Vasaras ganības.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Vasaras ganības.

Postby Flokse » Sat Oct 15, 2011 8:37 pm

Gunita, cimbīdijām pārstiepšanas moments brīdī, kad formējas ziedpumpuri līdz tie iekrāsojas ir samērā riskants. Ja kāpņu telpā būs stipri atšķirīgi apstākļi no balkona, tad pastāv diezgan liela varbūtība, ka tā nometīs ziedpumpurus.

Gunita
Pievienojies: Mon Mar 28, 2011 2:39 pm

Postby Gunita » Sat Oct 15, 2011 9:35 pm

Flokse
par to jau es arī satraucos. Izlemts, cimbas paliks ārā, kas būs tas būs...

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Oct 16, 2011 5:32 pm

Gunita, tas, vai cimba uzziedēs, ir atkarīgs no tā vai kāpņu telpā apstākļi tai būs līdzīgi kā tagad laukā.
Pēc manas pieredzes vislielākās problēmas bija tieši pārnešanas brīdī, jo man nebija iespējams iekštelpās nodrošināt pietiekami vēsu vietu.
Starp citu pretēji vispārpieņemtajam uzskatam, man cimbīdiju izdevās veiksmīgi uzziedināt, ienesot iekšā jau augustā, kad ziedkāts tikko bija uzsācis veidoties. Bet pieļauju, ka tas bija iespējams tāpēc, ka tas visdrīzāk bija kāds no tiem hibrīdiem, kuri tagad tiek selekcionēti, lai tie būtu piemēroti ziedēšanai arī telpās.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Wed Oct 26, 2011 8:56 am

Šī rīta salna jau robežojas ar nelielu saliņu, rasas pilieni uz cimbīdiju lapām pārvērtušies ledū, šodien laikam beidzot jānes iekšā.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Oct 26, 2011 10:34 pm

ņjā... es skatos, ka Tu ar savām cimbām ik gadu uz slidenas takas dzīvojies :)

egons

Postby egons » Thu Oct 27, 2011 6:48 pm

Taka jau slidena, bet beigās tomēr labi zied, laikam baidās, ka varu arī atstāt vēl ilgāk laukā. Vakar tomēr sanesu verandā, bet šodien skatos laika ziņas, ka vismaz tuvākās 5 naktis atkal būs bez mīnusiem, ja nebūtu tik smagi tie podi un daudz, nestu atpakaļ ārā. Verandā logi visu laiku vaļā( šorīt bija +4 grādi) un vēss jau būs, bet vairs ne tik gaišs, palodzes aizņēmušas masdevālijas, c.cristatas un d.kingi.

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Tue Nov 15, 2011 11:26 am

Serkojot Egona atziņām par vēsā gaisa labvēlīgu ietekmi, es ar savām 2 cimbīdijām tagad nēsājos kā "tēvs - barotājs" - kad Jūrmalā 2 naktis bija salnas līdz -5, biju ienesis verandā, pēc tam atkal jau ārā līdz nākamajai salnai. Izskatās, ka ziedkāti pamazām stiepjas garāki.

9viiruspeeks
Pievienojies: Sat Mar 26, 2011 6:54 pm

Postby 9viiruspeeks » Mon Jan 09, 2012 11:03 pm

Beidzot mājās bij' brīdis pieķerties augu ērtībai un labsajūtai un tagad nevaru rast atbildi tādam jautājumam, kur labāk dzīvot cimbīdijām?
Pašreiz mēru temperatūru kāpņu telpā, kura faktiski ir mūsu apdzīvošanai, vismaz otrā stāva laukumiņš pie mūsu durvīm + viens no gaišākajiem logiem mājā, lai arī augiem būs distance no loga. Tomēr ir nojauta, ka temperatūra šajā ziemā tur būs no 5 grādi un siltāka, aukstākā laika pavilktu uz 0.
Cimbīdijas visu vasaru nodzīvoja dārzā un oktobrī uz mammas balkona, novembrī līdz pat pusdecembrim neapkurinātā dzīvoklī ar temperatūru no 10 -15 grādiem, pārējo laiku, kopš ievācāmies ap 20 grādu temperatūra.
Augiem parādās patīkami spicumiņi, bet, šķiet, kāpņu telpā viņām būtu vairāk gaismas un vietas.
Jautājums vai viņas var tagad šokēt ar tādu temperatūras maiņu? ( šobrīd tur ir 7 grādi)

egons

Postby egons » Tue Jan 10, 2012 1:53 pm

Domāju, ka pārvietojot no 7 uz 20 šoks noteikti būtu daudz lielāks.
Man aukstajā verandā parasti ir ap 5, bet ja uzspīd saule un nepaspēju laicīgi atvērt logu, tad uzlec arī tie paši 20. Jūsu gadījumā es ņemtu vērā ne tikai temperatūru, bet arī labākos gaismas apstākļus.
Vēl varu atskaitīties, ka manas pavasarī kārtīgi apsaldētās cimbīdijas dzen daudz ziedkātus un ledus kaskāde jau zied.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue Jan 10, 2012 10:54 pm

Manējās cimbīdijas šsogad tādas paieklusušas, pa vienam vai nevienam ziedkātiņam. Cīnamies ar gaismas trūkumu :(
9viiruspeeks - spriežot pēc manas ne tik ilgās pieredzes, es arī pirmajā vietā liktu G-A-I-S-M-U un tad skatītos, kas utr ar temperatūrām.

Return to “Cimbīdijas”