Dendrobium kingianum

Dendrobium, Epidendrum un to hibrīdi
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Dendrobium kingianum

Postby Flokse » Mon Jan 02, 2012 5:26 pm

D. kingianum ir izteikta aukstā orhideja no Austrālijas. Man ir diezgan pavecs šī dendrobija eksemplārs, kurš apmēram pirms gada tika iegādāts no botāniskā dārza krājumiem.

Pagājušajā gadā tas pie manis neziedēja. Taču šogad pamanīju, ka šis dendrobijs ir sācis dzīt ziedkātus. Tā kā man nav īpašas iespējas nodrošināt tam papildus apgaismojumu, tad pagaidām to vēl turu vēsumā, lai tas ņesāk pārlieku steigties ar ziedēšanu.

Tā kā te vēl dažiem ir īpašumā D.kingianum, tad gribu apvaicāties kā šobrīd uzvedas jūsu augi? Vai arī ir sākuši veidot ziedkātus un kādos apstākļos šobrīd tos turat?

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Dendrobium kingianum

Postby Inga » Mon Jan 02, 2012 11:11 pm

Flokse, man arī ir no tās pašas akcijas viens kings. Pērn uzziedēja 2 mazi ziedkātiņi. Šogad ir jau diezgan daudz ziedka'tiņu, pirmie ziedi plaukst, un nekā nobremzēt es vairs nevaru. Telpā, kur šis dzīvo kopā ar celogīnēm, nobilēm un pārīti drakulu t*C svārstās no 10 - 15 grādiem, kad saulīte iespīd.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue Jan 03, 2012 9:00 am

Man ir identiski, ziedkāti aug, bet vēl nezied, dzīvo uz aukstās palodzes ap 10-12 grādiem.

Flokse

Postby Flokse » Tue Jan 03, 2012 5:48 pm

Inga, tad jau gaidīsim kingianuma ziedu bildes. :)
Bet šogad tas taču tev ir sācis ziedēt ātrāk nekā pagājušajā gadā?

Inga

Postby Inga » Tue Jan 03, 2012 11:26 pm

Jā, ir gan mazliet ātrāk! un šogad man beidzot saņēmies arī kingiskā Berry Oda. (zinu jau, ka visiem viņa zied un zied, bet piemanis ne-par-ko. Vienīgi pērn man uzziedēja izstādē Oļega iedotais mazais Winter beauty bēbītis, kas tā pati BO jau vien ir)

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Fri Feb 10, 2012 4:08 pm

Attēls
Atplaukuši un sāk smaržot tikai pirmie ziedi, bet spēcīgi.
Visus gadus kingu liku mērenajā mājā pie katlejām uz grīdas pie loga, ziedēja, bet ne tik bagātīgi. Šogad atstāju pie cimbīdijām un ziedkāti daudz vairāk.

Inga

Postby Inga » Sun Feb 12, 2012 1:58 pm

Jā, Egon! man līdzīgs novērojums. Kings šogad cimbīdijām kopā dzīvojas un arī ir pilns ziedkātu. Vienīgi man sanāca tā, ka saulainākās vietas tikušas cimbām, un Kings tādā kā maliņā, laikam tāpēc krāsa nav tik skaisti intensīva kā Tavējām. Manējos drīzāk var nosaukt par bāli bāliem lavandas ziediem.

Flokse

Postby Flokse » Sun Feb 12, 2012 5:34 pm

Egon, smuks un ar dzīvi apmierināts kings. :)
Vēl tikai gribētos redzēt bildi, kad tas būs pilnībā uzziedējis.

Marita
Pievienojies: Thu May 05, 2011 3:31 pm

Postby Marita » Thu Feb 16, 2012 1:35 pm

Pirms pāris dienām nenoturējos un Depo nopirku jaunu podiņu skaistiem violetiem ziediņiem un spēcīgu saldu smaržu. Šodien, vadoties pēc abiem uzrakstiem, kas atrodami uz šiltes ("Dendrobium Rainbow Winter beauty", "Bamboo orchid"), meklēju kopšanas instrukcijas. Googlē pēc šiem nosaukumiem neviens augs neizskatās pēc manējā, līdz uzeju mūsu saitā smuko Egona bildi ar violetajiem ziediņiem. Šķiet, ka mana jaunā puķe izskatās tāpat tikai, protams, daudz mazāka. Secinu, ka esmu iegādājuisies Dendrobium kingianum.
Jautājums - novietoju podiņu uz palodzes, kur šajās saulainajās ziemas dienās ir samērā karsts un spožs līdz kādiem plkst. 13.00. Vai tai nebūs tur pa traku? Un kā ar liešanu? Blakus stāvošo flopsi peldinu ik pa 2 nedēļām un tas zied kā traks :) Varbūt jaunajam augam vajag vairāk mitruma?

Inga

Postby Inga » Thu Feb 16, 2012 7:51 pm

Marita, Den. Kingianum noteikti ir Jūsējā auga viens no senčiem, bet tieši pats augs gan tas nav. Vienkārši veikalos nepardod tīrsugas orhidejas. Ja lasāt angliski, te ir diezgan daudz par Winter beauty kopšanu.
http://www.javadoplant.nl/en/winterbeauty.html

Return to “Dendrobiju grupa”