Dārza ciklamene

Jautājumi. Pieredze. Dalāmies priekā.
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Dārza ciklamene

Postby Inga » Mon Nov 14, 2011 12:12 pm

Marita, laimigaa! tik chakla ziedejata! Un bilde jauka - baltais flops'itis apsk'avis alpu vijoliiti :)

Anita
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Postby Anita » Mon Nov 14, 2011 1:52 pm

Marita
ļoti skaista vijolīte :) flopsītis arī izskatās čakls ziedētājs :)

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Mon Nov 14, 2011 3:06 pm

INGA,
C.coum mazstādiņus var atstāt ārā arī pie nelieliem mīnusiem (īpaši pie pašreizējiem novembra laikapstākļiem), man arī viņas visas ir ārā, tikai drošībai zem jumtiņa pret lieliem nokrišņiem (kuri šoruden tikpat kā nav manīti). Ja gribi atstāt uz visu ziemu ārā, vajadzēu papildus piesegt, kad arī pa dienu jau ir mīnusi, un zeme sāk sasalt. Ja ir iespēja pārziemināt vēsā vietā telpā (verandā, siltumnīcā vai lecektī), tas būtu labāk, jo, kamēr augs vēl neliels, pa ziemu var papildus piebarot, lai ātrāk pieaug.
Ja nu kas, padalīšos vēl arī nākamgad, tad varēs drošāk eksperimentēt. Es praktizēju, katru gadu sējot jaunus audziņus, lai būtu iespējams aizvietot, ja kādam gēni tomēr nav ļāvuši būt pietiekami izturīgi.

MARITA,
tiešām apbrīnojami ziedētgriboša ciklamena! Cik pie manis augošajām, parasti ciklamenas tomēr ļoti kārtīgi dodas miera periodā, kaut vai pārtraucot audzēt jaunus pumpurus pēc visu ziedpumpuru izziedēšanas, lapas var arī pavisam nenokalst. Būtu interesanti, ja izdotos ievākt sēklas un paaudzēt nākamo paaudzi - vai Jūsējai šis lielais ziedētlaiks ir gēnos, vai arī ir kāda augšanas apstākļu ietekme konkrētajam augam.

agnese
Pievienojies: Tue Sep 06, 2011 8:34 am

Postby agnese » Mon Nov 14, 2011 7:14 pm

Marita, brīnišķīga ciklamena!!! Man arī ir tāda pati drusciņ "nenormāla" ciklamena, tikai citā krāsā. Zied nonstopā 5 gadus un arī nekad nav izdevies viņu piespiest atpūsties. Laikam 2007.gadā tirdzniecībā būs bijušas kādas īpašas ciklamenas :).

Inga

Postby Inga » Tue Nov 15, 2011 1:28 pm

Paldies, martinska1, es vēl pagaidām coumu paturēšu ārā. Tu būsi 20.datumā uz tikšanos? tad es varētu kafijpauzē droši apbērt ar jautājumiem :)

Nu, meitenes, Marita un Agnese, jums jāievāc šo brīnumaino ziedētāju sēklas!

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Tue Nov 15, 2011 4:51 pm

Man arī viena istabas ciklamene zied nepārtraukti vairāk kā gadu, pašreiz tai ir 27 ziedi, lapas gan tādas pabālas. Gribētos domāt, ka tā ir sabarota ar kādu augšanas un ziedēšanas stimulatoru. Sēklas mēģināšu ievākt.

Marita
Pievienojies: Thu May 05, 2011 3:31 pm

Postby Marita » Wed Nov 16, 2011 12:27 pm

Ciklamenas sēklas es varētu mēģināt ievākt, bet tad bus nepieciešams kāds manual. Diez vai es pati bez priekšrakstiem pratīšu to izdarīt ...

Inga

Postby Inga » Fri Nov 18, 2011 12:29 pm

Marita - te būs manuālis: ņemam sēklu pogaļu un aši skrienam pie Ances vai Martinska1 un nododam viņu gādīgajās, sēt protošajās, rociņās :D

Marita
Pievienojies: Thu May 05, 2011 3:31 pm

Postby Marita » Sun Nov 20, 2011 12:13 pm

Inga, padoms labs! :lol: Tikai - vai tai pogaļai ilgu laiku jāatļauj būt uz kātiņa? Es jau parasti izņemu noziedējušu ziedkātu uzreiz, kad tas vairs ne pēc kā neizskatās. Nemaz neļauju tādam sačākstējušam tur podiņā stāvēt un pārējos ziedus biedēt.

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Sun Nov 20, 2011 4:31 pm

Pogaļai jāatļauj tik ilgi būt uz kātiņa kamēr tas paliek sauss, bet pogaļas galviņa, viegli saspiežot starp pirkstiem atveras. Citādi sēklas paliks negatavas. Nevajag arī atstāt daudz seklu galviņu tad augs tik labi vairāk neziedēs - kā nekā, būs bioloģisko pienākumu izpildījis - sēklas nogatavinājis, un tad var atpūsties! Es, protams, varu visu ko iesēt - bet tas ir pavisam vienkārši; uz mitras - kūdrainas augsnes uzkaisīt sēkliņas, pārklāt ar nelielu kūdras kartiņu apm. 0,5 cm, un gaidīt =/- vienu mēnesi. Var pārlikt pāri stikla gabaliņu vai ko citu vieglu, pa reizītei pavēdināt.
Lai veicas!

Return to “Citi augi”