Dendrobium albosanguineum

Dendrobium, Epidendrum un to hibrīdi
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Dendrobium albosanguineum

Postby Flokse » Tue Mar 18, 2014 8:50 pm

Dendrobium albosanguineum ir amizanta orhideja, ar kuru pagaidām vēl neesmu tā īsti sadraudzējusies. Augs pie manis ir tikai trīs gadus un acimredzot pagaidām vēl mēģina aklimatizēties. Ziedpumpurus veido katru gadu, bet diemžēl vienā brīdi pārdomā un tos nokaltē. Iespējams, ka šim dendrobijam pie manis ir par siltu, tumšu vai sausu. Tomēr šogad vienu ziedu tas izplaucēja. Varbūt turpmāk man ar to veiksies labāk, jo jaunie dzinumi augam veidojas aizvien garāki un resnāki.

Zieds bija patiešām skaists - 9 cm platumā, kas dendrobijam ir labs izmērs, un viegli smaržīgs.

Attēls

D. albosanguineum savvaļā ir atrodams kaut kur Birmā, ne pārāk augstu virs jūras līmeņa. Literatūrā to pieskaita pie vēsumu mīlošajiem, bet ne pavisam aukstajiem dendrobijiem.
Un šis dendrobijs ir lapas metošs - tā lapbire vienmēr ir nopietns pārbaudījums nervu sistēmai.

Tā nu uz pavasara pusi mans Dendrobium albosanguineum parasti sāk izskatīties pēc podā sasprausta posmainu cīsiņu komplekta. Ziedkāts ir apmēra 15 cm garš. Kad zieds izplauka, skats bija pavisam smieklīgs, kad tas vientuļi planēja pāri tuberīdījiem kā graciozs taurenītis. Diemžēl nav labu bilžu kopskatam ar ziedu, ir tikai ar pumpuru.

Attēls

Flokse

Re: Dendrobium albosanguineum

Postby Flokse » Tue Mar 18, 2014 8:52 pm

Un tad vēl atnāk kāds ziņkārīgs kaķīc paskatīties, kas te notiek. Uh. :)

Attēls

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Mar 19, 2014 4:45 pm

Oho! 9 cm zieds dendrobjam :shock: Un vēl smaržīgs :shock: Iespaidīgi!
Man gan ļoti patīk lapas metošie dendrīši. Tad ziedi izskatās tik fantastiski spocīgi :)
Melnais dendrobiju speciālists Tev īsts smukulis!

Flokse

Postby Flokse » Fri Mar 21, 2014 7:51 pm

Dace, tā īsti iespaidīgi būtu vairāki ziedkāti ar 4-5 ziediem katrs - kā šim dendrobijam pienākas ziedēt atbilstoši aprakstiem un bildēm internetā.

Melnais dendrobiju speciālists izskatās mazliet pārsteigts. Pieļauju, ka mana reakcija uz viņa vēlmi nograuzt vienīgo Dendrobium albosanguienum ziedkātu pēdējo trīs gadu laikā, bija nedaudz pārspīlēta, jo zvēriņam bildē ir pat nedaudz atkāries apakšžoklis. Bet foto nav sanācis diez ko labs, jo nav iespējams vienlaicīgi kvalitatīvi fotografēt, aurot un vicināt pa gaisu rokas. :)

Return to “Dendrobiju grupa”