Dendrobium kingianum

Dendrobium, Epidendrum un to hibrīdi
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Dendrobium kingianum

Postby dace » Wed Mar 11, 2015 4:08 pm

Uzziedēja mans kings ar veseliem 4 ziedkātiem... BET! Esmu pārlaimīga, jo pagājušajā vasarā es ar šo orhideju izpildījos kā pilnīgs čukča. Vispirms as pavasarī to gandrīz nobeidzu pēdējās pavasara salnās. Palika dzīvi daži apsaluši dzinumi... Vasarā saauga diezgan daudz jaunie tuberīdiji, augs sāka izskatīties gandrīz ciešami. Tad pienāca pirmās rudens salnas un - vai man vēl tas jāsaka, ka tieši šis pods bija palicis ārā... :oops: Ir dzirdēts, ka kingianums ir aukstumizturīgs u.t.t., bet - nemēģiniet to pārbaudīt uz saviem augiem...
Attēls

Cofea arabica
Pievienojies: Mon Dec 31, 2012 11:10 am

Postby Cofea arabica » Thu Nov 19, 2015 10:31 am

Draugi, jau pagājis kāds laiciņš, kopš sūdzējos par savu kingu. Nezinu, sūdzēties jau laikam man nav diži vērts, bet apmierinājums arī laikam nav diži liels. Nezinu, tiešām nezinu. Apskatiet un dodiet padomu.

Attēls

Attēls

Attēls

Bažīgu rada tie punktiņi, dzinumi, kuri savītuši, neveido krūmiņu, vai tas kingam ir dabiski. Arī brūnie punktiņi uztrauc. Burciņā ieleju ik pa laikam ūdeni, varbūt man jāpievieno mēslojums? Bet tagad jau ne pa sezonu būs. Īsāk sakot, nezinu. Skatos un bubinu uz viņu.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Thu Nov 19, 2015 11:46 am

Sveiki!

Sudrabainā lapu apakšpuse parasti ir galvenā pazīme tīklērču invāzijai. Škiet, ka tā nu ir pamatīgi pārņēmusi visu augu. Kā ar citām orhidejām? Falenopšiem gan tās parasti neiet klāt, bet gan koncentrējas uz dendrobijām, oncīdijām - kam ir "mīkstākas" lapas.
Tās arī ļoti labi pārnēsā visādas kaites no auga uz augu un novārgušais augs ir ļoti uzņēmīgs jebkurām citām kaitēm, kas veselam augam nebūtu kaitējis. Vai ir kāds spēcīgs palielināmais stikls ( vismaz 10 vai spēcīgāks?) tad var paskatīties vai tur nav šie briezmoņi.
Var jau arī uzreiz nomiglot ar Neemazaal - pretērču kontakta līdzekli. Tas vismaz ir puslīdz bioloģisks līdzeklis uz Neem koka eļļas bāzes. Jāatceras, ka insekticidī ērcēm parasti nekaitē!!!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Thu Nov 19, 2015 7:44 pm

Šajā gadījumā pat bez palielināmā stikla ir skaidrs, ka tā ir plakanērce. Šitā zaraza uz dendrobijiem ir īpaši kāra. Vispirms vajadzētu tikt vaļā no tās izmantojot Jzed padomus. Izskatās, ka piedevām klāt ir nākusi arī sēņu infekcija. Bet nu galīgi bezcerīgs skats te vēl nav.

Jzed

Postby Jzed » Fri Nov 20, 2015 9:14 am

Ilustrācijai pāris ērces no manas "kolekcijas". Tās arī bija uz dendrobijas. Bildēts ~ 200x palielinājumā.

Attēls

Attēls

Attēls151116225741738793031 by Janis Zeidmanis, on Flickr

Jāmiglo kārtīgi sevišķi lapu apakšpuses, jo Nemmazaal ir kontakta iedarbības līdzeklis un jāatkārto vismaz divas reizes ik pēc 10-14 dienām, bet neskādēs arī vēl kādu reizi vēlāk nomiglot. Diemžēl rezultātu redzēt ar neapbruņotu aci nevarēs - bojājumi nepazudīs. Vienīgā pazīme būtu, ka jaunajām lapām šī sudrabainā "migla" neveidosies.

Jzed

Postby Jzed » Fri Nov 20, 2015 11:20 am

Sveiki!

Vēl tikai gribēju piebilst, ka, manuprāt, vislielākā problēmu "izlase" ir šajā interneta resursā - http://www.orchidee.ws/
Tiesa, informācija ir nedaudz novecojusi un reti kuršs ieteiktais līdzeklis ir nopērkams pie mums vai pat kaut kur interneta dzīlēs, bet bildes un slimību apraksti izskatās ļoti detalizēti aprakstīti ar smukiem piemēriem. Arī ja tur kaut kur ir minēts ka ko var darīt ar medicīnisko spirtu, to labāk aizstāt ar isopropyl spirtu - tas ir nekaitīgāks orhidejām.

Cofea arabica
Pievienojies: Mon Dec 31, 2012 11:10 am

Postby Cofea arabica » Fri Nov 20, 2015 7:11 pm

Paldies par atbildēm, gaidīju kādu ērci, šodiem apskatīju. Rāpo bet viņas ir sārtas, mazas un sarkanbrūnas pat tādas. Jāpameklē man tad Nemmazaal un jānomiglo. Vienkārši ļotižēl, jo nabags mokās kuro gadu, tad mira mazā podiņā, pa vasaru tā tīri jauki pēc jūsu ieteikumiem saauga, bet tad te hops un viss...

Return to “Dendrobiju grupa”