Dendrobium kingianum

Dendrobium, Epidendrum un to hibrīdi
Cofea arabica
Pievienojies: Mon Dec 31, 2012 11:10 am

Re: Dendrobium kingianum

Postby Cofea arabica » Sat Dec 27, 2014 7:09 pm

Apskatot foto, tomēr šķiet, ka šim dzīvot tomēr gribās :)

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Dec 29, 2014 9:18 am

Manuprāt keikītis ir pavisam dzīvelīgs, BET!
1) pods ir pilnīgi noteikti par lielu un substrāts par rupju. Šinī gadījumā es ņemtu mazu, mazītiņu podiņu, smalkas mizas vai sūnu;
2) šobrīd aizmirstu par miera periodu, jo, ja šāds knipucītis grib augt, tad viņam tas ir jāļauj darīt!
3) tātad - siltu, mitru, gaišu vietu un pieskatĪt, lai neuzmetas kādi kaitēkļi.
Un tad, gan jau nepaies ne 10 gadi, kad ziedi būs klāt :D
Bet vispār - nu nevajag pirkt tik mazus keikīšus...

Cofea arabica

Postby Cofea arabica » Mon Dec 29, 2014 11:25 am

Tas podiņš ir 9 cm diametrā, tādā jau iegādājos. Labi, tad tagad būtu jāiestāda sūnās (sfagnu?) un jāuztur mitrs, cik siltā un gaišā vietā? Kā to labāk nodrošināt? Kupols nederēs? Baidos, ka sfagnos būs par mitru... Bet tas jau ir aukstummīlis, temperatūras paaugstināšana viņam netraucēs?

Cofea arabica

Postby Cofea arabica » Mon Jan 05, 2015 9:39 pm

Pārstādiju māla podiņā ar diametru 4 cm, sanāca iestādīt smalku miziņu un sīka keramzīta augsnē. Podiņu ieliku burkā ar ūdeni, tā, lai ūdens virsma saskartos ar podiņa apakšu, visu ietinu plēvē, tā, ka siltais gaiss silda ūdens tvertni, kurā ir samirkusi lupata, siltuma ziņā tur ir vidēji 23°C, svārstības +/- 3 grādi, gaiša palodze, laiku pa paikam smidzinu, dienas 3 turās. Jā, atradu tur kkādus mošķīšus, pirms pārstādīšanas nācās apstrādāt ar actaru. Pat nesapratu, kas tie tādi īsti ir, jo pēc skata mazas brūnas ērcītes vai zirneklīši. Varbūt kāds zin, kas tie tādi varētu būt, bija uz trūdu miziņām.

dace

Postby dace » Tue Jan 06, 2015 6:57 pm

Cofea arabica, piedod, ka sāku dot padomus un tad pazudu.... Tā iet tajā svētku laikā :roll: Bet izklausās, ka Tu pati ar visu esi tikusi lieliski galā :) Tagad tikai neaizmirsti pavēdināt un jācer, ka audziņš saņemsies! Tie mazie kukainīši nelēkāja? Ja jā, tad tās būs kolembolas jeb lēcastes, nekaitīgas radībiņas, kas pārtiek no trūdvielām. Kaut gan esmu lasījusi, ka pārāk lielā koncentrācijā, tās mēdzot arī neskādēt saknes. Man gan tad liekas maz ticami.
Veiksmi!

Cofea arabica

Postby Cofea arabica » Wed Jan 07, 2015 8:36 am

Paldies par padomiem, vispār tie dīvaiņi rāpoja kā zirneklīši, bet man jau šķita, ka tie būs tie kas dzīvojas pa trūdiem, jo pa augu netipināja. Vakar iegādājos vēl vienu, bet nu jau lielu kingu. Uz šo mazuli lieku cerības, jo, manuprāt, tas nav hibrīds

Cofea arabica

Postby Cofea arabica » Wed Jan 07, 2015 8:46 am

Jā, kā papildu kaitnieku varu minēt manu kaķi, šis iecienījis kingus, ka šņakst vien.

dace

Postby dace » Wed Jan 07, 2015 12:33 pm

Cofea arabica :lol: Tā jau ir ar tiem mājas mīluļiem... Te jau daudzi zin manus bēdu stāstus par manu suneni, kurai ļoti patika orhidejas... Un nu man mājās ir parādījies kaķēns...

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Wed Jan 07, 2015 1:42 pm

Sveiki!

Vai varu vienu piebildi - Ja tie mazie mošķīši ir zirnekļveidīgie vai ērces, tad Actara gan tur nebūs līdzētāja. Lasīju ka ērcēm pat daži insekticīdi ir kā saldais ēdiens. Pret ērcēm var lietot Neemazal līdzekli. Ja ir iespēja ko atvest no Vācijas, tad ļoti labs ir šis līdzeklis:

http://www.bayergarten.de/schnellinformation.cms?ProductId=8ac97177-758c-4a8a-be5c-9e3100d2a6b7

Tam ir gan pretērču gan arī insekticīds sastāvā.

Kā bija ar saknēm? Vai tur arī tik bēdīgs skats kā virspusē? Es pats pie pārstādīšanas ja cietušas saknes vēl pamērcēju mūsu pašu Vitamīnā. Izskatās ka tas viņām ļoti patīk.

Starp citu - vai tiesām šī ir Kinga dendrobija? Izskatās pārāk īsi un apaļīgi dzinumi. Kingveidīgajām taču ir tievāki un slaidāki dzinumi ar viegli rozā nokrāsu.

Cofea arabica

Postby Cofea arabica » Wed Jan 07, 2015 6:56 pm

Par actaru ir tā, ka man tā ļoti patīk, protams, dažādi kukaiņi, kuru pēcnācēji vairākās paaudzēs nīdēti ar vienuun to paši spēj būt rezistenti pret kādu no insekticīda aktīvajām vielām, kuras ir tā sastāvā, bet es taisu augstas koncentrācijas šķīdumu, iztaisa putriņu un tad pielej 3ml klāt, visupirms ar otiņu apstrādāju lapas, saknes un pie saknēm pielipušos mizas gabaliņus, visu pārēju bagātīgi piesūcināju. Nākamajā dienā, kad pārstādīju, es ļoti rūpīgi izķidāju podiņa saturu un to izsijāju, mošķu nebija. Protams, nevar jau apgalvot uz visiem simts. Vai tas ir kings? Esmu cerībā, ka man ir botāniskais eksemplārs, iepriekšējie keiki bijā vismaz 2x lielāki, bet miniatūrāks ir, tas taisnība. Par saknēm jau nekā dikti priecīga nebija, sliktās akurāti apgriezu un pārējās atstāju, šķita, ka viena ir pa pusei augoša. Bet man tikai šķita. Vitamīna pie rokas nebija, bet to jau var pie lejamā ūdens pivienot, tas ir micēlija un baktēriju koloniju ekstraktiņš, paldies, tagad zināšu, ka vācieši ražo arī tādu līdzekli! Jums laikam jau kingi domā par ziedēšanu, ko?

Return to “Dendrobiju grupa”