Epidendrum stamfordianum

Dendrobium, Epidendrum un to hibrīdi
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Epidendrum stamfordianum

Postby Jzed » Tue Feb 12, 2013 5:15 pm

Sveiki!

Tā nu ir sanācis, ka kopš septembra esmu ticis pie šīs orhidejas - Epidendrum Stamfordianum. Bet nu ir arī virkne jautājumu - ko tad nu tagad darīt. Šobrīd tā guļ ziemas miegā kā pienākas.
Internetā redzu, ka šai orhidejai ir nepieciešams atpūtas režīms ziemā - samazināt laistīšanu un nemēslot. Bet ko tad tieši nozīmē "samazināt"? Vai uz pusi - laistīt aptuveni ik pēc divām nedēļām vai vēl retāk? šobrīd laistīšanu daru divas reizes retāk, temperatūra gan kā jau istabā un gaisma arī tiek samērā daudz - kā dendrobijiem.
Un kā tad ar pamošanos? Vai ir kaut kā speciāli jāpamodina (mitrums, mēslojums vai vitamīns) vai jāgaida, kad pati ko darīs?

Jānis.

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Re: Epidendrum stamfordianum

Postby Inese » Tue Feb 12, 2013 6:48 pm

Jāni, es arī ilgi nevarēju iebraukt kā tas ir. Uzdevu visus tos pašus jautājumus. Tad Egons pateica ka puķe pati pasaka priekšā. Sākumā to arī ne līdz galam izpratu. Bet tagad sāku saprast. Liec viņai mieru. Ja aktīvi neaug, tad lej tik daudz lai nesakrokojas pavisam, lai saglabaa normālu tonusu, nemēslo nemaz. Nāks pavasaris, dienas kļūs garākas, siltākas un puķe pati pamodīsies. Nāks jaunie dzinumi, jaunas saknītes utt. Tad arī jaatsāk liešana un mēslošana. Speciāli kaut ko mainot, var tikai izjaukt puķei dabisko ritmu. Varbūt guļ joprojām tapēc, ka vēl aklimatizējas, adaptējas. Ar varu to paātrināt nevar. Var tikai piedāvāt labākus apstākļus un tad vērot vai tas ko maina. Nu tā man šķiet. Varbūt citiem ir kāda īpaša pieredze un paņēmieni.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Feb 13, 2013 11:01 am

piekritīšu Inesei. Mani arī sākumā nemierīgu darīja ieteikums 'gaidīt līdz puķe pati...." bet piedzīvojot kopā ar savām puķēm vairākus ciklus tu sāc apjaust kā tas ir, kad orhideja pati pamostas. Iesaki vienkārši nogaidīt līdz viņai atnāk pavasaris :)

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Feb 13, 2013 12:32 pm

Tā vi'`š ir, bet vai ku grūti ir skatīties un gaidīt, kad nu puķe sāks mosties. Jāsit pa rokām, kas pašas snaikstās gar lejkanniņu :D

Jzed

Postby Jzed » Wed Feb 13, 2013 5:47 pm

Paldies!

Gaidu jau gaidu, bet nezinu kā ar to pavasari. Man tā ir istabā kopā ar citām (itk ā bija teikts, ka šamējai nav vajadzīgs vēsums miera periodā) un viņai arī tiek papildapgaismojums (Lielā HSP spuldze). Baidos vai nebūšu nojaucis tai gadalaikus...

Jānis.

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Wed Feb 13, 2013 6:21 pm

Gan jau nebūsi. Tu vari izpildīties kā vien gribi, bet ja šī guļ, tad guļ.

marcis72
Pievienojies: Sat Dec 29, 2012 1:31 am

Postby marcis72 » Thu Feb 14, 2013 4:37 pm

Vispār par gulēšanu skatos pēc faktora - ja puķe neguļ tad zināmā laika periodā konstantā temperatūrā ūdens tiek idzerts, lidz ko guļ ūdens izdzeršana velkas ilgāk un substrāts ilgāk ir mitrs, vismaz esmu uz savām novērojis.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Thu Feb 14, 2013 9:12 pm

Prieks, ka mans teiktais ir arī aizķēries.
Puķes augšanas ciklus nav nemaz tik viegli nojaukt. Ja nelietosi kādu no šoka terapijas paņēmieniem, puķe dzīvos pa savam.
Bet ar to E. stamfordianum man nemaz tik viegli neiet. Man viņš ir jau 5-6 gadus. Aug vareni. Jau vairākus gadus kļuvis nepārvietojams jo saknes pārāk apvijušas statīva kājas un plaukta režģi. Stiebri sasnieguši 40-45 cm. (kad nopirku, nebija vairāk par 15) Saknes vēl garākas. Bet ziedējis vēl nav. Pagājušajā gadā izveidojās kaut kas daudzsološs, bet tālāk nekas nenotika. Gaidīsim... Varbūt pielietošu šoka terapiju ,,pa savam'' un piesolīšu sadalīt daudz, daudz daļiņās.

Jzed

Postby Jzed » Fri Feb 15, 2013 9:27 am

Sveiki!
Nu tad izsklausās, ka esmu iekritis. Šo izvēlējos arī tāpec, ka bija teikts, ka esot viegli audzējama un uzziedināma. Protams, pamatā tāpēc arī, ka šī, ka jau īstai puķei pienākas, skaisti smaržojot. Viena piebilde gan pāris vietās bija, ka tā varot 2 gadus domāt, ja esot nesen pārvesta no dzimtenes. Pie manis tā ir no septembra, kad atvedu to no Celles. Pēc apraksta - pieaudzis un ziedēt gatavs augs. Šobrīd tai ir 4 stiebri ~30 cm gari. Saknes gan visas tikai podiņā. Vai tā arī veidos spēcīgas gaisa saknes?

Jānis.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Fri Feb 15, 2013 7:46 pm

Nu par vieglo audzēšanu pilnībā piekrītu. Manējais,laikam, ir tāds ilgdomātājs. Bet par to neziedēšanu arī īsti nesatraucos. Vienkārši gaidīšu. Man viena katleja uzziedēja pēc 15 gadiem, bet viens dendrobijs vēl pa 32 gadiem nav uzziedējis. Es nedaudz pašķirstīju savus katalogus. Tur par E. Stamfordianum raksta, ka augumā esot no 15-50 cm. Tā kā neuzskati sevi par iekritušu. Ja nu vienīgi orhidejdullumā.

Return to “Dendrobiju grupa”