Bletilu pārziemināšana ārā mūsu apstākļos

Ieskaitot Dendrochilum, Otochilus, Pholidot, Pleione un to hibrīdus
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Bletilu pārziemināšana ārā mūsu apstākļos

Postby Flokse » Mon May 16, 2011 4:35 pm

Iedvesmjoties no Ilmāra Graudiņa botāniskājā dārzā Grobiņā redzētā, ka viņam Bletilla striata jau trešo gadu ir veiksmīgi pārziemojusi dārzā, nolēmu arī savējo beigt tīstīt uz palodzes podā un iestūķēt kādā saulainākā dobītē uz palikšanu, lai lieki neaizņem vietu telpās. Galu galā bletilas esot 5. zonas augs, tad jau viņām vajadzētu sajēgt kā pie mums normāli pārziemot. Jāpiezīmē gan, ka mans dārzs atrodas Liepājā. :)

Tomēr intereses pēc gribēju apjautāties kāda šeit pieredze ar bletilu pārziemināšanu dārzā ir citiem foruma dalībniekiem. Vai esta mēģinājuši to darīt un kādos ģeogrāfiskā platuma grādos? Vai tomēr ziemā tās arī piesedzat, lai ir mierīgāka sirds? :)

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Re: Bletilu pārziemināšana ārā mūsu apstākļos

Postby ANCE » Fri Sep 30, 2011 8:35 am

Pirmās Bletilas atvedu no Amsterdamas apm. pirms 12 gadiem! Nezināju ka tās ir orhidejas un, īpaši nelutinot, audzēju siltumnīcā, ziedēja bagātīgi. Bet apm. pirms 5 gadiem tās pamazām sāka panīkt līdz izzuda pavisam. Pašreizējās, Depo pirktās, domāju daļu atstāt siltumnīcā, daļu nest dzīvoklī. Ja padomāju, tad tie labie laiki bija ar ļoti siltām ziemām. Tagad pacentīšos rūpīgāk piesegt. Labi siltumnīcā aug violetās un baltās Roscoeas. Mana siltumnīca ir Saulkrastos, netālu no jūras.

Flokse

Postby Flokse » Fri Sep 30, 2011 11:06 am

ANCE, jā bletilu audzēšana siltumnīcā droši vien arī būtu labs variants, kuru varētu pamēģināt realizēt praksē.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Sep 30, 2011 9:48 pm

es jau trešo gadu skatos uz savām neziedošajām bletilām un domāju - moš jūs atstāt ārā... tiesa gan, te nekāda Liepāja nav, bet nu Zosēni arī gluži ne. Vēl domāju.

Flokse

Postby Flokse » Mon Oct 03, 2011 4:38 pm

Ja tev būtu siltumnīca, tad droši vien dažas no bletilām varētu tur mierīgi iebakstīt. Tomēr stādīt dārzā es tomēr tik vēlu laikam neriskētu. Man kaut kā šķiet, ka vēlākais laiks izstādīšanai laukā bletilām varētu būt augusts. Bet jāatzīstas, ka šim apgalvojumam nav racionāla pamatojuma un iespējams, ka es kļūdos. Man ir tikai iekšēja sajūta, ka tām būtu labi vismaz kādus pāris mēnešus pirms ziemas sākuma savā nodabā nedaudz paveģetēt arī dobē. :)

Inga

Postby Inga » Mon Oct 03, 2011 10:14 pm

ar visu podu ierakt dobē? labi sasegt? .. man īsti nav ideju.
ja tomēr, ne - tad kur vēl izdomāt šīs pārziemināt!

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Fri Oct 07, 2011 10:22 am

Domāju, ka podu ierakt zemē ir laba ideja, varētu vēl apkārt podam izveidot tādu kā tranšeju, to piepildīt ar sausām lapām, tad vēl uzsegt kaut ko vieglu virsū (arī sausas lapas), uzklāt vēl siltu sedziņu, un viss būs OK!
Ja nopietni, tad par tranšeju ar sausām lapām, sausu kūdru, kastīti, pārsegu, kaut kad, kādā vācu dārzkopības žurnālā redzēju šādu shemu. Liekas, ka tā bija domāta inkervilejai vai dārza gloksīnijai. Ka gan traucē mums to pamēģināt!

Flokse

Postby Flokse » Fri Oct 07, 2011 5:19 pm

Vācieši, izmantojot šādas shēmas, savos apstākļos dārzā pārziemina arī fuksijas un pasifloras. Bet būtu interesanti, ja jūs savos apstākļos nedaudz paeksperimentētu arī ar bletilām.

Inga

Postby Inga » Fri Oct 07, 2011 7:28 pm

es par! tā aŗi darīšu - ņemšu visu podiņu, raksšu zemē, tik tā doma par lapu tranšeju man ne visai.. kaut kā liekas, ka izveidošu aukstuma kabatu ap podu, bet visrpusē likšu koka kasti ar lapām un pavasarī gaidīšu ziedus!

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Thu Oct 27, 2011 6:54 pm

Bletilas pēc pavasara apsalšanas kādu laiku dzīvoja ar stiebru zaļumu, stiebri kļuva stipri resni, bet ap vasaras vidu nokalta un puķes aizgāja gulēt. Septembra beigās parādījās jaunie dzinumi un šobrīd visām bletilām sācies kārtīgs un aktīvs augšanas cikls. Pašlaik turu katlejmājā uz grīdas, tad jau redzēs cik ilgi augs un ko darīs tālāk.

Return to “Celogīnes”