Kafija!

Jautājumi. Pieredze. Dalāmies priekā.
ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Re: Kafija!

Postby ANCE » Thu Nov 07, 2013 4:31 pm

Labi, tuvākās dienās savākšu visas gatavās pupiņas, tā kā katrai pupiņai ir 4 sēklas, tad visām pietiks. Ražojošais kafijas kociņš ir mans audzētais tepat tuvumā pie draugiem. Ja kafija jūtas labi, tad tā zied vairākas reizes gadā, tā ka pupiņas arī var savākt vairākas reizes. Pupiņas ir sarkanas un dzeltenas, kad negatavas, visas zaļas. Var pagaršot arī sarkanu vai dzeltenu pupiņu - garšo kā skābs ķirsis!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Nov 11, 2013 7:00 pm

ANCE, ļoti interesanta tā kafijas būšana. Kādos apstākļos jūs audzējat savu kafijkociņu?

ANCE

Postby ANCE » Tue Nov 12, 2013 8:24 am

Kafijas kociņi man ir vienmēr! Viņiem patīk laba zeme, labs mēslojums;man pēdējā laikā patīk trusīšu spiriņas - vai pievienotas laistāmam ūdenim, vai pie pārstādīšanas pieliktas augsnei. Kafijai patīk ēna, tiešā saulē tā apdeg, vasarā, protams, ārā. Un vēl mitrs gaiss, patīk ja to apsmidzina. Man blakus stāv trauks ar mitrām sfagnām. Ar kafiju vajag aprunāties, tā ātri paliek greizsirdīga; ja atnesu kādu jaunu augu, tā tūlīt nomet kādu lapiņu. Un vēl, tai noteikti patiktu paklausīties Baha "Kafijas kantāti"! Kad zied, smaržo burvīgi!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Nov 12, 2013 10:31 pm

ANCE, vai cik jauks kafijkociņu audzēšanas apraksts. Pat mazliet žēl, ka man vairs nav vietas citiem augiem.

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Tue Dec 17, 2013 9:36 am

Ance, vēl jautājums par sēklām, Cik ilgi tās dīgst, lai zinu cik ilgi var gaidīt, pirms sākt rakāties pa podiņu lai noskaidrotu, kas notiek?

ANCE

Postby ANCE » Tue Dec 17, 2013 10:27 am

Dace, es arī nemierīgi rakņājos pa podiņu - nevarēju sagaidīt! Dīgst pupiņas dažādi no 1 līdz 2 mēnešiem. Un vēl, tāds mazs un svarīgs sīkums: no zemes izlīdīs stādiņš ar visu cieto pupiņu. Es tad uz izdīgušā asniņa liku mitru vates piciņu, tad lapiņām vieglāk atvērties. Tas gan atkarīgs cik mitrs ir gaiss.
Lai veicas!

ANCE

Postby ANCE » Tue Oct 14, 2014 11:51 am

Attēls

Pie visa pārējā man šobrīd braši aug kafijas kociņš, kura pupiņa atvesta no Meksikas. Vietas nav daudz, tam jāsamierinās ar vietiņu aiz orhideju lodžijas istabā pie radiatora. Iekārtoju tam lielu trauku ar ūdeni, bet zem poda paliels ķieģelā gabals. Ūdeni papildinu ik pa pāris dienām, un re, kas par varenām lapām!

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Oct 15, 2014 12:06 pm

Ance, man Tevis dotais kafijas kociņš smuki aug, bet lapas man tādas bāli, bāli zaļas. Ar ko Tu savējo baro? Vai ir kādi knifiņi kafijkoku audzēšanā?

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Postby amarkrinija » Wed Oct 15, 2014 1:03 pm

Eh, ja man būtu vietas mājās... :)
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

ANCE

Postby ANCE » Wed Oct 15, 2014 3:52 pm

Savam kafijas kociņam pavasarī uz poda virsmas uzkaisīju trušu spiriņas, bet nesen (septembrī) aplēju ar nostādinātiem zirgu āboliem, orhidejas arī dabūja! Pa rizītei pie laistāmā ūdens visiem piepilinu no Kargaes dāvāto orhideju šķidro mēslojumu. Ar visu tomēr jābūt uzmanīgai, esmu vienu otru augu pārbarojusi un nomirdinājusi.....

Return to “Citi augi”