadzīgo puķe saņem caur tām. Kad sāks kaut kas pietrūkt ,veidos saknes. Orhideja zin kas viņai vajadzīgs, ļauj to darīt. Es pagājušo gadu savas sadalīju 2 grozos, arī tur ne visiem jaunajiem bumbuļiem ir saknes. Pārstādot terminālos dzinumus liku uz poda vidu, arī man jaunie bumbuļi uzkāpa gaisā un nu sekstainā čupiņa.
Viens no ES celma podiem pašlaik zied, divi vēl LPSR laikos iegūtie tikai izbāzuši spicumus. Normāli vajadzētu ap šo laiku jau ziedēt. Varbūt tā ir šāgada īpatnība, jo arī daži dendrobiji (parasti šajā laikā ziedoši) izbīdījuši tikai ziedaizmetņu pumpas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Feb 28, 2011 8:17 pm

Gribēju piebilst, ka arī orhideju izstādē Tallinas botāniskajā dārzā arī celogīnes bija tikai nedaudz pabāzušas ārā savus spicos degunus. Acīmredzot tā patiešām varētu būt šī gada īpatnība.

Sandra
Pievienojies: Thu Mar 17, 2011 7:34 pm

Postby Sandra » Thu May 19, 2011 10:53 am

Cik reāli ir celogīni cristata audzēt dzīvoklī ar centrālapkuri? Cik saprotu, viņām nepieciešama diezgan zema temperatūra un dzīvoklī ar centrālapkuri visticamāk neaugs/neziedēs?

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Thu May 19, 2011 7:57 pm

Augt jau augs, bet par ziedēšanu nevar zināt. Ja Tev platas palodzes, tad puķi var turēt pie paša loga un turēt aizvilktus aizkarus, loga ailē būs vēsāks kā citur istabā. Vasarā ved pie mammas uz dārzu.

Sandra
Pievienojies: Thu Mar 17, 2011 7:34 pm

Postby Sandra » Thu May 19, 2011 8:44 pm

Paldies, Egon, par atbildi. Būs man pagaidām jāiztiek bez celogīnes. :( Mammai orhidejas galīgi nav sirdslieta un pāris tur aizvestās ir, tā kā ir.

Inga

Postby Inga » Thu May 19, 2011 10:38 pm

Sandra, bet celogīnēm tieši tā arī vajag "kā ir tā ir". vārdu sakot - ir periods, kad par viņu drīkst drusku piemirst/

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Mon Sep 05, 2011 10:51 pm

Pakomenteejiet, luudzu. Mana cristata pashlaik tikai saak veidot bumbuljus uz jaunajiem dzinumiem. Lapas ir atveerushaas pilniibaa un ir lielas saliidzinaajumaa ar pagaajushaa gada lapaam. Jaunie dzinumi kopaa ir 9. Saknes jaunaas arii jau substraataa iekshaa. Bet kapeec tikai tagad veidojas bumbulji? Kopsh pavasara tureeju uz atklaata balkona, noeenotu, silts, veejsh utt. Leeju un baroju kaa pieklaajas, neljaavu substraatam izzhuut. Tagad staav tieshaa saulee turpat. Aug leezenaa maala podaa, pasmalkas mizas, sfagna, ogle, rupjsh perliits. Ko man tagad dariit ar vinju? Cik ilgi tureet laukaa un vai ir ceriiba ka shie dzinumi paspees nobriest liidz ziemai?

Return to “Celogīnes”