Vasaras ganības.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Re: Vasaras ganības.

Postby egons » Thu Mar 15, 2012 3:44 pm

Tādēļ jau tik dāsni piedāvāju dalīties.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Thu Mar 15, 2012 5:40 pm

Idejiski to pieneni varētu saukt arī par cimbīdiju starpkultūru. :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Mar 16, 2012 11:22 am

Aha, Floksīt, palaid, palaid šito puķiti pa dambi :) pēc gada lasīsim nopietnos izdevumos :)

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Wed Oct 31, 2012 11:31 am

Nesaprotu, kas noticis, bet mana dzeltenaa cimbidija, kas ziedeja vasaraa, pahlaik taisa 7!!!! ziedkaatus. Ienesu garazhaa, gaisma tur nav daudz, bet tumsh ari nav. Nez kas shai uznacis? Ir kadas idejas kapec cimba sajaukusi gadalaikus?

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Wed Oct 31, 2012 1:41 pm

Inese, mana cimbīdija nu jau otro gadu veido ziedkātus rudens pusē un ziemas vidū zied, pagājušajā gadā bija 3 ziedkāti, šogad izskatās ka būs 3 vai 4 ziedu kāti. Bez tam arī pavasarī izdzina vienu ziedukātu un visu vasaru ziedēja.

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Wed Oct 31, 2012 2:13 pm

Aha, nu tad varetu domat ka viss kartiba. Pagajusha ziemaa gan neziedeja.

pinkorchid
Pievienojies: Tue Dec 10, 2013 3:16 pm
Atrašanās vietas: Rīga

Postby pinkorchid » Tue Dec 10, 2013 4:35 pm

Man ari ir tāda dzeltenā, nopirku kā nocenotu,tagad 3 jaunus dzinumus spiež laukā. Droši vien ka jaunas lapas,kaut gan liela pārliecība man nav ka šī veida orhidejai atšķirt ziedkātu no jaunām lapām. Iegādājos es viņu agra rudenī un ziedēt atkārtoti viņa vel nav mēģinājusi.

Varbūt kāds vairāk varētu pastāstīt kāda augsne viņai patīk un kāds laistīšanas rituāls būtu piemērotāks?
Paldies :)

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue Dec 10, 2013 6:59 pm

Pinkorchid, šobrīd cimbīdijām nepieciešams vēsums un daudz gaismas. Sobrīd nebūtu īstais laiks pārstādīšanai. Ja Tev viņa dzen jaunos dzinumus, nesamazini laistīšanu, tikai rēķinies, ka vēsumā substrāts izžūst lēnāk. Nepārlej!

pinkorchid
Pievienojies: Tue Dec 10, 2013 3:16 pm
Atrašanās vietas: Rīga

Postby pinkorchid » Tue Dec 10, 2013 8:08 pm

Kā atšķirt jaunas lapas no ziedkāta? Meklēju par šo cymbidium sadaļa,bet tā arī saprast atšķirību neizdevās pa cik bērnu svecītes neesmu redzējusi :lol: ka bij minēta līdzība ar viņām :lol:

Plānoju, šovasar savas skaistules nest ara, man ir phal, cymbidium un oncidium orhidejas, kādas būtu labākās vietas katrai pa cik man nav speciāli aprīkotas siltumnīcas tieši viņām?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Dec 11, 2013 9:47 am

Pinkorchid, grūti izstāstīt to atšķirību, bet, kad vienreiz redzēsi, uzreiz būs skaidrs :) Ziedkāts ir vairāk noapaļots (ja nezini bērnu svecīti, varbūt kaut ko izsaka cigārs :lol: )
Par ārā nešanu teiktu tā, ka falenopšus vajadzētu atstāt iekšā, viņiem nav vajadzīgas temperatūras svārstības, kas ir pozitīvais moments "vasaras ganībām" citiem augiem. Cimbīdijām ārā ļoti patīk, pavasarī jāuzmanās, lai neapdeg, bet vasaras vidū jau var saulītē likt diezgan droši (nu dienvidu saulē gluži nē). Un ārā dzīvoties tās var līdz pat rudens salnām. Oncīdijius es turu ārā, iekārtus ābelēs, lai nav gluži spilgtā saulā.

Return to “Cimbīdijas”