Nobile, seminobile - kopšanas principi

Dendrobium, Epidendrum un to hibrīdi
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Re: Nobile, seminobile - kopšanas principi

Postby Jzed » Wed Aug 01, 2012 2:23 pm

Sveicināti!

Vai varat palīdzēt kas noticis šai dendrobijai? Tā izveidoja jaunus tuberīdijus un pēc pēdējās gala lapas izveidošanās, izliku to ārā uz lodzijas lai tā "atpušas" un gatavojas ziedu pumpuru izveidei. Tomēr tieši šai dendrobijai sāka krist nost lapas. Vispirms sāka birt vecajiem tuberīdiem, bet tad arī jaunajiem. Turpat blakus esošajai ciati Nobile dendrobijai, tas tā nav. Vai ir kāda slimība, vai arī esmu pārcenties ar apstākļiem - pārāk sauss un pārāk karsts dienā. Vai te ko var darīt vēl? Pieliku arī pusdzeltējušo lapas bildi. Pēc izskata jaunās lapas dzeltē tieši tāpat kā vecās.

Attēls

Attēls

Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Aug 01, 2012 3:30 pm

Ar šiem lapmetošajiem dendrobijiem var sabeigt nervu sistēmu. :)

Principā lapu nomešana no vecajiem dzinumiem nobilēm ir pilnīgi normāla, bet parasti tās to dara ziemā tad, kad tām ir vēsuma un sausuma periods pirms ziedēšanas. Jaunajiem dzinumiem lapas šobrīd nevajadzētu nomest.
Sliktais stāsts ir tāds, ka dendrobijam varētu būt uzmetusies plakanērce. Dendrobijus šīs zarazas ir ļoti iecienījušas. Ja nav pieredze, tās ir grūti pamanīt, tomēr lapas var papētīt ar lupu (ja mājās tāda ir, ja pie rokas ir mikroskops, tad vispār ideāli :))- vai nav manāmi mazi, ļoti mikroskopiski, oranži kriksīši. Vēl var ar vati nobraukt pa lapu apakšpusēm - ja ir kaut kādi krikumi, tad tā ir ērce.

Jzed

Postby Jzed » Fri Aug 03, 2012 9:01 am

Sveiki!

Meklēju pamatīgi, bet nekādus mošķīšus neatradu. Nav arī nekādu oranžu pēdu uz lapām. Vakar tā uzmanīgāk papētot savas dendrobijas āra izsūtījumā uz lodžijas, redzēju, ka arī citām lapas kļūst viegli dzeltenas (vietām, galvenokārt gar lapas vidējo dzīslu, krāsa kļūst zaļgana dzeltena un diezgan plānas un mīkstas - vietām gandrīz it kā caurspīdīgas. Agrāk tās bija stingrākas un tumšākas. Mēģināju bildēt, bet nesanāca - nevar tā īsti bildē to parādīt.

Tāda pati situācija arī ar Zigopetāli - arī tam lapu krāsa kļūst gaišāka un dzeltenīgāka.

Vai pie vainas, būtu mana nevērība, ka atstāju tās uz lodžijas visu šo karsto laiku? Brīžiem tur bija virs 30 grādiem. Šobrīd gan ienesu tās atpakaļ iekšā.

Ja var vēl vienu jautājumu. Tai dendrobijai iepriekšējā bildē, kaut arī jau ir izauguši pilnībā divi jaunie tuberīdiji (ir gala "taisnā lapa"), tikko sāk augt vēl viens (šobrīs apmēram 1 cm). Ko nu darīt ar miera periodu???

Flokse

Postby Flokse » Fri Aug 03, 2012 10:44 am

Jzed, ja mošķu nav, tad labi. Lapas var palikt gaišākas arī tad, ja ir pārāk spēcīgs apgaismojums kā pie mums vasarās gadās. Ir vēl citi iemesli, bet patiesībā grūti pateikt nezinot apstākļus.
Ja dendrobija ir nolēmusi, ka tagad jāaug, tad tur neko darīt nevar. Lai aug, kāds tur vēl miera periods. :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Aug 03, 2012 7:45 pm

Jzed, tā nu ir, mums sava galva, augam - sava. Mēs visi esam šito stresiņu ar gulēt neiešanu pieredzējuši, un beigās tik un tā - augs jau labāk zina, un mūsu kalendāru acīmredzami nelasa.

par lapām - tikai par krāsu es nesatrauktos, taču uzmanīgu mani darītu apstāklis, ka lapas kļūst plānas, caurspīdīgas. Tomēr meklētu mošķus.

vita
Pievienojies: Sat Mar 26, 2011 8:27 pm

Postby vita » Thu Aug 16, 2012 3:13 pm

Mana nobile-http://www.draugiem.lv/group/16009200/orhidejas-un-neparastie-majdzivnieki/?t=2&calb=4|16009200&aid=42019672

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Aug 17, 2012 1:46 pm

Vita, ļoti skaista nobile! Krāšņa un labi aprūpēta!

Jzed

Postby Jzed » Fri Sep 21, 2012 2:32 pm

Sveiki!

Diemžēl tomēr atradās tīklērces un tās ar Neemozal divas reizes apstrādāju ieskaitot visus pārējos augus mājā. Vizuāli škiet, ka līdzēja.

Bet tagad man ir viens cits jautājums par Nobile Dendrobijām.
Divus gadus bija tāda smuka kārtība. Vasarā liku tās uz lodžijas un tad septembrī jaunie tuberīdiji jau "nogatavojās" un izveidoja ziedpumpurus. Tad nesu tos mājā un priecājos kā zied.

Šogad gan tuberīdiji nav vēl izauguši, varbūt pie vainas vēsā vasara, bet šobrīd jau ārā jau pavisam auksts pa naktīm paliek. Vai ir kādi risinājumi, kā šo vēso miera stāvokli dzīvoklī varētu realizēt?

Flokse

Postby Flokse » Mon Sep 24, 2012 6:08 pm

Dzīvoklī ar centrālapkuri vēso miera peroidu ir sarežģīti nodrošināt. Dzirdēti ir varianti, ka vēsās orhidejas tur uz atsevišķas palodzes ar ziemas ventilāciju un ar aizkariem vai ko tamlīdzīgu nedaudz nodala no pārējās telpas. Uz palodzēm pie logu stikla temperatūra parasti mēdz būt zemāka nekā telpā dziļāk un tālāk no loga. Bet šādas iespējas vienmēr ir atkarīgas no konkrētās telpas fiziskajiem parametriem.

Jzed

Postby Jzed » Mon Jul 29, 2013 12:13 pm

Sveiki!

Atpakal pie vecā stāsta ar pārmērīgu augšanas māniju. Šovasar atkal tikko sāka augt pēdējā gala lapa un jau nopriecājos, ka varēs drīz likt "uz diētas", tā atkal redzu, ka aug divi jauni dzinumi. Šī Dendrobija man ir uz lodžijas dievdiaustrumu pusē kur gan saulainās dienās ir ļoti karsti.
Tagad sanāk ka man ir četru paaudžu dzinumi. Pēdējiem trim nav ne keiki ne ziedi....

Ko man darīt ar šo spītnieci?

Jānis.

Return to “Dendrobiju grupa”