Dārza ciklamene

Jautājumi. Pieredze. Dalāmies priekā.
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Dārza ciklamene

Postby Inga » Sun Jan 22, 2012 10:52 pm

C.coum mazstādiņš šajās dienās parādījis mazītiņu smukiņu pumpuriņu :) pie pirmajiem lielākajiem sniegiem un saliem iestiepu tomēr iekšā verandā uz palodzes.

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Tue Feb 21, 2012 11:55 am

Berģu DEPO pārdošanā redzēju ciklamenu gumus, 2 gab. - 2.80 ls. Izskatās gan tādi stipri apžuvuši. Man istabā mazā podiņā dīgst ciklamenas, no tā auga kurš ziedēja vairāk kā gadu.

Inga

Postby Inga » Tue Feb 21, 2012 3:43 pm

ANCE, Tu tos mazos kaut kā piegaismo?

ANCE

Postby ANCE » Tue Feb 21, 2012 6:45 pm

Īpaši nepiegaismoju; man ap pl.17 iedegas apgaismes lampas, tad tiek arī viņām. Domāju, ka nedēļas laikā varēšu viņas nobildēt - tad atrādīšu. Pašreiz viņas tikai ar lupu un brillēm redzamas. Ar nepacietību gaidu kā mans mīlules būs pārziemojušas dārzā un siltumnīcā.

ANCE

Postby ANCE » Fri Mar 16, 2012 5:45 pm

Beidzot ciklamēnītes ir sadīgušas!

Attēls

Inga

Postby Inga » Sun Mar 18, 2012 12:33 am

oi, kādi jauki sīkaliņas! lai aug lielas!

Ciklamenu zinātāji! man gadījās ķibele :( tā kā nedēļu nosēdēju mājā, pat neizejot, nenovaktēju suales nedarbus! man piemājas dobē, kur pērn tik skaisti ziedēja ANCEs dotā ciklamene, ir nosvilušas lapiņas! ko nu?
Šodien izejot ārā, ieraudzīju, skats bēdīgs. :( Uzliku priežu zarus virsū, bet nu jau būs par vēlu laikam.

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Sun Mar 18, 2012 1:31 pm

INGA,
jārēķinās, ka ar āra ciklamenēm tā mūsu klimatā notiek, un tas vēl nav gals.
Protams, normāli C.hederifolium saglabā lapas pat līdz maijam, un tad tās pašas nokalst. Ja lapas apdegušas, augs viņas pamazām "nokaltinās", protams, gums saņems mazāk barības nākamajai (rudens) ziedēšanai. Tagad labi būtu pasekot, lai bezlapu posmā gumam netiek pārāk liels mitrums (vissliktāk - stāvošs ūdens). Un - gaidīt uz vasaras beigām guma atmošanos.
Šis ir viens no iemesliem, kāpēc es tieši dārza zemē stādu tikai dažas savas C.hederifolium, un vismaz mātesaugus vai interesantākās formas turu podiņos un pārzieminu aukstajā lecektī.
Man ir atsevišķi C.hedrifolium bumbuļi, kuri arī vēsajā verandā jau agri (~janvārī) nokaltē lapas (īsti iemeslu neesmu sapratis), un rudenī atkal zied un aug pavisam normāli.
Un Tavam augam, visdrīzāk, pēc bagātīgās ziedēšanas būs kādas sēklu pogaļas (sēklas nogatavojas maijā/jūnijā)- tām lapu apdegums nobriest netraucēs.

Pašlaik izskatās, ka man lecektī ciklamenas pārziemojušas ļoti labi, C.coum pašlaik ir pats ziedēšanas maksimums.

ANCE

Postby ANCE » Sun Mar 18, 2012 7:55 pm

Šodien dārzā (Saulkrastos!) pārbaudīju! Pagājušā gada suņu bērna izrakņātās ciklamenas jau izlīdušas no zemes! Bija gan nedaudz apsegtas, bet ir pārziemojušas! Šogad nenocietos un nopirku vēl divus ciklamenu sīpoliņus DEPO, ieraku siltumnīcā, pēc tam izstādīšu dārzā! Gaidu ar nepacietību! Mani ciklamēnu pētījumi ir vienmēr aktuāli! Lieldienu brīvdienās dodos uz Itālijas dienvidiem (papēdi), parakņāšos, varbūt atradīšu kādu lielo smaržīgo ciklamēni..
Manā siltumnīcā pārziemojusi arī no Grieķijas vestā vīģe (ietīta līdz ausīm visā kā!) Gaidu....

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Mar 19, 2012 8:38 am

Varu ziņot, ka manas C.hedrifolium ir pārziemojušas dārzā ar visām lapām, smuki zaļām un tagad jau sāk rādīties jaunās.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Mar 26, 2012 4:43 pm

Ielieku Mārtiņa ciklamenu bildes arī atbilstošajā tēmā. Es gan neatceros sugu nosaukumus, bet tos kāds var pēc tam pierakstīt nākošajos komentāros.

Attēls

Attēls

Return to “Citi augi”