Dendrobium kingianum

Dendrobium, Epidendrum un to hibrīdi
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Dendrobium kingianum

Postby dace » Tue Feb 19, 2013 3:19 pm

Egon, nedomāju gan, uz aukstās palodzes ir ne vairāk kā 10 grādi. Tam vajadzētu būt pietiekami vēsam, vai ne?

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Feb 19, 2013 9:43 pm

Dace, visdrīzāk pie vainas ir gaismas trūkums. Nu ja vien tavs kings nedzīvo zem papildapgaismojuma.

dace

Postby dace » Wed Feb 20, 2013 9:24 am

Flokse, var jau būt. Pagājušajā gadā gan arī viņš ziedēja bez papildapgaismojuma. Tā jau ir, ka katru reizi atliek tikai minēt, kas nu šoreiz nebija tā.

Flokse

Postby Flokse » Wed Feb 20, 2013 6:01 pm

Dace, grūti saprast. Varbūt ietekmēja arī kaut kas vasaras periodā noticis, varbūt šī ziema bija mākoņaināka un tumšāka nekā iepriekšējā. :)

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Sun Dec 29, 2013 2:36 pm

Sveiki!

Kaut kas nogājis greizi ar manējo kingianumu. Nav man nekādas pieredzes ar to - pie manis mājās tikai nepilnu gadu, bet acīmredzot kaut ko esmu darījis pilnīgi nepareizi.

Pirms kāda laika kuplais kingianums sāka veidot 4 ziedkātus (un arī apmēram tikpat keikus). Ziedkāti ņēma un novīta tikko sākot veidot mazus pumpuru aizmetnīšus. Toties keiki aug griezdamies. Kas tad tur man nogāja greizi? Vai gaisma bija par maz? Papildus to negaismoju.

Jānis.

dace

Postby dace » Mon Dec 30, 2013 2:55 pm

Jāni, es teiktu, ka Tavam kingianumam ir bijis pārāk silti. Viņš tomēr ir izteikts vēsummīlis. Manējais dzīvo apm. 10 grādu temperatūrā. Kingianumam jāatvēl pats, pats aukstākais stūris, kāds vien ir iespējams!

Jzed

Postby Jzed » Mon Dec 30, 2013 3:59 pm

Sveiki!

Redz kā - lasīju, ka vēsums ir vajadzīgs tikai līdz augs pamostas un sāk veidot ziedkātus. Ieraugot, ka manējais kingianums ir pamodies es to no vēsākā stūra uzreiz arā un atsāku kārtīgi laistīt...

Tiešām rūpīgāk jāšķiro ko kuršs raksta par audzēšanas apstākļiem.

Jānis.

Flokse

Postby Flokse » Fri Jan 03, 2014 4:52 pm

Man jau šķiet, ka vēsajām orhidejām nekad nepatīk tik strauja pāreja no aukstuma uz siltumu. Tas kingianums varēja nomest pumpurus arī krasas augšanas apstākļu izmaiņas dēļ.

Jzed

Postby Jzed » Tue Mar 04, 2014 4:24 pm

Sveiki!

Šī orhideja nepārstāj mani pārsteigt! Vispirms tā novembrī izveidoja 4 ziedkātus un vairākus Keiki, bet visi šie ziedkāti decembra sākumā nokalta tiklīdz varēja manīt pumpuru aizmetnīšus. Tad janvāra vidū ievēroju vienu ziedkātu un tas man tagad skaisti zied un smaržo. Bet pāris dienas atpakaļ ievēroju, ka tai aug vēl trīs ziedkāti! Kaut kā nebiju gaidījis, ka šis process notiks tik pakāpeniski. Augšanas vieta nav mainīta - tāpat istabā pie loga aug. Blakus esošā Berry Oda toties izveidoja divus spēcīgus jaunus dzinumus. Kingam nekā tāda vēl nav....

Cofea arabica
Pievienojies: Mon Dec 31, 2012 11:10 am

Postby Cofea arabica » Sat Dec 27, 2014 7:05 pm

Labvakar!

Gribēju painteresēties par savu kingu, jau pavisam nolaidušās rokas, neiet nekādīgi ar viņu. Stātsts ir tāds: Gadus 4 atpakaļ LU Botāniskajā dārzā no Lietuvas ciemiņiem izstādē iegādājos keiki, tas bija pats lielākais un pat ar veseliem diviem keiki, pārdevēji pat nobrīnijās, bija skaista gaisa saknīte. Katru vasaru izaug viens jauns keiki, bet tad nomet savas lapas. Vasarā turu ābeļu ēnā, uz rudeni ielieku gaišā ķošņikā, tur ir tiešām vēsi. Šoruden man šķita, ka tam piemetās tīklērce, ar ziepjūdeni nomazgāju, šķiet, ka jau nav sen redzētas. Ko man ar viņu darīt? Mest ārā ir barbariski, bet skats arī tāds, ka nekāds, laistu ar vēsu ūdeni, aug māla podiņā, gaiša koka loga spraugas tuvumā. Domāju, ka pa šiem gadiem butu jābūt mazāk vai vairāk kuplākam ceriņam, bet kā nav, tā nav... Saprotu, ka laikam būs mani piemānījuši, jo tik mazs keiki nevar tā labi ieaugties un tāpēc nīkuļo. Kā tam palīdzēt, uz ziediem pat neceru.

Pāris foto, tiešām žēl uz to skatīties, bet mitru es to pilnībā neturu, kāds ir jūsu laistīšanas režīms, vai ir kāds labāks mēslojums, izņemot atšķaidītu vito un zāļu vircu? Tagad gan nav tas laiks mēslot, bet...

Jā, un sākumā man šķita, ka vainīgi bija gliemeži, jo pēc vasaras dažas lapas bija apgrauztas, tad tās nedaudz nodzeltēja un nokrita, tad viens tuberīdijs (vienā no apakšējām fotogrāfijām var saskatīt) sāka tā izkropļoties, locīties, tie nevarēja būt kādi tārpiņi?
Manis pēc tam nabagam var pārtraukt miegu un uztaisīt īstu somu pirti, lai saaug zaļā masa, tad varētu ļaut tam iet un sezonāli atpūsties un pēc gadiem 10 tas varētu uzziedēt, kādi priekšlikumi?

Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls

Return to “Dendrobiju grupa”