Dendrobium aggregatum.

Dendrobium, Epidendrum un to hibrīdi
Ilze
Pievienojies: Tue Mar 26, 2013 11:49 am

Re: Dendrobium aggregatum.

Postby Ilze » Tue Apr 08, 2014 10:18 am

Šogad izdzina 2 ziedkātus, tie jau noziedēja, atbraucot no Drēzdenes pamanīju, ka starp noziedējušiem izdzinis vēl 4 ziedkātus, kuri pašlaik plaukst, tā kā ziedēšana pagarinās.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Sat May 10, 2014 8:15 am

Sveiki!

Esu pamatīgi samulsis - Kā tad vēl aggregatum tiek saukts. Vai tas ir tas pats kas D. lindley un vai tas ir arī tas pats kas d. jenkinsi???

Man uzziedēja šāda skaistule kurai klāt bija nosaukums "aggregatum", bet redzu, ka ļoti līdzīgs pēdējiem ierakstiem par D. jenjinsi. Diemžēl arī internetā ir diezgan pretrunīga informācija par dažādajiem nosaukumiem....

Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sat May 10, 2014 8:46 pm

Jzed, domāju, ka uz nosaukumiem nevajag pārāk iespringt, jo par tiem vēl zinātnieki strīdās. :lol:
Es pieņemu par labu esam to, kas rakstīts uz etiķetes - ja vien augs nav pavisam citā krāsā. :)
Starp citu, D. jenkinsii ir ļoti izteiksmīgi un viegli atpazīstami bumbuļi - kā muciņas. Tavējam bildē redzamajam augam tuberīdījiem gali ir tādi pastiepti un izskatās spici. Tā kā vari droši to saukt par D. aggregatum. Un jenkinsii nekad neveido tik kuplus ziedkātus.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Thu Jan 01, 2015 3:45 pm

Sveiki!

Nez ko šis šogad sadomājis - Ziema vēl pat ne īsti sākusies, bet šis man jau dzen 4 jaunus tuberīdijus (Ziedēja novembrī...). Šobrīd ir visvēsākajā istabas vietā - pie loga ar aizskaru nodalīts no istabas. Tad nu laikam ar mieru un vēsumu jābeidz un jāliek siltumā?

Return to “Dendrobiju grupa”