Celogīne (cristata) - pavairošana, dalīšana

Ieskaitot Dendrochilum, Otochilus, Pholidot, Pleione un to hibrīdus
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Celogīne (cristata) - pavairošana, dalīšana

Postby Inga » Mon Sep 05, 2011 10:56 pm

Inese, es gan nevaru lepoties ar vieglu sadzīvošanu ar cristatu, tomēr pakomentēšu.
Man liekas, ka viss notiek pareizi, šobrīd jaunajiem bumbuļiem būtu jābūt tādiem kā caurspīdīgām, nelielām vīnodziņām, vēl jau liekas pietiekami laika nobriešanai.

jāpagaida, ko teiks vēl citi.

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Tue Sep 06, 2011 1:05 am

Inga, a man nav vel viinodzinjas. Ir tikai neliels saresneejums tai vietaa kur jaabuut bumbulim. Lapas gan varenas.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue Sep 06, 2011 7:48 am

Inese, man ir tieši tā pati bēda... Manuprāt, pēdējās 2 vasaras celogīnēm bija par karstu, tāpēc vasaras vidū viņas nobremzēja ar augšanu. Savējo taisos turēt ārā pēc iespējas ilgāk, cerībā, ka varbūt paspēs nobriest. Ja nē, mēģināšu arī iekšā viņai nodrošināt apstākļus augšanai nevis gulēšanai.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Tue Sep 06, 2011 9:02 am

Man C.cristata vēl joprojām karājas laukā, par iekšā nešanu domāšu skatoties pēc āra temperatūras. Bumbuļi tādu stipri lielu importa vīnogu izmēros. Vēl jau briedīs. 2 aug grozos, viena ūdensaugu podā vecajā falenopšu substrātā. Sadalīta un pārstādīta tika pagājušo pavasari.

Inese

Postby Inese » Tue Sep 06, 2011 12:00 pm

Man nav gruuti nodroshinaat iekshaa apstaakljus augshanai, bet vai tas neizjauks ziemas mieru? Tad sanaaks ka viss cikls kartiigi nobiidiisies.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Sep 06, 2011 12:51 pm

Pēdējos divus gadus man ari ir šī problēma ar cristatu, ka bumbuļi sāk veidoties baigi vēlu. Nu šogad vismaz ir tikts līdz vīnodziņu stadijai, bet pagājušajā gadā tikai ap šo laiku kaut kas sāka veidoties. Tas noteikti ir saistīts ar karstajām vasarām, kas viņām diez ko nepatīk.

Inese, es domāju, ka tai celogīnei jau cikls tāpat ir mazliet nobīdījies, tāpēc būtu loģiski viņai atļaut izveidot bumbuļus un ļaut tiem nobriest atbilstošā temperatūrā un tikai pēc tam uzsākt miera periodu ar samazinātu laistīšanu.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue Sep 06, 2011 1:50 pm

Inese, es arī domāju, ka ja jau celogīnei ir ritms nojucis, tad ir. Vardarbīgi mēģināt nolikt gulēt augu, kam būtu jāaug arī nav labs variants.

Inese

Postby Inese » Tue Sep 06, 2011 2:12 pm

Nē, nu ne jau vardarbīgi. Vienkārši tagad reālā situācija būs tāda - stāv laukā kamēr vien nepaliks pavisam aukstas naktis (es domāju ka +5grādi varētu būt robeža), tad nesu iekšā, kur būs stipri siltāks un arī gaišāks zem lielās lampas. Iekšā nakts temp. nekad nebūs zem 16 grādiem. Tad jau tie apstākļi galīgi grozīsies kā vējrādis un viņa vispār nesapratīs kas un kā. Un pēc tam kad/ja nobriedīs atkal izlikšu aukstumā. Es domāju, ka ja gribu lai viņa kaut cik nobriest (par ziedēšanu laikam var nesapņot, bet vismaz lai jaunajiem dzinumiem ir ko ēst), tad jānes iekšā jau tagad un jālaista un jābaro un jāgaismo. Ko teiksiet? Tas varētu nostrādāt?

Inese

Postby Inese » Tue Sep 06, 2011 2:13 pm

Ā, un vēl tad rodas jautājums - ārā apstākļi Latvijā ir/bija caurmērā vienādi pa vasaru. Kapēc citiem nobriest tie vella bumbuļi, a mums ar Daci ne? Tātad mēs kaut ko nedarījām kā vajag. Bet KO? Gribu saprast lai vismaz nākamgad izstrādātu plānu.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Sep 06, 2011 2:44 pm

Inese, lai gan klimats mums visiem ir vienāds, tomēr mikroklimats tajā stūrītī, kur mitinās celogīne var būt pat ļoti atšķirīgs. Iespējams, ka tur ir tāds aizvējš, ka vidējā temperatūra sanāk krietni augstāka nekā, piemēram, celogīnei, kura ir pakabināta ābelē pie dīķa. Vispār jau pat nelielas nianses augšanas apstākļos var būtiski ietekmēt dažu orhideju augšanas ciklus.
Man, teiksim, tagad ir skaidrs, ka daudzdzīvokļu mājas austrumu puses lodžija vasarā brīžiem ir pārāk karsta vieta cristatai, bet nav pārāk daudz iespējas attiecībā uz to kaut ko mainīt.

Jā, ja var nodrošināt nakts temperatūru kādus 16-18 grādus, tad droši vien es celogīni nestu iekšā, vēl laistītu un piebarotu ar kaut ko kāliju saturošu līdz bumbuļu nobriešanai un tad laistu miera periodā.

Starp citu pleiones es ienesu iekšā jau pirms pāris nedēļām ar domu, lai vēl paaug, jo man šķiet, ka viņām vēl nevajadzētu miera periodu. Nu un bletilas vispār atstāšu dobē arī pa ziemu.

Return to “Celogīnes”